• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Естествено е като си дал толкова много пари.
Така де, когато всичко върви както трябва, парите не са от значение.
Да бе !Те и други като теб се зблуждават така!
Трудно бих се заблудил......много ляб съм изял :-D . Това не е никакво ПВ, ще подведеш някого така. Това е някакъв максимален ток при дадената околна температура (7% от 150А) приблизително е дадено, че е 140А. Предполагам това е някаква защита и машината сама си ограничава максималният ток. Вероятно машината работи на ръба на възможностите си и така са се подсигурили, ама знам ли :? Повече светлина може да хвърли Пансим, аз не ги чаткам платките.
agj - майстор
Излишно е да спорим ,така или иначе ПВ-то на Телевина е по-слабо!А пък и колегата няма да си купи, нито тая машина нито Есаб-а ,нали Драгозав ще му предлага друга -той това и чака .... и дебне във форума! :razz:
gogo7777 - майстор
Сега гледам на Кастолина ПВ-то.....за 40 градуса околна е.

25% при 150А(макс)
30% при 140А
100% при 80А

Виж колко е мижаво.....До сега не е изключвал никога, дори с 4мм. електрод и максимален ток. Електродите може да ги гориш един след друг цял ден, единственото което ще прегрее е ръкохватката :-D .
agj - майстор
Нали затова поспорихме в по предните постове с Пансим....та ето какво съм написал
agj написа:
…..почти всички маркови машини с които се изкарват пари са с ПВ 35%-40% на Макс.ток ,това включително и любимите Кемппи , Фрониус ,Линкълн и т.н.
BuddyArc 180 е с ПВ 35%, -180Ам - да предостатъчно е не само за домашни условия .....
Моя пък е ПВ 35%-160Ам(макс) а защитата не се е включвала никога! :yawinkle:
gogo7777 - майстор
За това марковите апарати са разделени в класове. Въпросният Кастолин е в монтажния клас, направен е да е безотказен при всякакви външни условия. Имам и един Линкълн 100% при 170А, на него съм успявал да задействам защитата и то далеч от максималните токове. Просто той не е толкова "лют" на летните горещини за разлика от "мъника" с ПВ 30%. Обаче в цеха или на трактора си показва възможностите и то отлично. Различен клас, различни възможности. Скъпо......скъпо ама направено и с гарантирани възможности, че и в запас има.
idunno - специалист
Драгозов, като отворих просто произволно няколко страници и Хускварна и Лавор са с 2 години гаранция,Керхер са с една година, но те сами си преценяват.
И не ми давай примери с пароструйки и резачки, защото Щил имат 2 години гаранция.Както вече казах професионалната техника си носи и гаранцията.
Когато видя това разделение на една и две години, обикновено е първият знак за евтина техника,която да мине за професионална.
Колкото до ESAB Buddy Arc, oт ЕСАБ са го кръстили entry level машина, което обикновено означава-каквото си платил, такова си получил.
agj - майстор
idunno написа:
..
Колкото до ESAB Buddy Arc, oт ЕСАБ са го кръстили entry level машина, което обикновено означава-каквото си платил, такова си получил.
Означава ,че машината е най-ниския им клас,съчетано и с произведено в Китай ,се получава една бюджетна цена, която почти всеки може де си позволи!Мишините на конкуренцията от Кемппи ,Фрониус и др.в низкия клас са на почти двойна цена!
Също като телефоните (смартфоните)! :lol: И те са на класове , бюджетни модели и т.н..! :partyman: Хич не обичам подобни сравнения ,ама ….!
dragozow - майстор
idunno написа:
Драгозов, като отворих просто произволно няколко страници и Хускварна и Лавор са с 2 години гаранция,Керхер са с една година, но те сами си преценяват.
И не ми давай примери с пароструйки и резачки, защото Щил имат 2 години гаранция.Както вече казах професионалната техника си носи и гаранцията.
Когато видя това разделение на една и две години, обикновено е първият знак за евтина техника,която да мине за професионална.
Колкото до ESAB Buddy Arc, oт ЕСАБ са го кръстили entry level машина, което обикновено означава-каквото си платил, такова си получил.
Не са с две бе човек, с една са за юридически лица. Даже в гаранцията им го пише. За физически всичко е с две. Husqvarna дава в Швеция 6 месеца за професионалните машини, и на мен много ми беше странно. Като се огледам около мен има десетки марки машини и всички имат разделение на гаранцията за физически и юридически. Говоря за чужди гаранционни карти, които не съм ги измислил аз. Дългата гаранция обикновено се дава с дълги условия. Например с 6 месечната профилактика, ако живееш на 300 км от сервиза и имаш 3 години гаранция струва ли си? Не естествено. По-важно е сервиза да е до теб и да няма много условия. Една Кия на приятел има 7 години гаранция, само шари във официалния сервиз, защото гаранцията не е за нормално износващи се части. Като отиде и му казват че трябва да се смени еди какво си за да му важи гаранцията.
gogo7777 - майстор
Рано или късно гаранцията свършва. Сервиза е от по-голямо значение при избора, според мен.
stivemaster - майстор
Не е истина до къде може да стигне човек......Истината обаче е, че закона в България повелява 2 години срок, за предявяване на претенция към продавача, за повреда.Ако не е така, искам да пейстне някой текст опровергаващ това.
Второ, няма диференциране на срока,няма юридически и каквито и да е лица, има потребители.Трето, текстовете са такива, заради директивата на Европейския съюз и такива са и в Германия подобни са и в споменатата Швеция.
И специално за Драгозов, от Баумакс съм взел 6 машини - 3 Макита,2 Метабо и 1 Бош които са с ПЕТ години гаранция, с фактура на името на фирмата.Не взех Девалт, защото гърка който ги представлява и нас се държи като вас.
Перфоратора Макита през август 2013 (при над 35С) проби 5300 отвора ф20 с дълбочина 160мм изхабявайки 5 свредла Хилти по 145лв. с единствения консуматив, струващ обърнете внимание 4.23лв с монтажа - четки !!!
Четвърто, не правете внушения които не са верни ,няма фирма производител, която да не сключи договор с мрежа от сервизи и да се налага да транпортира на 300км. техника, защото просто ще фалира !После гаранционните карти ги измисля точно вносителя и ли представляващия марката в страната.Фирмата производител договаря само цена на техниката и на резервните части .Ценовите нива за краен потребител (два до три пъти по големи от тези на производителя) включват избраната гаранция от вносителя,просто се добавя като цена.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Esab Buddy Arc 180" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: