Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
ogo - специалист
Здравейте,
Над входната врата на къщата имам една табела вградена в мазилката.
Според мен е желязна. Релефна е и макар и трудно се чете че къщата е построена 1891 г. в Княжество България, има си и герба на държавата.
Искам да възстановя тази табела. Можете ли да ми дадете идея за специалист в тази област.
Вече писах на някакъв съюз на реставраторите. От там ми дадоха мейл на някаква жена, но до тук няма отговор. :(
batkotony - специалист
Със сигурност тук ще се намерят хора,които ще дадат правилни отговори,но една снимка в детайли в никакъв случай няма да е излишна... :)
schuldiner - майстор
С уговорката, че не съм спец по металите, как бих постъпил аз:
Шлайф-паста (или паста за зъби), вълнени парцали и търпеливо търкане. Колкото по-малко абразив (паста) слагаш, толкова по-малък шанс да повредиш нещо, но пък и повече търкане пада. Бих се въздържал от всякаква химия.
marian1 - майстор
За да не е "според мен" вземи едно магнитче и провери, после в някое нетолкова видимо място надраскай ако не хваща магнита - виж цвета - дай снимка - че сега от жегите кълбото много се запотява и трудно се гадае :lol:
Sharkolia - специалист
Може би вече си се погрижил за тази табела ,обаче да спомена ,че се продават различни препарати ,които премахват ръждата. Незнам как да ги нарека отръждавяч може би .Ако все още те интерисува мога да погледна в гаража моят с каква хим формула и какво търговско нзавание носи .

Тема "Реставриране на метал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: