• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
pansim, нали Ви представих текст в който в общи линии са описани изискванията, НО ти не знам защо ,не искаш да приемеш написаното …. the only welding method considered is the GTAW ….че това е единствения метод …!
Ето ти официални документи на различни езици!Изтегли си този на който най добре ще разбереш.
http://www.ehedg.org/index.php?nr=110&lang=en
Тук пък се казва че заваряването се извършва в среда от инертен газ, който може се използва както за защита при заваряване, така и за защита на корена на шева. Ако всичко е изпълнено по предписанията, обработката след заваряване –(шлайфане, полиране) ще бъдат сведени до минимум.
Това е и основната идея за използване на метода TIG .(Последното изречение е мое пояснение!)
Дано твоя прочит на текста отново не е друг.
pansim - майстор
Не го приемам, ЗАЩОТО ЧЕТЕШ ТЕКСТА КАКТО ДЯВОЛА ЕВАНГЕЛИЕТО.
Точния превод е - само този метод осигурява необходимата производителност при заваряване на тънкостенни неръждаеми тръби.
НИКЪДЕ не е написано че единствено и САМО с този метод се работи!!!

Ама...все тая...не ми е занаят и само любопитствам. Такъв съм си...
Няма да правя инсталация от неръждаеми тръби в скоро време :)

Приятна вечер.
:partyman:
agj - майстор
pansim написа:
Не го приемам, ЗАЩОТО ЧЕТЕШ ТЕКСТА КАКТО ДЯВОЛА ЕВАНГЕЛИЕТО.
Точния превод е - само този метод осигурява необходимата производителност при заваряване на тънкостенни неръждаеми тръби.
НИКЪДЕ не е написано че единствено и САМО с този метод се работи!!!
АМи съжалявам, но няма нормативни документи за заваряване на куките за трупно месо.... :-D !
Ама той твоя приятел нали ти обясни как стоят нещата за куките ...надявам са поне неговия прочит на Евенгеито да е верен.....щото приятелството си е приятелство но сиренето е с пари! :-D
Приятна вечер! :partyman:
gogo7777 - майстор
АМи съжалявам, но няма нормативни документи за заваряване на куките за трупно месо.... !
Предполагам, че това е написано с шеговит тон :-D .
Пансим може да не е заварчик, но материята хич не му е чужда, а и професионално е тясно свързан с нея. Човека попита от любопитство за нормативни документи и т.н.

Сега в съвременното изграждане на тръбни инсталации в хранителната, фармацефтичната и др.подобна промишленост се налага много строг контрол. За да функционира предприятието му е нужен лиценз. Тоя лиценз се издава и презаверява периодично от компетентни органи. За да се сдобие с нужния лиценз, чорбаджията трябва да направи инсталацията по критерий зададени му от лицензодателя (така да го наречем). За да постигне това, чорбаджията трябва да намери изпълнител на проекта (свой или наемен си е негова работа), който от своя страна да е лицензиран и да предостави (изготви) технологията на изпълнение. Почти винаги се ползват наемни технолози (също лицензирани) за да изготвят начина и прилагането според зададените изискванията. След това друга институция провежда контрол и гарантира правилното технологично изпълнение. Накрая минава комисия състояща се от представители на всичките участници по веригата и ако всичко е ОК се издава лиценз и правото предприатието да функционира. Следват банкети и поздравления..... :partyman:
Цялата тая бумащина има за цел сигурност. Всяка брънка по веригата се узаконява с подписите на босовете :-D и в последствие се носи отговорност при евентуални инциденти. Отговорноста е голяма и всеки се стреми да е перфектен в своята част на гарантиране. Технолозите непременно ще се доверят на ВИГ метода при заваряването, както и на точно определена тел по каталог (сигурен съм на 101%). Още повече, че контрола е визуален, както се следи и геометричната цялост на линиите (щрангове и др.) и тест под нялягане. Рядко се е случвало при такива инсталации контрола да е по-строг с УЗК, магнитен и т.н.
Няма точен регламент за избор на методите на заваряване. Вероятно технолозите ползват и шаблонни технологии, когато може. Не е нужно за всеки обект да преоткриват топлата вода, важен е крайният ефект :-D . Това са си техни тайни и едва ли ще ни ги предоставят (това им е бизнеса). Има публично изнесени технологии на заваряване от някои фирми и ВУЗ-ве, но те са общи и по-скоро с образователна цел. Конкретно за тръба от неръж и изрично упоменат метод изключващ другите методи, едва ли ще намерим черно на бяло.
pansim - майстор
Малко оффтопик

:partyman:
Тези дни съм все по маси... :partyman:

А иначе не почти не пия...ще ме повредят... :lol:
:partyman:
Челини - помощник
gogo7777 написа:
АМи съжалявам, но няма нормативни документи за заваряване на куките за трупно месо.... !
Предполагам, че това е написано с шеговит тон :-D .
Пансим може да не е заварчик, но материята хич не му е чужда, а и професионално е тясно свързан с нея. Човека попита от любопитство за нормативни документи и т.н.

Сега в съвременното изграждане на тръбни инсталации в хранителната, фармацефтичната и др.подобна промишленост се налага много строг контрол. За да функционира предприятието му е нужен лиценз. Тоя лиценз се издава и презаверява периодично от компетентни органи. За да се сдобие с нужния лиценз, чорбаджията трябва да направи инсталацията по критерий зададени му от лицензодателя (така да го наречем). За да постигне това, чорбаджията трябва да намери изпълнител на проекта (свой или наемен си е негова работа), който от своя страна да е лицензиран и да предостави (изготви) технологията на изпълнение. Почти винаги се ползват наемни технолози (също лицензирани) за да изготвят начина и прилагането според зададените изискванията. След това друга институция провежда контрол и гарантира правилното технологично изпълнение. Накрая минава комисия състояща се от представители на всичките участници по веригата и ако всичко е ОК се издава лиценз и правото предприатието да функционира. Следват банкети и поздравления..... :partyman:
Цялата тая бумащина има за цел сигурност. Всяка брънка по веригата се узаконява с подписите на босовете :-D и в последствие се носи отговорност при евентуални инциденти. Отговорноста е голяма и всеки се стреми да е перфектен в своята част на гарантиране. Технолозите непременно ще се доверят на ВИГ метода при заваряването, както и на точно определена тел по каталог (сигурен съм на 101%). Още повече, че контрола е визуален, както се следи и геометричната цялост на линиите (щрангове и др.) и тест под нялягане. Рядко се е случвало при такива инсталации контрола да е по-строг с УЗК, магнитен и т.н.
Няма точен регламент за избор на методите на заваряване. Вероятно технолозите ползват и шаблонни технологии, когато може. Не е нужно за всеки обект да преоткриват топлата вода, важен е крайният ефект :-D . Това са си техни тайни и едва ли ще ни ги предоставят (това им е бизнеса). Има публично изнесени технологии на заваряване от някои фирми и ВУЗ-ве, но те са общи и по-скоро с образователна цел. Конкретно за тръба от неръж и изрично упоменат метод изключващ другите методи, едва ли ще намерим черно на бяло.
Гога не можеш да отговаряш вместо другите, извинявай но има точен регламент не само в изграждането, но и в поддръжката.
Но аз имам въпрос към теб:Работил ли си в фабрика месарска, колбасарска в страна от ЕС с поточни линии, където има само пластмаса и неръждавейка?
Влизал ли си в работилницата или поддръжката и оттук е най лесния отговор.
Почти две години имам работено в Падлес Линкълн Англия или пилешка фабрика и всяка събота и неделя овъртайм бях покрай работниците ,които строяха нови цехове и поточни линии.
Вярно повечето неща идваха от Щатите готови, но заварка друга освен аргонодъгова не видях ,но се накефих на милърите с гледане ,нямаше линкълн или друго братле, само синьо.
Всъщност сега се сещам за милърите, тогава се чудех на заплатите на поддръжката, щото пенсиите караха харлета.
Живи и здрави!
gogo7777 - майстор
Ами синьото си е класика. :-D В Англия не съм бил, но в месарница съм заварявал неръж.
На машини съм се нагледал та лигите са ми текли :-D .......

ПП Не отговарям вместо друг..... :lol:
agj - майстор
Eто нещо интересно не само за домашните майстори :Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Eто и и как се работи с него :
видео-
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... tz7PrIft5I
gogo7777 - майстор
Какви ли не глупости измислят :-D ...може на някой да му е удобно така, макар силно да се съмнявам в това. На мен повече би ми пречело, от колкото помагало това творение :) Не съм опитвал признавам, но..... :wink:
agj - майстор
Идеята е добра ,пък и мисля че е съвсем лесно за изпълнение!И докато човек не пробва и опита ,не би трябвало да дава отрицателни оценки !На един ще му пречи ,на друг ще му помага!Ама то тук на някой все нещо му пречи……! :lol:
Аз също не съм го пробвал ,щото за сефте го виждам ,но мисля да го пробвам ….това нещо , може де е удобно ..!И ще докладвам за резултата !
:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "ТИГ Заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: