Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Здравейте.Искам да си направя свредел за дупки за овошки 50-60см ширина на дупката.Мисля че механиката няма да е проблем,най трудно ми се струва изработката на свредлото.Някой знае ли къде се продават готови заготовки за свредла и на каква цена.Благодаря и се извинявам ако съм объркал раздела.
Прикачен файл:
Photo-0137.jpg
Прикачен файл:
Photo-0140.jpg
Ето това е за модел,само че свредлото е 30см,което ми е малко
Иван Златев - специалист
Здравей,комшията на село си прави същото нещо,доло свредлото го направи от дискове на дискова брана,голяма играчка е но става като оригинално,дано ти е от помощ
dadko - майстор
Заготовки за шнекове сме купували от фирма äleksandris" (Александрис инженеринг) http://www.alexandris.bg/sc.html

http://www.alexandris.bg/images/products/sc.pdf
Гледам, че в номенклатурата си имат с външен диаметър 400, 450 и 500 мм. За наличности и въпроси с доставка- ще трябва да им се обадиш
Аз мисля че звъняхме на тази фирма ,ама или не отговаряше или вече несъществува.В стара загора намерих,ама не се занимавали с дребни поръчки.Явно ще си го правим от ламарина.В пловдив ми искат 840лв за готов свредел,ама не ми трябва професионален тъй като ще го ползвам за пресяване на овошки,единствено за нашата градина.
Утре ще го почваме и ще видим какво ще стане.
dragozow - майстор
Аз имам свредло ф250 мм за ръчен моторен свредел, ако мислиш че ще ти свърши работа и можеш да си го преправяш. Вътрешния отвор е ф25 мм.
kabel96 - специалист
dragozow написа:
Аз имам свредло ф250 мм за ръчен моторен свредел, ако мислиш че ще ти свърши работа и можеш да си го преправяш. Вътрешния отвор е ф25 мм.
На свределите които предлагате има ли сменяем режещ накрайник.Интересувам се от ф100-150
kabel96 - специалист
dragozow написа:
Има.
ОК.Може ли цени на лично.
dragozow - майстор
С какви размери? И какво междуболтово? На мен един колега ми ги прави. На оригиналните свредла Hitachi не продават само резеца.
kabel96 - специалист
Ф120 или Ф150.Дълбочина на пробиване – до 700 мм.Окачването каквото и да е.Машината която ще го върти сега я изобретявам така че по свредлото ще направя захващането.Все пак е желателно някакво по стандартно да е.Мислех да купувам от китайските и да му слагам режеща пластина ама щом правите още по добре.

Тема "свредел за трактор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: