Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
mitko64 - майстор
Не открих тема с подобно съдържание а имам едно питане в тази област, та отворих нова. Въпроса ми е достатъчно надеждна ли е срещу превъртане или трябва да се усили със заварка. Искам на една усилена вложка 17мм, с външен диаметър 35мм, да монтирам ремъчна шайба. Сколко десети( стотни) да се остави стегнатост при струговането и до каква температура горе- долу да се нагрее после шайбата(стомана или чугун, още не съм решил).
angelfilev - специалист
mitko64 написа:
Не открих тема с подобно съдържание а имам едно питане в тази област, та отворих нова. Въпроса ми е достатъчно надеждна ли е срещу превъртане или трябва да се усили със заварка. Искам на една усилена вложка 17мм, с външен диаметър 35мм, да монтирам ремъчна шайба. Сколко десети( стотни) да се остави стегнатост при струговането и до каква температура горе- долу да се нагрее после шайбата(стомана или чугун, още не съм решил).
Не е нужна заварка. Стегнатост от 0,06-0,08 е предостатъчна. Ако се направи изчисление вероятно ще се получи по-малко. Загрявай шайбата колкото можеш, например с газова горелка.Особено ако е стоманена шайбата, няма опасност. Сглобяването трябва да стане бързо, преди да загрее втулката.
Друг надежден вариант е да се залепи с Локтайт. Става с лепило за резби, за особено трудно развивани, или за залепване на лагери в разбити легла. Нужна е хлабина в случая.
miroslav_stoev - напреднал
На моята работа работим със пресовани сглобки - 5 стотни. След това на преса -студено пресоване. Става "бетон" - като се има предвид ,че това е инструмент за други преси , който чукат по 8 часа и то има голяма напрежение на сглобките ,понеже те обират селия удар. След като колегите прецакат инструмента - отново се вади на преса. :)
MamaMy - майстор
Вложката във фризера а шайбата с горелката.
mitko64 - майстор
Благодаря за напътствията =D> !
Andri01 - майстор
MamaMy написа:
Вложката във фризера а шайбата с горелката.
Щайбата в съд с масло и на газовия котлон-за равномерно загряване.
mitko64 - майстор
Хрумна ми и друга идея, пак по темата. Как стои въпроса с подобна манитулация при алуминий и сплавите му. Идеята ми е да набия една алуминиева втулка на шийката на бормашина Sparky BUR2- 350E, за да стане диаметъра 57мм. Знам че се топи при около 600 градуса и ако нагрея втулката с пистолет за гор. въздух до около 350, ще се получи ли нещо? Или пък вариант с бронзова втулка, че по ми се намират заготовки. Не понасям вече малоумното конструкторско решение патронник за 16мм, и шийка 43мм,всеки път да свалям патронника за да сваля ръкохватката. А за колонна стойка проблема е още по- тегав.

Тема "Горещо пресова сглобка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: