• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
idunno - специалист
Като ти опадат зъбите ще се сетиш да го разлюбиш :) Не го пожелавам на никого,разбира се.
gogo7777 - майстор
Ти!Да ти припомня ли:
Олелееее, ма ти си тотално в грешка бре :lol: Ти четеш както ти скимне....ай ако е удобно не ми преписвай неверни твърдения, които са плод на твоята фантазия. Думи /цитати/ от контекста не бива да ги тълкуваш по твоему :lol: . Ако не знаеш на кое му се казва "жълто" добре, ама да си се объркал и да смяташ, че аз съм казал, че мед и сплавите и не се заваряват..... [-X

idunno....така е, прав си. Оксижена е най-труден за усвояване, електрожена е след него. Само не съм съгласен с времето, за което оксиженист ще се адаптира към аргона :wink: Методите не са съвсем сходни. При оксижена по време на заваряване се следят три важни момента при сплавяването на метала....при електрожена са два.....при аргона само един. Навика и техниките също са от значение. Оксижениста вероятно ще се научи да заварява на аргон.....обратното едва ли. :wink:
idunno - специалист
Аз, май лошо се изразявам, не случайно се започва с оксижен(той е най-лесен) най-лесно се владее заваръчната вана, като се овладее (около 2-3 седмици) се минава на електрожен.Всеки който е барал окижен ще се оправи с ТИГ машина.Обратното не е вярно.
Най- труден за усвояване е електроженът.трябва доста практика, има десетки начини за водене на електрода, как да завариш шлаково включване, как да се оправиш като шлаката влезе под електрода, има доста тънкости и затова и хората, които умеят да заваряват с електроженни.При овладяването на заварката в сравнение с електрожена ТИГ машината е по много по-елементарна и се изискават мнооого по-малко умения.
agj - майстор
gogo7777 написа:
Ти!Да ти припомня ли:
Олелееее, ма ти си тотално в грешка бре :lol: Ти четеш както ти скимне....ай ако е удобно не ми преписвай неверни твърдения, които са плод на твоята фантазия. Думи /цитати/ от контекста не бива да ги тълкуваш по твоему :lol: . Ако не знаеш на кое му се казва "жълто" добре, ама да си се объркал и да смяташ, че аз съм казал, че мед и сплавите и не се заваряват..... [-X idunno....така е, прав си. . Оксижена е най-труден за усвояване, електрожена е след него.
:
:-D Е сега след като видя че може....жълто и ,мед на ВИГ, няма какво друго да кажеш ......., типично в твой стил!Иначе си цар на глупостите ,а вече ставате двама .... ! :-D Ми ,мога само да ви пожелая - дано да има съфорумци които по малко да ви вярват,че иначе нещата стават доста зле! :-D
gogo7777 - майстор
Какви метали се заваряват посредством TIG функция?
Неръждаема стомана , стомана , алуминий ,никелови сплави , магнезий , мед , месинг , бронз , злато
Какви са предимствата от TIG заваряването?
Контрол на процеса заваряване - TIG метода позволява на заварчика много по-голям контрол на процеса, отколкото други заваръчни методи. Получават се заварки с високо качество и без пръски.
Гъвкавост - Чрез TIG метода се обхваща в най-пълна степен нуждата от заваряване.
Е това се коментираше.....тема от която ти вадиш цитати и тълкувания от кратуната ти.
Е сега след като видя че може....жълто и ,мед на ВИГ, няма какво друго да кажеш
Не няма какво друго да ти кажа.....поне докато си мислиш, че на месинга се казва "жълто".... :lol:
С аргон "жълто" не се заварява.....а дали си заварявал, едва ли.....сигурно за първи път чуваш за такова заваряване и апарата за изпълнението. Труден, но добре платен труд от реставратори и колекционери :wink:
gogo7777 - майстор
Аз, май лошо се изразявам, не случайно се започва с оксижен(той е най-лесен) най-лесно се владее заваръчната вана,
Сигурно аз не схванах поста :)
Оксижена е доста сложен метод....на пръв поглед е лесно, но не е така. Там ваната не може да я водиш разлята по детайла. Греенето е строго специфично по цвят и големина на ваната....въртящото се "око" /леярско око/ в стопилката трябва да е точно в жълтия спектър на ваната. Корен, пълнеж, декорация се изпълняват по три различни начина. Метала прегаря лесно при греенето и губи от свойствата си.....и т.н.
Газопламъчното заваряване е основата на тоя занаят, както знаеш. Там се крият нещата за другите методи. Въобще леярство и металознание.
Дай на един млад аргончик или СО-джия най-обикновен резак да среже някакво желязо и гледай сеира....ми 80% не могат да си настроят горелката и няма да режат, а ще топят метала, докато не падне сам от тежеста си :wink: И те нямат вина за това.....просто са пропуснали А, Б-то :wink:
agj - майстор
gogo7777 написа:
Не няма какво друго да ти кажа.....поне докато си мислиш, че на месинга се казва "жълто".... :lol:
С аргон "жълто" не се заварява.....а дали си заварявал, едва ли.....сигурно за първи път чуваш за такова заваряване и апарата за изпълнението. Труден, но добре платен труд от реставратори и колекционери :wink:
А кое e по жълто -меснинга или бронза ....според теб!?Щото аз и двете съм ги заварявал ,.....но едното се заварява по лесно от другото !Остава обаче да познаеш кое е то!И понеже си супер специалист жокер няма да ти дам! :-D
gogo7777 - майстор
А кое e по жълто -меснинга или бронза ....според теб!
Злато.....ЗЛАТО
agj - майстор
Е да, ама още тогава ти казах че от изброените в оная презртация метали, само злато не съм заварявал! Ама предполагам и с него ще се справя! :lol: П.П.Подозирах ,че без жокер няма да се справиш! :-D
gogo7777 - майстор
Ама тогава коментирахме презентацията на поредното китайско чудо.....сега кво разправяш, че съм казал, че мед и сплавите и не се заваряват на ВИГ.....До кога ще се правиш на луд. Жокер....то и такъв не ти трябва като не го разбираш, вдя се :lol: . Като се докачаш с мене, поне бъди потготвен. Кво целиш не знам....търсиш нещо невярно в постовете ми ли?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "ТИГ Заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: