Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
bulhomes2 - майстор
Наскоро си купих кислородна бутилка. Вентила обаче бил някакъв специален и не успяха да ми я напълнят. Според "пълначите" (казаха, че за пръв път виждат такъв) явно има защита против обратно налягане, която не успяхме да елиминираме. Смених го с такъв без защита, но ми се щеше да го разуча тоя и ако мога да го използвам. Та ако някой е запознат - да помага!
Това намерих за вентила - http://www.linkedin.com/company/m-ller- ... iz_product и http://www.bmv.dk/products/carbon-dioxi ... -valve.695
Прикачен файл:
IMG_4926.JPG
Прикачен файл:
IMG_4927.JPG
Прикачен файл:
IMG_4929.JPG
Прикачен файл:
IMG_4931.JPG
Прикачен файл:
IMG_4932.JPG
MamaMy - майстор
Според мен, пълначката трябва да има издатък с който да натиска оная кръстачка в средата. Имам една водолазна бутилка на която развих и махнах всякакви защити и редуктори за да могат да ми я напълнят.
bulhomes2 - майстор
Гали, ей го пред мен. Таман в Плевен днес разбрах за проблема (сигурно и ти във "Вапцаров" ги зареждаш, че имаше линейка с няколко бутилки пред мен). Верно мога да отворя под врътката, ама па тоа кран работи със 150 атмосфери. Дали ще да е сигурно, че ако го барна, после ще може да му се вярва? Всъщност вече не ме е'е, щот нали го смених, тъй, че вероятно ще го отворя.
И ние си мислихме за такъв издатък, който да натиска кръстачката, ама не бяха виждали такъв... (и как да се нагоди)
ivanovbg - майстор
И при нас е такъв, но си го пълнят. Не само пълначката, а и празначката трябва да го има издатъка иначе файда няма. :lol:
bulhomes2 - майстор
Що? К'во и пречи "празначката"? Бутилката имаше малко кислород и без "празначката" си я изпразнихме спокойно в атмосферата. В посока от бутилката към горелката проблеми няма. Демек - защитата е само за обратно налягане (към бутилката).
ivanovbg - майстор
Значи не е като нашата. Има някои на които трябва да имат магнит на пълначката. Предполагам че трябва да се развърти с нещо подобно:

Прикачен файл

IMG_4927.JPG
IMG_4927.JPG (13.12 KиБ) Видяна 4267 пъти
bulhomes2 - майстор
Не се развърта изобщо. При отваряне на крана се прибира навътре и пуска кислорода навън. Докато има някакво налягане в бутилката. После си остава извадена (стърчащата анджаклама) и не се влияе от въртенето на крана. Явно налягането я командва. Тоест отваря при налягане от бутилката, но не и пред нея.
При затворен кран лесно го натискам и се прибирах навътре с пръст и като беше на бутилката (при затворен кран), но не пускаше въздух, и сега (на около 5 км от бутилката).

ПП. Важно за ако някой тръгне сам да си сменя крана от бутилката. Пуснах първо крана да източи каквото може (мислех, че всичко). Хората си очакваха, че освен изпуснатото налягане, вентила запазва някакво остатъчно налягане в бутилката. В случая си беше като "бомба" на вулканизатор (не съм сигурен дали не е само за камиони). Ще поясня. Това е 20-30 литрова бутилка със сферичен кран. Напомпват я със 8-10 атмосфери. Тръбата към сферичноя кран е около цол. След него се сплесква така, че да се насочи в промеждутъка между гумата и джантата. Целта е гумата рязко да се уплътни към джантата. Ето друг момент на използване на "бомбата" - http://www.liveleak.com/view?i=5ac_1392515519 :lol: Та мисълта ми беше, че като развиха крана хората, хем очакваха, че има още налягане, хем изчакаха (но и нищо не се усещаше да излиза, хем си "гръмна" като "бомба с 10 атмосфери. Ако не знаеше развиващия, крана щеше да се изстреля сериозно и да причини сериозни щети. Изобщо не е шега работа.
Последна промяна от bulhomes2 на пон фев 17, 2014 10:26 pm, променено общо 2 пъти.
ivanovbg - майстор
С бормашината ще се развърти :mrgreen:
А гайката на кеклата не можа ли да я отвъртиш?
MamaMy - майстор
Точно при тия пълня и ме въртяха на шиш.
- Ама резбата била инаква.
Айде на стругар и месингов преходник.
- Ама уплътнението не става с клингирит. Трябва с полиамид да е.
Айде пак на стругар за уплътнение.
- Ама тея другите работи дето стърчат от винтила за какво са? И тия бутони я да ги развием да видим какво има вътре! Я, нещо хвръкна.
Хвръкна и се невиде. Конуса на редуцила.
Абе галфони. Ако бях водолаз и ми трябваше за тази цел щях да ги накарам да претърсят цялото хале! :axe:

Тема "Как се зарежда кислород в бутилка с вентил със защита?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: