• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
swissmad - специалист
Ами мисля ,че щом е производство на ESAB едва ли е лош ,не съм работил с него да изкажа някакво мнение за недостатъците му но като гледам ,не го продават в България и поради тази причина едва ли някой тук би могъл да ти каже нещо точно за този модел .За повече информация за закупуване и доставка питай тук http://www.esab.bg/bg/bg/about/Contact.cfm -офис продажби.
dragozow - майстор
До колкото знам Есаб не продават един от старите си модели шлемове и имат нов от няколко дни, звънни в представителствто.
agj - майстор
6ani написа:
Привет, какво мислите за този шлем New Tech™ 9-13 ADC Plus, някои ползвал ли е такъв. Какви са му недостатъците? И къде в БГ мога да го намеря? :?
По технически параметри е добър, оптичната характеристика е от възможно най -високия клас!Но е със соларен панел т.е. несменяема батерия което според мен е недостатък!
New Tech™ADC Plus са три модела ,различават се по соларните панели .Ако ще се купува такава маска то най-добрия модел е New-Tech ™ 6-13 XL ADC Plus заради по големия "дисплей"! Иначе аз бих предпочел Speedglas пред New Tech™ 9-13 ADC Plus!
6ani - напреднал
Здравейте, звънах в Esab и ме препратиха към техните дистрибутори. Разгледах сайтовете им, но не намерих това което търся.
Разгледах и Speedglas, но ме притеснява цифрата която показва равномерноста на затъмнение, тя е 2 или 3 (зависи от модела). Един познат ми даде да пробвам един шлем, по него не пишеше нищо май е китайски. Той затъмняваше само в долния десен и горния ляв ъгъл и имаше голями светли участъци.
Аз не съм професионален заварчик и не работя това но доста често работя с електрожен и искам шлема да е свестен.
Другата седмица, ако имам време ще разгледам из магазините.
agj - майстор
6ani написа:
Здравейте, звънах в Esab и ме препратиха към техните дистрибутори. Разгледах сайтовете им, но не намерих това което търся.
Разгледах и Speedglas, но ме притеснява цифрата която показва равномерноста на затъмнение, тя е 2 или 3 (зависи от модела). Един познат ми даде да пробвам един шлем, по него не пишеше нищо май е китайски. Той затъмняваше само в долния десен и горния ляв ъгъл и имаше голями светли участъци.
Аз не съм професионален заварчик и не работя това но доста често работя с електрожен и искам шлема да е свестен.
Другата седмица, ако имам време ще разгледам из магазините.
Изобщо не трябва да те притеснява нищо по маските на Speedglas ,аз работя професионално с такава маска и то по цял ден и проблеми нямам никакви независимо от това че оптичните класове на са най-високите !Особено пък що се отнася за непрофесионална работа ,маската трябва да е задължително със сменяема батерия !Маска със соларна батерия ако не се ползва ежедневно изисква съхранение на светло място ,в противен случай живота на батерията са съкращава значително!Освен това рано или късно батерията ще спре да функционира и тогава идва дилемата -нова маска ли да си купя или да ремонтирам старата ....!
За мои лични нужди съм си купил маската на Есаб с пасивно стъкло има я на снимки в по горните ми постове.
6ani - напреднал
agj написа:
Изобщо не трябва да те притеснява нищо по маските на Speedglas ,аз работя професионално с такава маска и то по цял ден и проблеми нямам никакви независимо от това че оптичните класове на са най-високите !Особено пък що се отнася за непрофесионална работа ,маската трябва да е задължително със сменяема батерия !Маска със соларна батерия ако не се ползва ежедневно изисква съхранение на светло място ,в противен случай живота на батерията са съкращава значително!Освен това рано или късно батерията ще спре да функционира и тогава идва дилемата -нова маска ли да си купя или да ремонтирам старата ....!
За мои лични нужди съм си купил маската на Есаб с пасивно стъкло има я на снимки в по горните ми постове.
Вие кой модел ползвате?
lov - майстор
Няма маски без батерия или поне аз такава не съм виждал. Но пък най лошото е че и на скъпи модели без сменяеми слагат 2 литиеви батерийки и всичко се залепва. Самата схема е на два отделни дублиращи се блока и в место 2 батерийки спокойно може да се сложи една по голяма. За сръчните в ръцете /такива в този форум май няма :lol:/ е елементарно да я подменят като я направят външна. Правих няколко такива маски като за гнездо ползвах захранващата на биоса от дънни платки. Самото гнездо го залепвам с лепило от вътрешната страна и го обмазвам заедно с батерията със силикон против боклуци. При толкова голяма като капацитет батерия едва ли ще ми се наложи да я сменят поради това че се е изтощила.
agj - майстор
lov написа:
Няма маски без батерия или поне аз такава не съм виждал.
А кой е казвал че има маска без батерия !? :?
А защо трябва човек да си купува маска със соларна батерия когато може да си купи със сменяема такава !
agj - майстор
6ani написа:
agj написа:
Изобщо не трябва да те притеснява нищо по маските на Speedglas ,аз работя професионално с такава маска и то по цял ден и проблеми нямам никакви независимо от това че оптичните класове на са най-високите !Особено пък що се отнася за непрофесионална работа ,маската трябва да е задължително със сменяема батерия !Маска със соларна батерия ако не се ползва ежедневно изисква съхранение на светло място ,в противен случай живота на батерията са съкращава значително!Освен това рано или късно батерията ще спре да функционира и тогава идва дилемата -нова маска ли да си купя или да ремонтирам старата ....!
За мои лични нужди съм си купил маската на Есаб с пасивно стъкло има я на снимки в по горните ми постове.
Вие кой модел ползвате?
Speedglas 100 Изображение
Изображение
6ani - напреднал
Благодаря на всички за отговорите :prayer: :prayer: :prayer:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: