Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
sparow - специалист
Купешките бойлери минават водна проба на 16атм. но принципа е 1/3 над работното да е пробата :wink:
Не ти трябват никъкви винтили,само 1кран сферичен с бърза връзка за компресор.Стандартните компресори трудно вдигат над 10атм. :lol:
Ето ти го и нагледно,бутилка 50литра, пълна с вода ,надух я на 12атм.и няма никъкви проблеми.Може и на сухо да пробваш,но е опасно,ако се взриви най малко ще ти проглуши ушите ,да не говорим ,че ще летят шрапнели яко :idea:

Прикачен файл

005.JPG
STO-YAN - специалист
Благодара ти agj.
sparow написа:
Купешките бойлери минават водна проба на 16атм. но принципа е 1/3 над работното да е пробата :wink:
Не ти трябват никъкви винтили,само 1кран сферичен с бърза връзка за компресор.Стандартните компресори трудно вдигат над 10атм. :lol:
Ето ти го и нагледно,бутилка 50литра, пълна с вода ,надух я на 12атм.и няма никъкви проблеми.Може и на сухо да пробваш,но е опасно,ако се взриви най малко ще ти проглуши ушите ,да не говорим ,че ще летят шрапнели яко :idea:
На моя бойлер-неръждавейка от 2мм ламарина, направих водната проба на 10атм. Пробата я направих, както е обяснил
sparow, с два сверични крана. Не съм запознат, как се тестват в заводски условия. При тази тънка ламарина, да го тестват
на 16атм.-доста се съмнявам! Ако все пак, някой знае със сигурност или може да получи информация от първа ръка-
нека да сподели опита на серийното производство.
joro39 написа:
.....
а знаеш ле защо почернява след заваряване и има ли начин да се избегне?
При заваряване много е важно да си подбереш правилния ампераж, но "чернеенето" около шева се дължи основно на чистотата
на Аргона. За почистването се използва паста, която след като изсъхне става млечно-бяла и се измива с вода.
joro39 - специалист
Прикачен файл:
28032011309.jpg
с това заварявам а заварката я търкам телена четка на шлайфа и стова дабре според мен :partyman:
sparow - специалист
Може ли една снимка на панела отпред и аргоновия шланг.?
joe007 - специалист
joro39 написа:
Прикачен файл:
28032011309.jpg
с това заварявам а заварката я търкам телена четка на шлайфа и стова дабре според мен :partyman:
Остава и телената четка да е неръждаема и всичко е ОК. :)
joro39 - специалист
Може ли една снимка на панела отпред и аргоновия шланг.?[/quote]
Прикачен файл:
Прикаченият файл 28032011310.jpg вече не е достъпен
Прикачен файл:
28032011310.jpg
[quote="sparow"]
agj - майстор
joro39 написа:
Може ли една снимка на панела отпред и аргоновия шланг.?
Прикачен файл:
28032011310.jpg
Прикачен файл:
28032011311.jpg
sparow написа:
Обикновен ММА инвертор с функция за ВИГ и горелка с клапан ,гледам че има и ключе за ВИГ функцията но ми е интересно запалването с драскане ли е или Lift !?
При този тип апарати ,техниката при завършване на шева е малко по особена относно точно избягването кратер в края на шева ,също не е желателно и оставянето на следи от палене или гасене на дъгата по повърхността на неръждавейката!
Johny - майстор
Съдове под налягане, НИКОГА не се проверяват с въздух! Проверяват се с вода, която е практически не свиваема и ако се спука съдът, налягането пада моментално.
Жоре, не ми харесват заварките ти. Шевът не е равномерен.
Ето прочети това:
Нещо си ме прочел грешно. Не съм се засегнал никак, нали си лафим за заваряване, нормално е да има всякакви мнения, радвам се на критиките повече от похвалите. Тока наистина е големичък, и си прав за това, че гоним бройки, но ако поискам мога да работя с какъвто ми хареса ток. Шефовете на разбират почти нищо от заваряване. А който разбира, не се вясва много при нас, той си има друг цех за обгрижване. Пък шева не е плосък, просто на снимката изглежда така. Катета е може би 7-8 мм. Казваш близо до чугуна? Откъде въглерод? Материала на шева повтаря 90-95% от състава на добавъния материал. В това не съм много сигурен, де, но логиката е такава. За крехкост-не знам, но всичките бойлери минават на тест "циклично натоварване" Т.е. закачат се към пома, и апарат, и помпата ту нагнетява до 8-10 атм, ту отпуска до 2-3. И така 7000 пъти, за едно денонощие стават. И ако има дефект се проявява почти сигурно. По моите заварки за половин година има само два теча
А защо да корозира бързо? заради окислението ли? И какво окисление, ако кислорода има достъп до ваната нали започва яко да ври Обясни по-подробно, моля.
А какви технолози мислят технологиите, да не казвам. Като започвах в тази фирма гледах ей така като ми казаха, че не трябвало да има провар на надлъжния шев. И се мъчат да ме убедят, че е вярно... Ама нали съм обикновен работник, кой ли ме слуша, и чак като започнаха да се пукат шевовете на цикличният тест, и Петър Йотов им го обясни, кандисаха, че трябва да има провар. И сега през ден през два идват на "внезапни" проверки да видят дали не сме пуснали някой бойлер без провар. Натегачи Както и да е, вътешнофирмени глупости.

Прикачен файл

2ue70xu.jpg
2ue70xu.jpg (16.96 KиБ) Видяна 4722 пъти
joro39 - специалист
към знаещите;каде трябва да е масата и колко аргон се пуска?
agj - майстор
joro39 написа:
към знаещите;каде трябва да е масата и колко аргон се пуска?
Много интересен въпрос ! :?
Ти си заварил вече половината от бойлера и би трябвало да разбереш къде трябва да е масата ,ако масата е на грешната клема веднага си проличава волфрама изгаря ,а разхода на газ зависи от ампеража има и таблици има и така наречените ВИГ калкулатори има и филми ,клипове и всякаква друга информация в нета !
http://www.everlastgenerators.com/tig-w ... ulator.php
http://www.millerwelds.com/resources/ca ... ulator.php

Тема "направи си сам бойлер нераждавейка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: