Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Тапунгера - помощник
Здравейте.Някой може ли да ми препоръча качествено лепило за метал?Искам да залепя 2 L-oбразни винкела един за друг и да стане правоъгълен профил.Искам да стане здраво като заварено.Чух,че имало някакво лепило което 50 гр. струва 8 лв. и издържа 1 тон.Някой знае ли къде ги има и как точно се казват тези лепила?
torbalan - Дървен философ
или си купи правоъгълен профил с размера, който ти е необходим
или си завари винкелите...
Тапунгера - помощник
torbalan написа:
или си купи правоъгълен профил с размера, който ти е необходим
или си завари винкелите...
Ами нямам с какво да ги заваря,а и този профил който ще се получи ще го мушкам в друг по-широк профил,а там където е заварката се получава удебеляване и няма да може да влезе.Поне аз така мисля.Е няма ли такова специално лепило което да свърши работа?
peshev-ko - специалист
И да лепиш и да заваряш,ще получиш ромбоид вместо правоъгълник.Тогава няма как да ги вкараш един в друг!
Chefo77 - майстор
Тапунгера написа:
Здравейте.Някой може ли да ми препоръча качествено лепило за метал?Искам да залепя 2 L-oбразни винкела един за друг и да стане правоъгълен профил.Искам да стане здраво като заварено.Чух,че имало някакво лепило което 50 гр. струва 8 лв. и издържа 1 тон.Някой знае ли къде ги има и как точно се казват тези лепила?
То хубаво 1 тон, но колко е голяма контактната площ между двата винкела? Ако е гръб в гръб - да, но ръб в ръб ... :?
Мисия невъзможна е с лепило според мен.
Най-добре е цял квадратен профил.
Тапунгера - помощник
Май идеята с лепенето наистина не е добра.Добре,тогава някой може ли да ми каже откъде да купя 1 бр. правоъгълен профил с размери 50 см. х 3.5 см х 3 см.Сещам се за фирми от рода на Металснаб,но си мисля,че те продават само на едро и няма да ми продадат толкова малък профил.
torbalan - Дървен философ
иди в най-близката квартална железария и питай там...
ако нямат - ще те упътят на къде да дириш...
ЧефоС - специалист
Тапунгера написа:
Май идеята с лепенето наистина не е добра.Добре,тогава някой може ли да ми каже откъде да купя 1 бр. правоъгълен профил с размери 50 см. х 3.5 см х 3 см.Сещам се за фирми от рода на Металснаб,но си мисля,че те продават само на едро и няма да ми продадат толкова малък профил.
За мен задачата е прекалено проста. Но заданието е неточно. По простата причина, че търсиш нещо качествено, а даваш размерите в сантиметри.
Може да стане и с лепене, но по-добре със заварка. Купуваш си квадратна тръба 30х30 мм и шина 30х5 мм с дължини по 500 мм. Залепваш с покси пол, или заваряваш. Запилваш с ъглошлайф, или шкурка за припасване. И си готов. Металите може да купиш от Хъс, на околовръстното шосе. Или от всяка квартална железария.


Ако не се оправиш, след два дни съм в Пловдив. Обади се, и ще ти реша проблема.

Все пак, ще споделиш ли каква е целта на това упражнение?
Тапунгера - помощник
Значи става въпрос за пейка(лежанка) на която искам да и сложа приспособление за застопоряване на краката.Има дупка в профила и искам там да мушна новия профил.По принцип ми трябва Т-образен профил,но другата част мога да я сложа допълнително защото трябва да е цилиндър,а и не е задължително да е метална.Искаше ми се да стане с лепене,защото нямам нужния инструмент,а и никога не съм заварявал.

Тема "Лепило за метал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: