Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ми как - между два центъра :)
teon - специалист
...има вариант да прикапиш някоя челосана тръба,която след стуговането до нужния размер да премахнеш...
filmatoplo - майстор
:) Лазаре и ти си играл със стругове май :wink: .Значи , удрям един център на плоското кръгче , лепвам го челно външно на патронника на струга и го притискам с центъра :wink: , включвам да се върти патронника и престъргвам кръгчето. :wink:
Andri01 - майстор
Както казваш,че ти бие струга,по-добре прикапи парче тръба и така го хвани.В противен случай има опастност от"задиране" на ножа ,счупването му и...беля на главата.
velsi - Почетен майстор
filmatoplo написа:
:)...Значи , удрям един център на плоското кръгче ...
Не става с удряне на центърче. Трябва ти отвор с центрово свредло. Според мене затова ти бие.
LazarGanev - "Велик майстор"
Първо хващаш кръгчето в патронника по външната повърхнина, правиш центрови отвор чрез свредло на задното седло. После в патронника захващаш подходящ дорник, захващаш детайла между дорника и въртящ център и стържеш :wink:
filmatoplo - майстор
Каквоо :-D аз да не съм стругар , кой да ми каже , каквото съм се сетил това направих , но аз не исках да дупча детайла . :wink: Биеше леко защото си направих кръгъл шаблон който поставях върху всяко кръгче и удрях център с шило и чук :wink: .Не съм говорил за професионално работене със струг , ползвах един стар струг има няма 50 год , модел Ц число не знам , дължина на паралели около 1 метър , всичко му се клати. :) ама кръгли работи прави +- 1 мм не е от значение в случая :-D . Като престъргах първото кръгче , мерих с шублера и после не пипам вече реглажа по диаметър , за всяко друго кръгче движа само наляво и дясно ножа :wink: .Няма време за глупости , престъргвам първото , връщам ножа назад , отхлабвам центъра , кръгчето пада , веднага на негово место поставям ново кръгче и притягам центъра и започвам престъргване , така 30 кръгчета :wink: .
Последна промяна от filmatoplo на пон фев 03, 2014 9:09 pm, променено общо 1 път.
bulhomes2 - майстор
Т'ва а бил баш твоя струг.
filmatoplo - майстор
:) Да аз имам и яхта .За това плащам на стругари.На струг съм си играл малко в казармата 89 г.и чак сега .Днес обикалях из Бургас но пак нямах късмет -питах на един пункт за скраб но нямаше 5-6 мм ламарина , само др криви детайли :? .Утре пак ще търся :) .
filmatoplo - майстор
:) Намерих планки , прескочих до Царево на 15 км, в един пункт за скраб открих едно парче 8 мм ламарина с размери 30/50 см :wink: .Още един път благодаря на тези които ми помогнаха :) .

Тема "Въпрос за метал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: