Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
За профила 30х35 можеш да ползваш съвета на ЧефоС обаче към този профил как ще залепиш обла тръба на мен изобщо не ме е ясно :? ...... заварката е най добрия начин да си решиш проблема.
Освен това ако ползваш съвета на ЧефоС за квадратен профил и шина- шината е необходимо само на няколко места да се точкова със заварка защото цялостно заварявана ще деформира профила ...
Jblaze - специалист
Здравейте,
имам нужда от съвет. Преди няколко дни оправях пръскалката на задната чистачка на колата (Сеат Леон). Често срещан проблем е. С времето една тръбичка се къса и водата започва да тече в мотора на чистачката и той след време изгаря. Хванах го рано и смених тръбичката с такава от стара ТВ антена. След операцията :) при слагането на мотора и рамото на чистачката, пренатегнах малко повече една гайка и скъсах друга тръба, която движи самата чистачка. Прилагам снимка на скъсаната част - точно в основата на резбата, близо до шлиците, в които влиза рамото на чистачката. Въпроса ми е дали с такова лепило ще може да се залепи, колкото да се завие и стегне рамото на чистачката и да не се пипа повече?

ПС намерих от Голф 4 същото моторче (по номер съвпада на 100%), смених проблемния шпиндел/тръбичка, но хода на чистачката се увеличи (сега е с по-голям ъгъл) и в крайно положение излиза малко извън стъклото, което предполагам не е проблем, но ме дразни. Явно има разлика в рамената на двете коли и от там са с различен ход.

ПС2 - Ето как изглежда целия шпиндел:
Изображение

Прикачен файл

2014-06-01 23.37.09.jpg
MamaMy - майстор
Нали оста е куха, прекарай подходящ по дължина болт и стегни с гайка чистачката от горе, а за водата си монтирай външна пръскалка и край с проблемите.
Jblaze - специалист
Благодаря за идеята :partyman: .
Като цяло предпочитам да се придържам към оригиналния вид на чистачката и пръскалката да остане във въпросната тръбичка. :)

Други идеи?
EDI - майстор
Като гледам колко малко "месо" има, с лепило надали ще стане.Може да пробваш със СЪН ФИКС - http://www.servina.net/index.php?c=view_prod&stID=11296 ей от този вид.Залепваш и после обмазваш около лепилния шев.Не знам колко ще издържи, но по принцип лепилото става като камък и има идеална адхезия.Лепил дори алуминий, с него си залепих една дупка на нагревателя на кафемашината.
hidrazin - майстор
Забрави въобще за някакво лепене. Евентуално това:
http://www.ebay.com.au/itm/Golf-Passat- ... 0942400612
:partyman:
Jblaze - специалист
През уикенда ще имам повече време да се занимавам. Ще опитам със Сънфикс, както е предложил ЕДИ. Ще пиша резултата.

@hidrazin: това е последния вариант, който ще пробвам. Първо ще се опитам да възстановя старата тръбичка, ако не евентуално ще търся настаро друго моторче, но този път ще сравня шпиндела преди да купувам. Надявам се, че ще се размине купуването на този комплект :).
hidrazin - майстор
По-горе EDI е писал че има твърде малко "месо" и е прав. Иначе СЪН ФИКС е чудесно лепило, но си трябва да има площ, а при теб я няма и освен това натоварването там е мноооооого голямо. Просто няма как да издържи каквото и да е лепило. Може да опиташ с оксижен и "сребърен" припой, като после оформиш спойката с пила, но и в този случай съм доста скептичен.
Друг вариант е някой стругар да ти изработи цялата тази "черна" тръбичка заедно с резбата и шлиците. И ако е възможно да се избие старата и да се подмени. За съжаление си мисля, че вероятно ще се наложи купуване на ремонтен комплект. Все34 пак е по-евтин от нова машинка комплект.
Успех и дано минеш по-тънко. :)
:partyman:
P.S. Няма нужда да купуваш и пробваш със СЪН ФИКС, освен ако това лепило не ти трябва за други цели. Безполезно е в случая.

Тема "Лепило за метал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: