Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lov - майстор
Има ли някой колега достъп до лаборатория за измерване на твърдост по Бринел. Молбата ми е да ми направи няколко еталончета за меки метали с твърдост от 5 до 20 и няколко си. Каквото като материали му попадне в тоя диапазон.
Трябват ми за сверяване и проверка от време на време на подобен полеви уред.
MrSpasov - специалист
http://www.castingarea.com/education/ht/ht.htm

чети внимателно пише отговора на въпроса ти
освен това има формули за инвърт от Бринел, Викерс и Роквел. (най - често използваните методи за мерене на твърдост)
lov - майстор
Това го знам много добре.
Уредчето е с пружинен натиск и там се регулира усилието. Та ми трябва някакво еталонче за да мога от време на време да имам база за сравнение. За това съм писал в какви граници за измерване ми трябва еталончето.
Не, че не мога да си спретна опитната постановка с гирички ама защо трябва по трудния начин.
lov - майстор
Аз понеже съм от припряните и не можах да дочакам помощ от приятел си реших проблема по лесния начин :x . Изринах пружините сложих една гира от 10 оки и на една медна шина отлежавала няколко години в гаража я натисна няколко пъти и си направих еталонче.
Е после по обратния начин всичката карантия вътре мерене със силомер въртене на бурмите на сам на там и станаха нещата.
Така че вече нищо не дирим и благодаря за включилите се в темата.

Тема "Еталон за твърдост" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: