Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
bulhomes2 - майстор
ivanovbg написа:
С бормашината ще се развърти :mrgreen:
А гайката на кеклата не можа ли да я отвъртиш?
Със сигурност може с бормашината, ама нали вече написах, че съм инвестирал в кран от старите и се опитвам да намеря и ползвам предимството на този. И за гайката на кеклата писах, че вероятно ще я развъртя, но сега работилниците ми са на около 5 км от нас.
MamaMy написа:
Точно при тия пълня и ме въртяха на шиш.
- Ама резбата била инаква.
Айде на стругар и месингов преходник.
- Ама уплътнението не става с клингирит. Трябва с полиамид да е.
Айде пак на стругар за уплътнение.
- Ама тея другите работи дето стърчат от винтила за какво са? И тия бутони я да ги развием да видим какво има вътре! Я, нещо хвръкна.
Хвръкна и се невиде. Конуса на редуцила.
Абе галфони. Ако бях водолаз и ми трябваше за тази цел щях да ги накарам да претърсят цялото хале! :axe:
Ха. Таман някакви преходи искаха и на линейкаджиите пред мен. Ама като няма конкуренция - нямаш избор. В Троян и Ловеч (че и в Плевен май) никой друг не открих да пълни (само дават срещу депозит и наем).
lov - майстор
При мен се оказа по лесно и с по малко разправия. Преди като нямаше ходех чак на Севлиево да пълня бутилките. Един ден в разправия.
Е депозита си е затворена пара но пък не тичаш и се молиш да ти напълнят бутилката. Пък и те си берат ядовете дали държи крана и дали е изпитана бутилката. И поне до миналото лято не искаха и наем. Става на въпрос за въглеродния двуокис. Взимам ползвам и връщам. Имам няколко по малки бутилки и си прехвърлям в тях да имам в резерва и кат се наложи да влача апарата поне да не влача голямата бутилка.
bulhomes2 - майстор
Бе то не е хич пара. Смятах, че наема е 18 лв на година за кислородна бутилка. Но при мен не е толкова от нужда, а по-скоро за "въдънлък". От психологическа гледна точка би ми било гадно да плащам наем за нещо което не ползвам и затова предпочитах да си е мое и да не го мисля.

ПП. Между другото ги питах днес какво и кога трябва да се изпитва на бутилката. Казаа ората да не се притеснявам за такива глупости :lol: Не разбрах защо, ама хем не ми се ще да "ковладя" ората като нехранимайковци, хем и де поизфърля, че ми пофалиха бутилката, че много модерна била (50 кг вместо 80 кг от старите, и с една анджаклама, защищавща вентила от удар при транспорт и работа). С тоа вентил още по-модерна е била, ама я побългарихме.
Последна промяна от bulhomes2 на пон фев 17, 2014 11:17 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
То с другите газове май е по-лесно отколкото с кислорода. Аз също изръшках къде ли не и всички ме пращат там. Даже един хладилен техник ме съжали и ми я напълни веднъж от неговата подарък. Тя е едва 2 литра. Но като отидох пак и се оказа, че "нямал преходник вече". Намерих си две гайки и тръгнах да си търся дебелостенна тръба и кой да ми я раздуе, но почти ми отпадна нуждата и проекта е в застой.
bulhomes2 - майстор
Ма ти па в Плевен стругари бол. Аз съм си открил едни в Троян, от които съм много доволен. Вал с техен материал - 10 лв. Разни анджаклами по Реното, дето Китайски зор се намират за по 60 лв ги правят кът' си пише по книгите за по 20 лв. Преходни втулки за циркулярни дискове с притискача от едната страна - 2 лв. За разни дреболии като фрезования, вадене и набиване на ремъчни шайби ги е срам и изобщо да си искат. Никога не съм и оставал по-малко то 5 лв (говоря за случаите когато ми искат 2 или нищо), но съм адски доволен от тях. Не е възможно и в Плевен да няма такива.
hidrazin - майстор
В описанието на вентила дето си намерил пише че поддържа остатъчно налягане от 3-7,5 бара. Преходници искат ако вентила не е стандартен. Преди имах две много малки бутилки от някакви спасителни миньорски комплекти. При тях резбата е с по-малък диаметър и ням как да ги закачат на маркучите в пълначното. Правих им месингови преходници.
Това на вентила предполагам е предпазител за да не би някой да тръгне да я пълни с друг вид газ или да затруднят тези, дето си позволяват преливане от друга бутилка. Точно на такъв вентил не съм попадал. По принцип има предпазни вентили за обратен удар, но те се слагат на горелката/ръкохватката. Не мисля че е сложено с такава цел.
Последно си купих кислородна бутилка преди 3 години. Голям зор беше да си намеря малка бутилка на приемлива цена. Не ми се занимава с големи бутилки. Трябва ми да мога да я грабна сам и да я метна в колата. Накрая намерих 6-литрова на поносима цена. Твоята за колко я взе?
:partyman:
bulhomes2 - майстор
45 лв. В случая искаха преходници на линейкаджиите преди мен, щото бяха с някакви малки бутилки. Ама и за мен се зачудиха дали не би могло да се направи някакъв, който да натиска пишляка при зареждане. Но не даваха много зор, щото никой не беше сигурен дали това би помогнало. А и лесно склоних да ми турят от старите вентили :lol:
hidrazin написа:
В описанието на вентила дето си намерил пише че поддържа остатъчно налягане от 3-7,5 бара.
Горе-долу съм познал "бомбата" по звук за 8-10 атмосфери.
MamaMy - майстор
bulhomes2 написа:
Ма ти па в Плевен стругари бол...Не е възможно и в Плевен да няма такива.
Стругари има, но качествени пък и евтини, трудно. Имаше един голем пич. Редовно ходех при него. Номера е да идеш до 8 сутринта. Преди да е почнал да пие :lol:
Ма почина човека. От някакви чирози ли ... нещо такова :-D

Изкорми си винтила и си го направи обикновен. Може и да свърши работа.
hidrazin - майстор
Цената е добра, независимо че се е наложило да сменяш вентила. И да, тези старите ми бутилки са като на линейкаджиите само че още по-малки и са с малки резби на вентилите.
:partyman:
MamaMy - майстор
На мен преходника ми излезе двайсетина лева. Да не говорим колко пъти ходих до там, а съвсем не е близо. Да бях си купил направо нова бутилка. :o

Тема "Как се зарежда кислород в бутилка с вентил със защита?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: