Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Avas_co - майстор
gogo7777 написа:
За прикапване Емоната са идеални, за по-отговорни заварки като за асансьор EVB 50.
Благодаря, ще се пробват.
Гледам им цената и не е лоша, а и ги има в любимия ми магазин.
Sharkolia - специалист
Ще използвам тая тема ,друга не ми попадна за електроди.
Знам ,че е против правилата ала си правих една шлайф машина на която има заварени едни резбовани шпилки от неръждавейка на черна стомана ,едната заварка пусна и едната ми шпилка отпадна .Заварката беше правена с рутилови електроди. Та въпросът е ако ще заварявам черно за неръждаемо какви електроди са по-полезни неръждаеми,рутилови или базови ,а може би друг вариант?
gogo7777 - майстор
С неръждаеми. Става и с рутилови на DC, по-висок ампераж и обратна полярност. Базичните не са подходящи.
Sharkolia - специалист
gogo7777 написа:
С неръждаеми. Става и с рутилови на DC, по-висок ампераж и обратна полярност. Базичните не са подходящи.
Обратна полярност се води когато ръчката е закачена на - ,а масата на + ? Ако е така на рутиловите ,които имам върху опаковката е упоменато ,че при работа с инвертор е препоръчително да са закачени по този начин.
Ала DC нямам :sad:
gogo7777 - майстор
Обратна полярност се води когато ръчката е закачена на -
Не на минуса, а на плюса е електрода при обратна полярност. Погледни пак кутиите дето си гледал. В 50% от случаите препоръчват права полярност т.е. електрода на минуса.
Като нямаш DC, давай с рутилов (два шева или първия го изпилваш целия) или търси неръждавейка електроди дето работят на променлив ток.
Sharkolia - специалист
gogo7777 написа:
Обратна полярност се води когато ръчката е закачена на -
Не на минуса, а на плюса е електрода при обратна полярност. Погледни пак кутиите дето си гледал. В 50% от случаите препоръчват права полярност т.е. електрода на минуса.
Като нямаш DC, давай с рутилов (два шева или първия го изпилваш целия) или търси неръждавейка електроди дето работят на променлив ток.
Разбрах за полярностите ,а за означенията по кутиите на електродите говорим едно и също нещо. И аз това казах ,че за инвертори е казано на въпросната опаковка ,че ръчката трябва да е на минус.
Би ли обяснил пак тва с рутиловите и двата шева и изпиляването?
Намерих в магазина ИНОКС електроди ,които имаха някво хим. съкращение и накрая написано аустенитни.Бяха точно 5 електрода на цената на 5 кг. кутия рутилови :) Та неръждаемите елктроди изискват ли нещо специално по машината ,да речем DC или мога да заварявам без притеснения с инвертора?
gogo7777 - майстор
Малко объркано съм го написал за двата шева :) .......заваряваш веднъж, след като изтине изпилваш заварката и заваряваш отново.
За електродите.......трябва да знам точно какви са (за някои е нужно да се знае и производителя дори кой е) за коректен отговор. Иначе повечето би трябвало да горят без проблем на DCEP (обратна полярност)

Тема "Електроди норд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: