Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
erolchy - специалист
Здравейте, търся месингова тръбичка с вътрешен диаметър 16мм, може и 15 и външен 19 или най много 20мм. Ако трябва да бъда точен ми трябва 16мм вътрешен и с дебелина на стената 1,5мм и дължина 30мм. Както сами се досещате никой не продава такива къси тръбички и за това реших да се обърна тук към вас, ако някой има да ми продаде.
Благодаря!
mitko64 - майстор
Нямаш ли да си отрежеш от някоя стара тръба за душ? Те са външно около 18мм, но са по- тънкостенни.
erolchy - специалист
Не разполагам с такава. Много е трудно да се намери такова парченце за жалост... :sad:
Илчо Илиев - майстор
Колега, ако дадеш малко повечко инфо за какво ще ползваш това парченце, а и от къде си, може да бъде малко по-лесно да ти се помогне...
Не може ли да се ползва медна тръба, ако става, в повечето, да не казвам във всички магазини за строителни материали има медна тръба на метър, в повечето складове за метали има и цветни и не вярвам да ти откажат да ти отрежат 3 см тръба..


П.П. Нямам точно такъв размер, имам железна, медна, месингова, неръждавейка, но са с други размери, иначе веднага бих ти дал 30 см, не 3.....
Ако въпреки всичко не намериш, виж някой стар смесител,тръбата мисля,че е в размерите, които търсиш, но е малко тънкостенно- 1мм, но вътрешния е 15-16мм/външен 18мм...
mitko64 - майстор
Аз със сигурност имам от душ- нали съм си стара къща. Но колегата не пише откъде е. Понеже на огледах че визира 30мм( видя ми се 30см), се сещам за месингова муфа 1/2.Сега премерих,1/2 е голяма, може би 3/8, но сигурно ще е къса, иначе вътрешно е около 15мм, с възможност резбата да се изпили и стане 16мм. Подръка тука имам някаква от стар сифон, малко ексцентрично стругована, 60мм дълга, външно23мм, вътрешно19мм. Днес ще ходя до село и може да изровя нещо подходящо( душови имам със сигурност), иначе съм от София.
erolchy - специалист
В момента съм отседнал в София. Тръбичката ми трябва за следното... Това лято на мен и жена ми ни подариха халки от Турция и моят пръстен ми пасна идеално, но на жена ми й е голям. Питахме доста златари дали могат да го смалят, но тъй като той е със шарка, а те знаят само да режат ми отказаха да го направят защото се губи шарката и няма да се справят. Предложих им да вземат някакъв материал който не е скъп и да го сложат от вътре, така че вътрешният размер на втулката да отговаря на пръста на жена ми а външният на пръстена. Та те ми казаха ние да не сме стругари и прочие. Вариантът със връщането на пръстена в Турция отпада защото чичо ми идва веднъж годишно тук. Което значи че ще дойде чак до година. Та реших да използвам месингова тръбичка защото не окислява така като медната, близък е до цвета на златото. И мисля като си намеря такава правя я на необходимият ми размер нагрявам пръстена до около 600 градуса което ще му даде разширение около 0,54мм и вкарвам месинговата втулка и след това охлажда и става супер. И най-важното жена ми няма да ми мармори :-D
mitko64 - майстор
Месинга също се окислява, но ти си знаеш. Иначе ще ти отрежа, имам доста парчета,нарязани за съединяване на маркучи.
erolchy - специалист
Ако не ти е проблем ми отрежи едно. Поне по мои наблюдения месинга значително по малко окислява и не потъмнява така като медта. То единствения метал който не окислява е златото май :D
Пиши ми на лични за да се уточним. :)
Благодаря!
Илчо Илиев - майстор
Ерол, така както си мислиш няма да стане, трябва на струг да се направи вложката и да се залепи с течен метал или с подходящо лепило...
Няма начин да намериш точно такъв външен диаметър на тръба, който да пасне идеално на вътрешния на пръстена,а и няма да стане със загряване, вероятността да скапеш пръстена е голяма..
Друг проблем е ,че тоя пръстен ще стане прекалено дебел и груб, все пак е дамски....
Според мен, най-добре е да го смените за подобен(от към шарки),но с подходящ размер или да намериш по-добър златар, който да го намали,без да го съсипе, иначе, тези твои опити могат да го съсипят и накрая пак да купиш какъвто трябва,но ще ти излезе по-скъпо...
hidrazin - майстор
erolchy написа:
То единствения метал който не окислява е златото май
Далеч не е единствения метал. :-D Това с втулката е доста нелепо решение. Няма невъзможни неща. Може да се свие но всичко зависи от майсторлъка и цената. Вероятно са ти отказали за да не те плашат с цена. Определено ще ти е по-изгодно да го смениш или да ти пратят нов.
Между другото златарите у нас в повечето случаи останаха почти само търговци и не произвеждат ръчни изделия. Това в ателиетата е най-вече масово машинно производство.
:partyman:

Тема "Месингова тръбичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: