• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Bradley - специалист
Който има желание да се заразава с ножарската болест - две са местата - knives.bg и metalblade.eu - от пиле мляко има - информация събирана с години :partyman:

НЕ съм го сделал аз, но поне аз си го измислих :supz:

Изображение
nikolovvd - майстор
Каквото и да си говорим, както за ножа, така също и за дръжката се искат знания, майсторлък и много талант!
Само тогава се раждат страхотни екземпляри.
mitko64 - майстор
Ето и от мен нещо от трабантов ресор

Прикачен файл

IMG_0076.jpg
stan73 - майстор
Адмирации ! (и за ножовете и за меча)
Sharkolia - специалист
Радвам се ,че и тоя форум доживя подобна тема.
profesionalist_wood - майстор
Аз от дълго време мисля да си направя елементарно ковашко огнище,да си купя чугунена наковалня и хубави ковашки чукове....
mitko64 - майстор
Наковалните са стоманени, с повърностна циментация. Имам една много качествена, но не ми харесва че е еднорога. Имам и една малка, 5кг, ама е малко мека. Тъста има някакво подвижно огнище с турбина(нещо като охлюв отдолу) и мисля да му го искам. Само не знам какви обороти двигател да търся. Другият проблем е да наметя място за ковашкия кът. То и комин трябва да се предвиди.
Sharkolia - специалист
Еднорога наковалня е идеална,няма нужда от двурога естествено ако говорим за нужните килограми ,щото 5 кила си е детска играчка. :) Огнище от барабана за спирачки да речем от москвич :) отдоло на отвора заваряваш тръба която отива в охльова/вентилатора ,мотор не ти трябва голям ,гледал съм в тубата ,че някои импровизатори от САЩ духат с сушоари :) аз не бих заложил на сушоар.
Такова огнище е предназначено да седи на двора ,разбира се ако имаш комин може да го внесеш и в помещение.
В помещение като че ли най-добре е газово огнище.
Широка тръба вътре различните му огнео и термо изолации ,отвор от работната страно и един от някоя от стените на широката тръба където ще монтирша газовият бренер. нещо такова [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9lYqDM_9Uj8[/youtube] тоя тип даже не ползва оригинален бренер ,а си е направил такъв от тръби и съединения :)
А тва [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lSNM272AGRA[/youtube] е по-горе описаният метод с барабан от спирачките. :)
Естествено газово огнище е по-чисто и няма нужда от комин.
profesionalist_wood - майстор
Доколкото знам,че чугунените наковални са предназначени за коване на нажежено до червено желязо току що извадено от пещта
Sharkolia - специалист
profesionalist_wood написа:
Доколкото знам,че чугунените наковални са предназначени за коване на нажежено до червено желязо току що извадено от пещта
Наковалните май са два вида шлосерски ( чугунени ,по-евтини) и ковашки (стоманени ,по-скъпи)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20

Тема "Самоделни ножове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: