Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Европейското техническо законодателство поставя специфични изисквания производството на някои опасни продукти да се извършва само от одобрен персонал по заваряване (заварчици, контрольори,...) и по одобрени процедури за заваряване (технология, материали,...). Одобряването се извършва от трета независима страна - акредитиран за целта орган, който издава съответния сертификат. Тези сертификати нямат нищо общо със свидетелствата за придобита правоспособност, които се издават от обучаващите организации в България съгласно Закона за просветата и наредбите към него.
walko - специалист
Да питам и аз! Хукнал съм към Германия, но висшето ми не е техническа специалност и там не ми върши никаква работа, за това се замислих за дипломата от средното: Механотехникум-София, тогава се казваше Сталин! Гледам че вътре имам оценка по заваряване, та се питам дали за немеца това значи нещо, или да изкарам един курс заради тапията преди да тръгна?
Иначе заварявам..... и то добре, дори и съм работил малко........ една година и електрожен и телоподаващо, ама иди, че го доказвай! А искам да тръгна с един кашон тапий от тука. че да съм конкурентно способен там на борсата! Дайте съвет!
LazarGanev - "Велик майстор"
Щом като заваряваш - явяваш се само на изпит - към 150лв е таксата примерно. Ако пробите са добре - имаш китап, иначе губиш парите. Ако смяташ, че си добър - целиш се в Е8, или поне Е5:

Прикачен файл

РЕДЗ.jpg
walko - специалист
Благодаря за бързия и точен отговор! :prayer: :supz:
Последно този документ става ли за нещо или е за тоалетна хартия?
http://www.bgcpo.bg/userfiles/image/sta ... iavane.jpg

С такъв документ (без значение степента) може ли да се работи в чужбина?

Освен TUV, от скъпите сертификати кои други са популярни?
joe007 - специалист
studenta написа:
Последно този документ става ли за нещо или е за тоалетна хартия?
http://www.bgcpo.bg/userfiles/image/sta ... iavane.jpg

С такъв документ (без значение степента) може ли да се работи в чужбина?

Освен TUV, от скъпите сертификати кои други са популярни?
Документа не е за тоалетната :-D . Някъде по чужбините го признават, но най-добре за навън е сертификат Тюф;Лойд..
Този документ ще ти е нужен ако се явяваш за сертификат в България
profesionalist_wood - майстор
Имах един познат електроженист,не му признаха сертификата в чужбина,изкара да учи за кранист за портални кранове на пристанищата и взима 200 000 долара годишно и вика че си е спасил очите като не работи с електрожени за заплата от 1500 лв..... :yawinkle: Заеби тези работи и учи за това
agj - майстор
Аз пък съм чувал ,че колкото по-малко стоиш пред компютъра ,толкова повече спасяваш очите си !

Тема "Документ за заварчик,валиден в чужбина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: