• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
pansim написа:
ПВ -то е дадено при 40 градуса по целзий, и е предостатъчно за домашна употреба. А това че може да изкараш пари с този китайски боклук...може и да си прав. НО само ако правиш гаражна врата или ограда.
Опитай да заваряваш отговорни конструкции, и ще разбереш истината.
Мнението ми се основава на хора работещи професионално в областа на заваряването!
.
Ми Да при 40 градуса по целзий е дадено -ти при колко искаш да го дадат!? :-D

Тъй като и моето и твоето мнения се основават само на чужд опит, не е конструктивно да водим спор относно Buddy-то!
Обаче имай в предвид че хората с професионалния опит ,на които разчиташ могат да те подведат ,…….естествено неволно …! :-D
Обаче относно изкарването на пари с китайски боклуци аз имам личен опит…..
Ето ти един евтин китайски боклук с който са изкарани доста –доста пари ,на снимката в дъното се виждат едни големи неръждаеми детайли ,това са само една малка част от подобни такива които този боклук е успял да завари!Купен е с идеята да изкара поне една поръчка и да издържи няколко месеца ,но той пък се оказа куче и кара вече две години ,като работи ежедневно ,разкарван е горкия в доста градове на страната ни….. и не издържа –счупи му се дръжката ! :lol: Даже е видно от снимката…. :

Прикачен файл

28012013155.jpg
dragozow - майстор
nenkolpfc написа:
Изпратих запитване за оферта към Каммартон за Buddy-то,но от там ни вест ни кост.Май не им трябват нови клиенти.
Аз също мога да ти го взема от колеги. Въпроса е е за толкова пари може да си купиш по-хубава машина.
agj - майстор
stivemaster написа:
ПВ-то не се дава при 40С !!!.
Апри колко се дава !!!!? Я да ни светнеш !? :-D
pansim - майстор
Една машина не се определя като добра само по времето за непрекъснато топене на електроди ВЕЖЕН :lol:
И така оплютия от вас TELWIN заварява великолепно!!! Проблема му с охлаждането е фабричен и не е толкова голям при домашна употреба. Просто производителя го позиционира в съответния клас машина и затова е с такова ПВ.
Едно просто добавяне на вентилатор на 230 волта в задната част на кутията, променя коренно нещата. И затова казах че не си струва парите.

Съвет към всички питащи - Ако нямате опит в заваряването, вземете с вас ДОБЪР майстор и базични електроди 2мм и 4 мм. Дайте на майстора да тества на ток 45-50А с 2мм базичен. Ако е доволен и дъгата е устойчива, се минава на тест 4мм. Ако и там е добра работата и не се чувства недостиг на ток - гледате гаранционите условия - срок, наличен сервиз, и взимате правилния избор.
Хайде приятен ден на всички.

Към agj - пари в този занаят не се правят отдавна с изработка на железария по села и паланки.
Надявам се да го знаеш. И там където се изкарват добри пари със заваряване на отговорни конструкции, въпросния модел така хвален от теб е неприложим!
gogo7777 - майстор
Но на Телвина ПВ-то е мижаво едва 7%
Абе къде видя тия проценти.......... :?:
nenkolpfc - напреднал
dragozow написа:
Аз също мога да ти го взема от колеги. Въпроса е е за толкова пари може да си купиш по-хубава машина.
Няколко предложения няма да са ми излишни.
Поздрави.
stivemaster - майстор
Колега Agj не казвам че не трябва да се дава при 40С а че няма такава практика .Аз лично съм купувал електрожени на фирмите - Фрониус,Струна,Редко,Есаб,Дел,Вики,Гама,Телвин,IMS което е същото като GiS и KiTin (данните им са долу горе така описани) и съм виждал данните на Райдер и др. и мога да заявя, че данните за ПВ в 80% са дадени при по малки градуси и не е отбелязан стандарта за 40С - ЕН60974-1 .
Това разбира се поставя потребителя в ъгъла, също като и опитите да бъде пробутвана незаконно една година гаранция, под различни условия ,включително и от участници в тази тема !!!
В поста си съм имал предвид въпросното недоразумение Телвин ,което на 40С ВЕРВАЙ МИ повече от един електрод 3.25 не можеш изгори без да почакаш 10 мин.
Явно не им се налага да се притесняват и виж какви данни обявяват и си помисли дали има нещо верно в тях.
pansim - майстор
Кой тук във форума предлага инвертори с една година гаранция???
Името ако може...

На TELWIN вентилатора е поставен в средата между радиаторите на диодите и транзисторите. Това дава въртене на въздуха вътре в самата кутия, и малка част от въздуха се изхвърля навън.
В китайските клонинги на марката, се ползуват два вентилатора единия е на задната част на кутията и принудително вкарва въздух. Ефекта е МНОГО голям. За съжаление обаче пък там са се изложили с други неща, ама за това съм писал много. Даже имам клип на един ремонтиран от мен, такъв инвертор. Преди някоя и друга страница във този форум.
gogo7777 - майстор
stivemaster Абе и тия от Гисми са се изхвърлили като.......С 5мм електрод 50 и кусур % ПВ при 200А та ако ще и при минус 40 градуса да е. Аз от опит знам, че това е невъзможно. Мисля, че тия данни са плод на някаква математика и нямат покритие. Ако тоя апарат е минал през тест-лабораторията, няма да пишат такива глупости.
stivemaster - майстор
gogo7777 написа:
stivemaster Абе и тия от Гисми са се изхвърлили като.......С 5мм електрод 50 и кусур % ПВ при 200А та ако ще и при минус 40 градуса да е. Аз от опит знам, че това е невъзможно. Мисля, че тия данни са плод на някаква математика и нямат покритие. Ако тоя апарат е минал през тест-лабораторията, няма да пишат такива глупости.
Не споря прав си.

С една година гаранция продава АРГО Маркет ето най долу може да видите шикалкавенето с условията по гаранцията и да си помислите какво бихте получили като гаранция всъщност.Аз получих един ...... :finga:
Последна промяна от stivemaster на съб фев 08, 2014 3:06 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "Esab Buddy Arc 180" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: