Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Трудна задача....Месинга е сплав и качествата му на огъване и изтегляне на са му силна страна. Номера с пясъка работи, но ще огънеш тръбата много малко. Зоната на изтегляне на метала при огъването ще изтънява. Тръбата от душ е тънка и едва ли ще я огънеш много. Непременно ли трябва да се ползва душ?
hidrazin - майстор
Neno Er написа:
Умен.
За едно съоръжение на което има и серпентина. :lol:
Правим каквото можем. :-D
gogo7777 написа:
Тръбата от душ е тънка и едва ли ще я огънеш много...
Зависи. Ако са от старите соц душове е много дебела. Някъде на тавана имам такава чисто нова, в найлон. Ако искаш ще я премеря. Преди мнооого години от такава тръба свалена от един стар душ си бях правил земно. Само я отрязах под наклон с ножовката и с чука в земята.
Все пак си мисля че е по-добре медна. Заради примесите в медта. Основно цинка. В материала понякога има оцетна киселина и тя ще изяде част от цинка и ще стане цинков ацетат. Не е отровно и се ползва като хранителна добавка ама не знам как ще промени вкуса на крайния продукт. :?
Лошо ще е ако има примеси на олово. Ракиджоса ще сладни. И ще е отровен. Кой знае какво има в състава на тая тръба? Все пак тогава имаше стандарти, ама не е била предназначена за хранително вкусовата.
Пък и малко тънка ми се струва за лула.
:partyman:
erolchy - специалист
Това с пясъка е най-подходящо аз съм правил но съм пълнил с восък но за малки детайли. Само един съвет да внимаваш при огъването, че лесно се късат при по-малък радиус, но ако решиш да смениш тръбичката с медна тогава е много лесно само го нагряваш до червено и хвърляш тръбата в студена вода, след което тя става силно пластична и можеш да правиш каквото си поискаш с нея ;)
lov - майстор
Ако ще е за реактор :drinkers: задължително медна. Не струва кон и вол. Хидразина ти е обяснил по горе защо. Има на рулон мека продава се на метър идеална за тая цел.
hidrazin - майстор
С такъв диаметър като за душ е под 10 лева метъра май? Накъде 6-7-8 лева. Добре е да е с по-голям диаметър. Тая за душа май беше 18мм.
:partyman:
lov - майстор
Преди няколко години го правих това упражнение 18мм 7 метра и към 2метра Ф32 с разните му там коленца и кривундели ми стъпи на 70 лева. Та сега вероятно стотарката ще стигне. Надувал съм го до дупка за дестилирана вода ей така за пробата държи не се предава.
Neno Er - специалист
lov написа:
Ако ще е за реактор :drinkers: задължително медна. Не струва кон и вол.
А бе нали все се опитваме да е@ем дявола. :lol:
lov - майстор
За такова нещо не си струва а и въртела по голям.

Тема "Месингова тръбичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: