Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Chefo77 - майстор
В единия край излиза извън стъклото ... а в другия?
Нали знаеш, че е на зъбци и винаги можеш да преместиш чистачката 2 зъба вдясно и пак да я затегнеш?
mitko64 - майстор
Понеже стана въпрос за лепила, не знам дали няма да се получи с тези с УВ втвърдяване. Като бях в Германия в строителните маркети продаваха такива и уреда за облъчване. Постоянно въртяха клипа по мониторите и го изкарваха едва ли не вълшебно. Но за натоварени детаили съм много скептичен да стане с лепене. Като, че ли метода със сребърна или месингова спойка, ми се вижда най- удачен. Навремето имах въздушна пушка и и се счупи лоста, който натяга пружината. Дадох я на оксиженист и я запои с месинг. После нямаше никакви проблеми, а е много натоварен детайл. Ако счупеният детайл е кух, може стругар да направи вътрешен дорник, и счупеното да се завари или запои заедо с наго.
inspo - майстор
Е, аз затова му дадох линк с фирма където заваряват фина механика, но питащия се направи, че не е видял мнението ми.
Jblaze - специалист
Благодаря ви за мненията.
Съгласен съм с вас, че заварката е по-надежния вариант, но детайлът в момента се намира в Стара Загора. Затова исках да пробвам първо с лепене, и ако не стане тогава да го занеса в София за заварка. Според мен натоварването е основно върху шлиците, които са преди счупеното място и реално те движат рамото на чистачка. Въпросната резба, която е след счупеното място, е за гайката, с която се придържа рамото към оста.
@mitko64 вътрешността е куха, но в нея има друга тръбичка и не може да стеснявам вътрешния диаметър.
@Chefo77 фиксирал съм чистачката да тръгва от максимално най-външната възможно позиция, но въпреки това излиза извън стъклото от другия край.
stan73 - майстор
От лепилата за метал, които съм ползвал до момента, най-добро беше Бизон Епокси Метал (още му викат "Течен Метал"). Двукомпонентно, епоксидно, сиво на цвят. Разкошно е, но за съжаление цената е неприятна.
forski - специалист
Здравейте колеги, от вчера и аз имам проблем свързан с лепенето на метал/метал :)
Счупих адаптора за ножа на бензиновата косачка, ударих камък и парчето се отлюпи, дебелината на контактната площ на която ще се маже лепилото е около 5мм. и счупеното парче ляга плътно към другата част на детайла!
Самия адаптер, поне според мен не е подложен на някакво кой знае какво натоварване, и за това реших да пробвам с лепило.Отделен е въпроса че болта който държи ножа към адаптера е почти заварен от корозия и нама махане.Основния проблем в случея е че като се счупи парчето, ножа се разбалансира и се почви голяма вибрация, която най вероятно ще разбие лагера, инъче косачката си коси ...
Имам един Поксипол кой уж би трябвало да свърши работа, но сега като видях и въпросното лепило Сън Фикс се зачудих дали да не опитам с него?
Има ли разлика в приложението и състава на двете лепила, или с други думи Покси пола ще ми свърши ли работа или да купувам Сънфикса?

Прикачен файл

290x290_f0b36439e2b9a63aba9591416b5d6491b47e8885.jpg
290x290_f0b36439e2b9a63aba9591416b5d6491b47e8885.jpg (17.49 KиБ) Видяна 4901 пъти
dragozow - майстор
Подложен е на натоварване и си е опасно това което искаш. За лепене ще се залепи, но колко ще държи е друга работа. Мотора го върти този шнек с 3000 + оборота и отделно има натоварване от тревата, камъчета и др. Все едно да завариш вал. Ако излети ножа не е ясно какво ще стане, въпреки че теоритично е вътре в корпуса. С други думи опасна е тази работа.
forski - специалист
Съгласен съм колега, а със някаква по-тънка заварка дали няма да стане, нещо точково, въпроса е такъв че косачката е втора употреба, и като се сетя че за едно нищо и никакво жило за газта чаках един месец да го докарат оу Унгария(и накрая се оказа че не е за моя модел)та го преправях, за въпросния адаптер чак не ми се мисли :?
Не знам от къде да го търся нов, сервизите и представителите на МТД са пълна скръб в това отношение, резервни части и поддръжка!
stan73 - майстор
forski написа:
Здравейте колеги, от вчера и аз имам проблем свързан с лепенето на метал/метал :)
Счупих адаптора за ножа на бензиновата косачка, ударих камък и парчето се отлюпи, дебелината на контактната площ на която ще се маже лепилото е около 5мм. и счупеното парче ляга плътно към другата част на детайла!
Самия адаптер, поне според мен не е подложен на някакво кой знае какво натоварване, и за това реших да пробвам с лепило.Отделен е въпроса че болта който държи ножа към адаптера е почти заварен от корозия и нама махане.Основния проблем в случея е че като се счупи парчето, ножа се разбалансира и се почви голяма вибрация, която най вероятно ще разбие лагера, инъче косачката си коси ...
Имам един Поксипол кой уж би трябвало да свърши работа, но сега като видях и въпросното лепило Сън Фикс се зачудих дали да не опитам с него?
Има ли разлика в приложението и състава на двете лепила, или с други думи Покси пола ще ми свърши ли работа или да купувам Сънфикса?
Какъв Покси пол имаш ? Ако е сивият, възможно е и да стане. Ако е белият, направо забрави ! Ако ти се харчат около 11 лева по-добре си вземи Бизон епокси метал, то не прощава. Но пък за толкова пари май е по-добре направо друг нов чарк, или пък да ти го направят, формата му не изглежда кой знае колко сложна...
forski - специалист
Имам сивия Поксипол.
Сега се развънях по-сервизите на МТД и в Пловдив намерих въпросния адаптер, или поне така твърди момичето с което говорих :roll: :) струва 36лв. и ще го поръчам от там, че не ми се рискува с това лепене, да не остане някой без крака заради 20лв.

Тема "Лепило за метал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: