• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
Sharkolia написа:
Стана ми интересно и попрочетох оффроуд форума и...
Г-н Драгозов ,там има хора ,които твърдят също и ,че заваряват без маска :-D :-D :-D
Аз съм имал такива клиенти, идват да пробват някоя машина. Викам "на ти маска", "не ползвам". Не знам как спят.
Sharkolia - специалист
dragozow написа:
Sharkolia написа:
Стана ми интересно и попрочетох оффроуд форума и...
Г-н Драгозов ,там има хора ,които твърдят също и ,че заваряват без маска :-D :-D :-D
Аз съм имал такива клиенти, идват да пробват някоя машина. Викам "на ти маска", "не ползвам". Не знам как спят.
Аз ще ти кажа . По памет от тамошният форум: "Палиш електрода и гледаш в искрата без да мигаш" -тук се иска свръх умението да виждаш ваната въпреки силната светлина,ала ето я и по-интересната и магична част от упражнението - "веднага след загасването на искрата поглеждаш за няколко секунди към небето и вече мигаш" ,а след това отвара от жабешки крака,котешка козина ,задължително от опашката на крастав рижав котарак и нокти от борсук ситно пасирано и варено на пълнoлуние се пие 3 пъти на гладно и всичко е ок. :-D :-D :-D
juvesan - специалист
оффтопик: аз съм заварявал малко без маска, ама на CO :-D Там има система - взимаш ръкохватката, поставяш я в правилното положение, след това се "скриваш" зад нея :lol: и започваш да заваряваш по предположение - движиш я както си свикнал и по шума.... :wink: докато завършиш.... Превантивно си стиснал очи, като при силно слънце... :lol: или като е казано : Луд умора няма, само се поти .... :drinkers:
agj - майстор
Такааа,след като разбрахме от г-н.Драгозов че Спийдглас са само 10% по добри от китайските маски :-D ,аз имам един въпрос към него :може ли да ми каже за какво се използват тия Изображениеочила!? :? Че един негов колега,продавач-консултант направо ме разби с обяснението си! :-D
dragozow - майстор
Дай линк да прочетем? Приличат на очила за оксижен....соларни :-)
Като го гугълна една фирма ги продава, очила за заваряване с повдигащо се стъкло, същото като маските но направено като очила. Виждал съм и подобни соларни, даже имам по някакви каталози. Ако консултанта не разбира може да ти ги продаде за пилотиране на самолет.
agj - майстор
Даа точно така -очилата са за оксижен!Не са соларни ,с обикновени стъкла са ,но се продават необорудвани!Но най интересното е че за тях стъкла с № 5 и 6 по DIN НЯМА !!!!!Има стъкла само от 8 нагоре .....и то това е по всички магазини които обиколих!!А обяснението в един от магазините на продавач-консултанта беше че очилата са за заваряване със СО, използвали ги тенекеджиите които се занимавали с ремонт на коли ....били много удобни за работа под колата за трудно достъпни места...... след това обяснение аз онемях ....и напуснах магазина му ...!
В друг магазин пък един "специалист" ми обяснява че такива стъкла с № 5 и 6 изобщо нямало .....!
Та такава е нашата търговия със заваръчна техника и консумативи ,такава и компетентността на занимаващите се с това......!Поне 90% от тези продавач-консултанти са в пълна неграмотност за продаваното от тях ...!
Та в крайна сметка искам да си купя стъкло № 5 по DIN НО не кръгло а правоъгълно, точно като за тези очила ,ОБАЧЕ никъде в Бг. няма или поне аз не откривам! :partyman:
dragozow - майстор
Само стъкло 5 не знам, има няколко магазина които се занимават сериозно с консумативи, но и ти ги знаеш. Представям си на какво ще стане лицето на някой, който послуша консултанта. Ако можеше с очила е доста по-удобно, но за съжаление те пазят само очите.

Ония в Хасково до скоро твърдяха на сайта си че моторната коса има автопилот?!? То си е чисто застопоряване на газта при палене на студена машина.
Sharkolia - специалист
Много се запалих по тва двойното стъкълце за маска ,ако някой го намери на по-достъпна платформа за пазаруване от чешката моля да пусне линка тук! Аз разгледах купища страници тук в Полша и нищо не намирам? Само ме притеснява ,че там е показано 8-11 ДИН и си мисля дали няма 8 за "прогледната" част на стъклото да е твърде висок показател. Трябва да погледна как ми е означено малкото стъкло на ръчната маска...
koveslav - майстор
Всички правила трябва да се спазват,пичове.Аз подцених само някои от съветите на Agi,и в момента ръцете ми от вътрешната страна от лактите нагоре се белят,все едно съм изгорял на слънце. РАБОТИХ НА ВИГ С КЪСИ РЪКАВИ-НЕ ПРОБВАЙТЕ НИКОГА!!!!! ДЪЛЪГ РЪКАВ И ВИСОКИ РЪКАВИЦИ СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ! А какво се случва с очите и кожата по лицата ни при неправилна работа на някоя маска-не ми се мисли!!! На всичкото отгоре Agi ми подари и професионални високи кожени ръкавици,ама аз нали съм със стаж в заваряването-реших да не слушам.И сгреших.
agj - майстор
Sharkolia написа:
Много се запалих по тва двойното стъкълце за маска ,ако някой го намери на по-достъпна платформа за пазаруване от чешката моля да пусне линка тук! Аз разгледах купища страници тук в Полша и нищо не намирам? Само ме притеснява ,че там е показано 8-11 ДИН и си мисля дали няма 8 за "прогледната" част на стъклото да е твърде висок показател. Трябва да погледна как ми е означено малкото стъкло на ръчната маска...
Невъзможно е "прогледната" част на стъклото да е 8 ДИН!Това което аз разбирам е че "прогледната" част е 4 ,а заваръчно тъмно стъкло можа да се избира от 8 до 11DIN !
А от този сайт не можеш ли да си поръчаш доставка до Полша!?Ако разбира се цента на доставката не твърде "солена "!?
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: