• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
velsi - Почетен майстор
fore написа:
Филтри на мене си ми приличат на обикновен плексиглас- лесно се драскат и сигурно се топят също много лесно.
Да, така е. Плексиглас е, но не е ясно китаеца какъв точно плексиглас е използвал. При стъклото горещите пръски се забиват и остават там. Знаеш какво се получава, вижал си. На моята маска (SpeedGlass) защитните филтри са също от плексиглас. Като заваряваш (имам навика да си завирам главата близо до заварката) пръските се удрят във филтъра и отскачат без да се залепват и без да нараняват повърхността. Явно материала е по-устойчив на температура отколкото стъклото. Остават само едни следи като опушено, които отвреме на време забърсвам с влажен парцал или пък със спирт. Това е.
koveslav - майстор
fore написа:
Важното е че Аз разбрах как работи и какво се иска за да работи. Написъл съм го ясно и който има такава маска ще разбере за какво говоря.
Явно не си ел.спец.
Маската е със индикатор за слаба батерия и с батерия и солар. С изключване на дисплея за режим шлайфане -гринд.
Филтри на мене си ми приличат на обикновен плексиглас- лесно се драскат и сигурно се топят също много лесно.
Ти ако беше ел. спец,колега,щеше да си наясно,че докато дойде време за смяна на батерията,всички тези акробатики,които си направил на чисто новата си маска вече ще си ги забравил как се правят.Естествено,ако си си купил добър модел маска,с добър солар и батерия.Предполагам за това на колегите са им чудни тези разсъждения и изводи. А колкото до плексигласовите предпазни екрани-наистина те се напръскват в пъти по-малко от стъклата,а освен това не отразяват светлината и не изкривяват изображенията,както това прави стъклото,ако се използва за същата цел.Освен това надраскванията по тези екрани са най-често от неправилното поставяне и съхранение на маската,но за сметка на това пък не се чупят при такова невнимание,така че пак имат предимства пред стъклото.
Главоболието и умората на очите от грешките на сензорите(случайните примигвания) от слънчевата светлина или от светлината на още горещата вана,а и от отраженията на светлината в околните обекти са много по-важни недостатъци на автоматичната маска.Може би най-щадящата и неуморителна комбинация е да си направиш прихватките на детайлите или конструкцията със соларната(за да имаш свободна ръка),а дългите шевове и въобще окончателното заваряване да е с обикновения шлем.Другото голямо предимство на соларната е при ВИГ,но трябва да е много прецизна като настройки,сензори и електроника,за да не греши.
agj - майстор
fore написа:
Важното е че Аз разбрах как работи и какво се иска за да работи. Написъл съм го ясно и който има такава маска ще разбере за какво говоря.
Явно не си ел.спец.
Маската е със индикатор за слаба батерия и с батерия и солар. С изключване на дисплея за режим шлайфане -гринд.
Стандартната китайска маска.
Ако не се ползва- и да я държа на светло-батерията ще замине. Понеже солара вади ниско напрежение и нито я зарежда добре, нито я разрежда, а и презареждането също я скапва.
Не знам защо си мислиш че човек трябва да е ел.спец. за да ползва и борави със заваръчна маска :?:
Сега вече разбрах каква ти е маската!НО продължава да ми е странно, защо си решил че трябва да й изваждаш батериите когато не работиш с нея!
Някъде в темата, споменахме че е нужно маската да се държи на светло , но това се отнася само за маски със вградени батерии!!!
Последна промяна от agj на пон яну 19, 2015 4:12 am, променено общо 1 път.
fore - майстор
Е точно, зада разбереш е необходимо да си ел. спец.
stan73 - майстор
velsi написа:
fore написа:
Филтри на мене си ми приличат на обикновен плексиглас- лесно се драскат и сигурно се топят също много лесно.
Да, така е. Плексиглас е, но не е ясно китаеца какъв точно плексиглас е използвал. При стъклото горещите пръски се забиват и остават там. Знаеш какво се получава, вижал си. На моята маска (SpeedGlass) защитните филтри са също от плексиглас. Като заваряваш (имам навика да си завирам главата близо до заварката) пръските се удрят във филтъра и отскачат без да се залепват и без да нараняват повърхността. Явно материала е по-устойчив на температура отколкото стъклото. Остават само едни следи като опушено, които отвреме на време забърсвам с влажен парцал или пък със спирт. Това е.
Аз такава маска досега не съм ползвал, но както описвате защитният материал отпред, вероятно не е плексиглас, ами слюда.
fore - майстор
Абе не го знам какъв е, но като заварявах асмата на вилата го надрах леко в най изпъкналата му част докато стоеше горе маската-вдигната. Просто я удрях във асмалъка. А и ми се струва че има две три точки от пръските. верно че тонове нагар ми падна на главата и ако не беше маската не мога и да го мисля.
Та върши много добра работа, спор няма.
Две ръце свободни .................. Газове и пръски не те притесняват и не се осветяваш въобще.
agj - майстор
Имам нужда от закупуване на маска .Хареса ми тази: Изображениеобаче само от картинката не мога да разбера какви точно стъкла може са да се сложат - 100х60 или 100х50 или други ?Целта ми е да мога да ползвам маската като и сложа това оптично стъкло, то е с размери 100х50:
Изображение
Ще съм благодарен на всякакъв помощ и информация за маската!
dragozow - майстор
Аз съм поръчал от този модел и ги чакам в понеделник или вторник. Ако искаш ще премеря колко е стъклото и дали може да се сложи по-голямо.
agj - майстор
dragozow написа:
Аз съм поръчал от този модел и ги чакам в понеделник или вторник. Ако искаш ще премеря колко е стъклото и дали може да се сложи по-голямо.
Ще ти бъда много благодарен!Оптичното стъкло искам да го сложа на мястото на вътрешното предпазно стъкло ,което се ползва за шмиргелене, като се отвори капака.Важно е и да може стъклото да се закрепи стабилно ...,защото на маската Есаб която ползвам в момента ,може да се слага само тънък плексиглас!
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: