Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
cenko6 - специалист
Колко ти струваше поцинковането, и къде предлагат тази услуга.
Ronin - специалист
Не четете за втори път подобен въпрос в тази тема макар и от преди 1 година,100 кг. по лев и нещо на килограм 110 лв. примерно !

Евала ,за труда и амбицията.Имам няколко въпроса !

1.С какви електроди заварява.
2.Колко струва моста !
3.Какви пари струва механизма за теглича към ремаркето !
4.Размери може ли да дадете !
KingoftheROAD - специалист
rosenred интересно какво не му признаваш на СО-то?
шоп - майстор
Аз само ще вметна да те пази господ от някое ПТП, защото тогава нито гр. отговорност, нито нищо няма да ти помогне
При една съдебно тех. експертиза ще се види:

1 шасито не е оригинално, те. е. преработено ( новодел) и с пренабити номера
2 централната теглителна греда трябва да е под цялото ремарке
3 по гореспоменатата греда не трябва да има заварки-монтажи само с болтове и нитове
4 поне аз не видях осигурително метално въже

Хора...не пестете и поне четете. Запознайте се с изискванята на технотест!
Лично съм виждал как скъсана до заварката централна греда причини ПТП на магистралата-имаше и пострадали. Застрахователите не уважиха иска въпреки застраховката-съд и т.н.
KingoftheROAD - специалист
Къде можем да ги намерим и прочетем всичките изисквания на технотест?
Аз в момента също правя ремарке, но то ще бъде със спирачки, и двураменен теглич. Искам да го направя максимално грамотно технически, затова искам да видя какви са изискванията за такива ремаркета.
KingoftheROAD - специалист
книжката е полезна, но е от 84-та година, а тогава доколкото разбирам самоделните ремаркета са се регистрирали направо в КАТ. Научих някои неща, кои ще са ми полезни. Но сегашните изисквания на тенотест по списък, не можах да ги намеря никъде в интернета. Някой ако е ходил скоро, ако може да ги постне.
shotik - майстор
KingoftheROAD написа:
книжката е полезна, но е от 84-та година, а тогава доколкото разбирам самоделните ремаркета са се регистрирали направо в КАТ. Научих някои неща, кои ще са ми полезни. Но сегашните изисквания на тенотест по списък, не можах да ги намеря никъде в интернета. Някой ако е ходил скоро, ако може да ги постне.
Първо се ходеше в Технотест и с документ от там се отиваше в КАТ,навярно има и други допълнения,но аз не съм ги търсил ,защото не ми трябват.
шоп - майстор
http://www.technotest.bg/bg/contacts.html

има форма за контакт, можеш да направиш запитване, да видиш ценоразписи, телефони и т.н.

Аз съм минавал досега 4 пъти технотест ( два пъти със самоделни ремаркета, веднъш със самоделка москчич пикап и веднъж с бус) проблеми не е имало
Успехи.
KingoftheROAD - специалист
Ясно, като наближи работата ще им пиша. Дано се оправим с по-малко главоболия по регистрацията.

Междувременно вече подкарах работа, паралелно на няколко други бойни задачи. Сега върви от неделя на неделя, когато има време. Рамката и трите напречни греди са от тръба 60х40х4мм. Надлъжната по-средата е от 50х30х2мм. Вече става доста тежка и все по трудно я обръщам и въртя, за да заваря всички шевове както трябва отвсякъде. Моста е от фиат дукато 83-г. в комплект с ресори, амортисьори, джанти и гуми. На ресорите са добавени 3 листа допълнително. Целта ми е 1000 до 1500кг. полезен товар. Гумите са 185R14C, лекотоварни по 800кг на всяка. Освен това ремаркето ще бъде самосвално, и ще има инерционни спирачки. Имам теглич от някаква платформа 750-1350 кг. Жилата ще се вържат с жилото от ръчната сприрачка на дукатото. Мисля да намеря крик от баба жужка за маневреното колело. Коша ще се закопчава за двураменния теглич със закопчалки за канати. Тегличът ще бъде от Побразен винкел 100х45х5мм., и ще се захваща за коша с масивни панти, малко преди средната греда. Има още много работа, и ще се радвам на обмяна на опит с колеги, които са се занимавали с такива самоделки... :2thumbs:

Прикачен файл

IMG0365A.jpg

Прикачен файл

IMG0366A.jpg

Прикачен файл

IMG0371A.jpg

Тема "Как да си направим ремарке(колесар)сами..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: