• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Стига с тая Корея бре :-D . Те немат и стружки :-D
sek.1 - специалист
Имам кажи речи цял контейнер вече и продължаваме да дяламе усилено :-D
VLADO66 - майстор
sek.1 написа:
Имам кажи речи цял контейнер вече и продължаваме да дяламе усилено :-D
Стомана Перник не топят ли стружки :?
sek.1 - специалист
VLADO66 написа:
sek.1 написа:
Имам кажи речи цял контейнер вече и продължаваме да дяламе усилено :-D
Стомана Перник не топят ли стружки :?
Преди ги изкупуваше ЧЛК Ихтиман ама цената им беше смешна и в общи линии не покриваше транспорта . ЧЛКто го ликвидираха преди няколко години . При топенето на стружки повече от половината излиза на пушек и смрад . В момента се разработва една технология за пелетиране на стружките за да се избегне това но тя още в експериментален стадий .
MrMurdjo - майстор
100% съм сигурен, че подобна технология вече е разработена още миналия век някъде другаде.
sek.1 - специалист
MrMurdjo написа:
100% съм сигурен, че подобна технология вече е разработена още миналия век някъде другаде.
Възможно е само че финансирането е германско а те пари на вятъра не хвърлят .
diss - специалист
За какво са ви тея стружки бе братче? Далечко съм от София (70км) иначе мога да ви предложа всякакви - черни, бабит, бронз. Всеки месец изкарваме по 10-15 тона от цеха. Изкупува ги Надин.
neillmakoli - специалист
Бре, не казват за какво са им :-D
Иначе се намират стружки, мога и аз да намеря дори...
bdimov - специалист
Аз се сещам за 1-2 приложения на стружките но едва ли питащите тук ги търсят спец. за това.

1. Разпръскване върху почвата в цел насищане по естествен път с желязо ( по-точно негови съединения ) при изискване за повишено съдържание на желязо в почвата при отглеждане на дадена култура.
2. Ситни железни стружки забъркани с епоксидна смола се използват за отливане на сърцевини за бобини за аудио филтри. Така "внесена" в бобината сърцевина, която в случая не е монолитно желязо, а много на брой частици хем повишават индуктивноста на бобината, хем ги няма някои нежелани от хайфистите ефекти от монолитната желязна такава.

Пак казвам че едва ли колегите тук ще ги търсят за тези цели но това също са варианти за приложение. :)
  • 1
  • 2

Тема "Метални стружки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: