• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
migatronic - напреднал
MamaMy написа:
migatronic написа:
Здравейте колеги и моята маска напоследак взе да предава фронта но само при TIG заваряване .Tрябва да се мисли за нова :yawinkle:
Ako си решил да се подновяваш, кажи цена за тази. Искам да я купя.
Немога да ти я дам или продам защото маските ги копува шефа аз само работя с нея ,и съм тук в Испаниа :)
migatronic - напреднал
agj написа:
migatronic написа:
Прикачен файл:
DSC_3525.jpg
Здравейте колеги и моята маска напоследак взе да предава фронта но само при TIG заваряване .Tрябва да се мисли за нова :yawinkle:
Най-вероятн и батериите да предават фронта!Не дръж маската в шкаф а постоянно да е на светло!Проблема при тия маски е че са със соларен панел а батериите са несменяеми ,а с течение на времето се изтощават и идва един момент в който трябва да хвърлиш цялата маска или да се опиташ да отвориш капсулования панел и да извадиш и смениш батериите .
Вероятно си прав сигорно батериата предава фронта,а иначе маската я държа само на светло.
aig_welding - специалист
Frysco написа:
Да... на 60-70 А и надолу.
Не е нормално. Долната граница при която задействат маските от модела които предлагаме ние и колегата Драгозов е практически под възможностите за стабилна работа на машината.
Изключвам възможността да си намалил чувствителността и да изпуска по-слаба дъга поради тази причина.
Остават два възможности:
- опушен преден щит и/или опушени сензори. Пробвай да смениш предния щит с нов и да почистиш сензорите
- неизправна маска с основание за рекламация, ако е в гаранция
Frysco - специалист
Чиста е, нея съм си я назначил само за ВИГ и съм я ползвал няколко пъти.Понеже и ние ще участваме на панаира, като мине тая лудница, ще я извадя да я пробвам отново и ако все още ми прави драми, ще ви я оставя за ремонт.
aig_welding - специалист
Frysco написа:
Чиста е, нея съм си я назначил само за ВИГ и съм я ползвал няколко пъти.Понеже и ние ще участваме на панаира, като мине тая лудница, ще я извадя да я пробвам отново и ако все още ми прави драми, ще ви я оставя за ремонт.
Ако не ти е трудност донеси маската на Панаира. Ще я тестваме веднага и ще я сравним с маските които ние ще донесем. Нашите аргонови апарати работят стабилно от 10А нагоре и ще направим екстремни тестове на чувствителност.
agj - майстор
aig_welding написа:
Нашите аргонови апарати работят стабилно от 10А нагоре и ще направим екстремни тестове на чувствителност.
Доколкото разбирам от това и от обяснението в предния ти пост-вина има апарата ,а не маската ! :?:
Не мисля че за да работят добре на тия маски трябва да да им се търсят и създават идеални условия!Ние ги купуваме за да ни предпазват винаги и независимо къде и как се използват!
aig_welding - специалист
agj написа:
aig_welding написа:
Нашите аргонови апарати работят стабилно от 10А нагоре и ще направим екстремни тестове на чувствителност.
Доколкото разбирам от това и от обяснението в предния ти пост-вина има апарата ,а не маската ! :?:
Не мисля че за да работят добре на тия маски трябва да да им се търсят и създават идеални условия!Ние ги купуваме за да ни предпазват винаги и независимо къде и как се използват!
Не си ме разбрал правилно. Преди да видя и тествам маската не бих дал каквото и да е становище. От обяснението ми в предните пост-ове няма основание за формулирането на такова.

Стабилната работа на нашите аргонови апарати в ниския диапазон на регулиране на тока е една от основните ни разлики с китайските машини.

Прилагам илюстрация.

Прикачен файл

DSC_0182.jpg
професионал - специалист
Момчета, тази маска я намерих пълна с вода - има ли лек за нея?
Прикачен файл:
20141224_082116 (Копировать).jpg
20141224_082116 (Копировать).jpg (85.96 KиБ) Видяна 2323 пъти
Прикачен файл:
20141224_082147 (Копировать).jpg
20141224_082147 (Копировать).jpg (73.95 KиБ) Видяна 2323 пъти
Прикачен файл:
20141224_082248 (Копировать).jpg
20141224_082248 (Копировать).jpg (57.71 KиБ) Видяна 2323 пъти
agj - майстор
професионал написа:
Момчета, тази маска я намерих пълна с вода - има ли лек за нея?
А какво трябва да и лекуваш ?
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: