Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.

Кой какъв инверторен заваръчен апарат ползва?

8%
KEMPPI
13
9%
Fronius
15
5%
ЕSAB
8
3%
GYS
5
10%
Viki-B
16
8%
DEL
14
23%
Китайски
39
11%
Друг Марков
19
17%
Друг Български
28
7%
Друг
11

Общо гласове: 168

danail_3 - напреднал
МАРКА и МОДЕЛ: Fronius - 150 А служебен електрожен + аргон
ЦЕНА: незнам - май около 2000 лв. купуван е преди да дойда на работа
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД : Германия - ???
КОГА Е ЗАКУПЕН : 2006 г.
ПРЕДИМСТВА: нема такъв електрожен, най- малко 5 човека се научиха да заваряват с него, направо леее заварката (по мое скромно мнение), най честата му употреба е с агрегат - няма ядове до сега!
НЕДОСТАТЪЦИ: май е бил доста скъп навремето
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: цък
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари): не съм "заварчик", но това е най - доброто което ми е попадало в ръцете

МАРКА и МОДЕЛ: Gysmy 160 А (от колегата Dragozow)
ЦЕНА: около 1000 лв с шланг за аргон и вентил за аргон
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД : Франция
КОГА Е ЗАКУПЕН : около 2012 - не помня точно
ПРЕДИМСТВА: инверторен е, отговаря си на амперите, един стар "заварчик" го похвали, но той е работил само с трансформаторни, та го разбирам
НЕДОСТАТЪЦИ: базичните електроди не са му силата (или на мен не са ми силата :) ), май не е много ремонтопригоден (това от информация в нета), за разлика от "рекламата" на колегата, който ми го продаде, но пък до сега не се е налагал ремонт.
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: не
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари): върши ми работа


МАРКА и МОДЕЛ: Viki - CO2 - 200A (обаждах се и ми казаха че този е с реални 200 А, другия за 380 лв бил с 175 А, а е същия модел)
ЦЕНА: 450
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД : Китай
КОГА Е ЗАКУПЕН : Утре (днес го поръчах и започнах да ровя в нета и така попаднах на темата)
ПРЕДИМСТВА: ------------
НЕДОСТАТЪЦИ: ----------------
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: ---------------
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари): Като си поиграя ще пиша
koveslav - майстор
МАРКА и МОДЕЛ:Вики-б Стандарт 130 А
ЦЕНА:396лв
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :България
КОГА Е ЗАКУПЕН : 12.2013
ПРЕДИМСТВА:лек,малък и удобен да се носи на гръб по време на работа
НЕДОСТАТЪЦИ:засега няма,в този форум казват да не бачка на макс
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ:няма
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари):Заварява като всеки друг инвертор,времето ще покаже другото.Качеството на заварките е много добро.Работил съм по час-час и половина без прекъсване с 2мм и с 2.5мм рутилови без проблеми.Интересно ми е като дойдат жегите как ше се държи.Базични до 2.5мм ги гори нормално.
agj - майстор
МАРКА и МОДЕЛ: WSM 200 (Служебен )
Изображение
ЦЕНА: 360лв.
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :Китай
КОГА Е ЗАКУПЕН : 2011г.
ПРЕДИМСТВА: Ниска цена ,за възможностите и оборудването което има.Заварява както с електроди така и на ВИГ с безконтактно запалване на дъгата.В цената влизат комплект кабели за РЕДЗ и бренер за ВИГ. Лек и удобен за носене.
НЕДОСТАТЪЦИ: Не отговаря на заявения максимален ампераж от 200Ам. Къси и загряващи кабели, както масата така и кабела с ръкохватката за електроди.Бренера за ВИГ е със стандартната дължина от 4м.но пък недостатъка при него е че ако се използвана на повече от 100-120 Ам. ръкохватката също загрява бързо.
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ:Веднъж .Ремонта струваше около 60лв.
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари): Като недостатъци посочих че не отговаря на максималния ампераж но това съвсем не се отнася до ПВ –то, то си отговаря напълно.Понеже апарата е китайски а славата на китайската техника никак не добра ,затова е купен с идеята да се ползва професионално и то за известно време, за една или максимум две поръчки и да издържи поне няколко месеца ,но той пък си оказа корав и кара вече трета година, е вярно с един ремонт но пък с него е заварявано много.Ползван е по 6-8часа дневно ,предимно за ВИГ и в този режим работи перфектно ,работата му по нищо не се различава от който и да е друг апарат. Заварявани са черни ,неръждаеми и всякакви други материали които могат да са заваряват по този метод. Ползван е за заваряване на така наречените отговорни заварки, на огромни неръждаеми казани издържащи тонове натоварване ,както и черни и неръждаеми тръби за ниско и високо налягане и много -много други неща.
Изображение
Изображение
juvesan - специалист
Марка и модел: Kemppi mini arc 150 ( служебен)
Цена: 1640 лева
Държава произход: ъъъ?
Кога е закупен: 2006 (?)
Предимства: Лек, удобен за разнасяне, стабилен
Недостатъци: Висока цена
ПОсещение в сервиз: няма, отварян е няколко пъти и е продухван с компресор..толкова
Лични впечатления: Няма току така такова яко куче. ПВ то му е на100% на 100А, обаче редовно и систематично е претоварван с по-големи токове, работил е с агрегат, в условията на висока влажност и високи температури, сериозно запрашаване с метални стружки от рязане на термопанели с помоща на циркуляр, прах, грубо отношение на множество "майстор-заварчици" ( на които машината НЕ СЕ води и те не я броят за своя) товарене и разтоварване по неуважителен начин. Много тих

Марка и модел: REDCO ASTRA MIG 160 INVERTER ( служебен)
Цена 1450 лева
Държава произход : Китай
Кога е закупен: 2010
Предимства: Комбинира доста (основни)функции в 14 килограма, сравнително ниска цена заради произхода си
Недостатъци: Въпреким че ПВ то му е достатъчно, работи в климатизирани помещения на моменти започва да работи неустойчиво, пращи, пръска, неравномерно подава тела след което внезапно се оправя без причина... Щумен
Посещения в сервиз: - няма
Лични впечатления: Не сме изтъкнати професионалисти по заваряване ( по скоро оксиженисти), но е факт, че апарата на моменти си променя "стила на работа" и се оправя по неизвестна причина или с продухване, смяна на консумативи и т.н, но без гаранция че помага винаги... иначе не изключва. Работи на постоянни температури зиме/лете около 23 -26 градуса и не се знае как ще се държи в жега. Работил е изключително на СО , пробван е на заваряване с рутилови електроди - нищо за отбелязване

Марка и модел: Stahlwerk arc 140 ( argo ARC 140 ) ( личен)
Държава произход: Китай
Кога е закупен: 2013
Предимства: Гаранция, Лек, С прилични кабели.
Недостатъци: Вентилатора вероятно ще го направи щумен , както Редкото ( сравнен с кемпито)
Лични впечатления: Работено е твърде малко с него - не повече от 3-4 кг електроди 2.5. На този етап не създава проблеми , не изключва, въпреки, че съм се опитвал да му дам шанс да се изяви ( за науката) . Имах съмнения, че заработва "различно" с намаляване на размера на електрода, но не се потвърди ( вероятно е било от електродите)
m_markovski - специалист
МАРКА и МОДЕЛ: GYS165
ЦЕНА: 810
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД : Франция
КОГА Е ЗАКУПЕН : 2010
ПРЕДИМСТВА: лек, добри кабели и ръкохватка, не агрява в жегата
НЕДОСТАТЪЦИ: цена, но се забравя с времето
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: не се е налагало
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари): Отлична машинка, ползвам я за хоби и не съжалявам, че съм я купил.
shtaiga - напреднал
Марка и модел: Argo 140
Цена: 410 лева
Държава произход: Китай
Кога е закупен: Март 2013
Предимства: Лек ,удобен,здрава конструкция,много добро ПВ-с 3.25 не изключва
Недостатъци:Тънки кабели.Като го купих беше с 10мм2 кабели. Маса щипката и ръкохватката са малко ташак.
Посещение в сервиз:Няма
Лични впечатления:Перфекна машина.По повод кабелите говорих три пъти с Драгозов и вече ги продава с 16мм2.Ръкохватка от винкел,малко подобрения по щипката и вече 100кг електроди изгорени без проблем.

Служебни


Марка и модел: Арго 200
Цена: 450лева(на промоция)
Държава произход: Китай
Кога е закупен: Октомври 2013
Предимства: лек,удобен,дълги и правилни кабели
Недостатъци:Маса щипката и ръкохватката също са малко ташак.
Посещение в сервиз:не
Лични впечатления:След впечатленията от личния измуфтих пари и купих този за служебен.

Марка и модел: USR 220EP
Цена: 850 лева приблизително
Държава произход: Китай
Кога е закупен: Есента на 2012
Предимства: няма
Недостатъци: много-тежък(15-16кг),къси кабели (под 3м)скапани щипка и ръкохватка,говняна конструкция.....има и още...
Посещение в сервиз: Не ,ама лично съм го отварял поне 10 пъти по малоумно причини-извадени захранващи кабели,разпадаща се консрукция.
Лични впечатления: Кенеф!

Марка и модел: Del 200 комбо
Цена: около 1600лева
Държава произход:България
Кога е закупен: Октомври 2013
Предимства: Перфекна машина
Недостатъци: Къс кабел маса(3м),Не удобно за работа на елекрожен,особено с ролка тел в него
Посещение в сервиз: Не
Лични впечатления: От както го имам не съм пипнал 3 пъти по-скъпата Cebora.Шланга му е малко дървен китаец, но в условия в които оригинален TBI(от който са копирали китайчугите) прегрява,това работи без да се замисли



Има и още ,но трансформаторни..
nfilipov - помощник
Марка и модел: STAHLWERK 140
Цена: 370+20лева доставка
Държава произход: Китай
Кога е закупен: 2010
Предимства: Лек ,удобен,здрава конструкция,много добро ПВ-с 3.25 не изключва
Недостатъци:Тънки кабели.Като го купих беше с 10мм2 кабели. Маса щипката и ръкохватката са малко ташак.
Посещение в сервиз:Няма
Лични впечатления:Перфекна машина.Ръкохватка от винкел,малко подобрения по щипката и вече повече от 20 кутии електроди изгорени без проблем.
komstiza - специалист
МАРКА и МОДЕЛ: ИЗА 190А
ЦЕНА: 435 лв
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :България
КОГА Е ЗАКУПЕН : 04.2014г.
ПРЕДИМСТВА: Лек ,удобен,здрава конструкция,има си гаранция 2 години и осигурен сервиз,работи добре.
НЕДОСТАТЪЦИ: Не ми харесват ръкохватката и масата,китайски са с ниско качество според мен.
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: Засега не ми се е налагало.
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари):Апарата е добър и на добра цена,удобен ми е за работа,заварява добре.За моите нужди ми върши идеална работа.
koveslav - майстор
komstiza написа:
НЕДОСТАТЪЦИ: Не ми харесват ръкохватката и масата,китайски са с ниско качество според мен.
Колега,това не го брой за недостатък на никоя машина.Аз затова съм привърженик на машините които се продават без кабели.Имам една ръкохватка дори и на Кемпи,която рядко ползвам.Ръкохватката е като химикалката-важно е да ти пасне лично на теб в ръката.Поработи,изясни си приоритетните лично за теб сила на ток и видове шевове и тогава според нуждите и натоварването си купи необходимия кабел и ръкохватка.Едната от личните ми ръкохватки заедно с кабела си я въртя на две,а скоро ще е и на три машини.Дори не и знам произхода,но си е моята.Не понасям нито друга твърдост на кабел,нито друг начин на захват на електрод.Според мен понятията удобство и "хубаво" е индивидуално,особено ако машината(те) си е лично твоя.
ZEDYCUS - майстор
МАРКА и МОДЕЛ: ИЗА 180А
ЦЕНА: "430 лв" :prayer:
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :България
КОГА Е ЗАКУПЕН : 10.04.2014г.
ПРЕДИМСТВА: Лек с малки габарити,има си гаранция и осигурен сервиз,работи добре и при по слабо напрежение- на моменти и под 190волта.
НЕДОСТАТЪЦИ: Слабо място беше щипката за масата, смених я с по здрава на Есаб. ( по настъпващи причини, изкривих я като я настъпих :lol: )
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: Засега не ми се е налагало.
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари):Чак сега пиша в темата, защото исках да имам впечатление . Направих доста (неотговорни)заварки. Парапети, рамки, банциг ремонтирах. Работи добре и с 2мм,3,2 и с 4 мм електроди-засега само с рутилови. Не ми се е налагало още с други. Заварявах доста с 2мм, защото основата на парапета който правих е от 1,5мм ламарина, заваряваше се без да го пробия. :supz:
След китайския Кинзо минах на български. Вече не съм ограничен от мощноста на машината. :partyman:

Прикачен файл

DSC05100.JPG

Прикачен файл

DSC05099.JPG

Прикачен файл

DSC05097.JPG

Прикачен файл

20092014268.JPG

Прикачен файл

20092014270.JPG

Тема "Анкета:Кой какъв инверторен заваръчен апарат ползва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: