Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
idunno - специалист
Е, ако мислиш, че крадецът ще дойде с акумулаторен винтоверт и набор свредла се лъжеш.Обикновено идват с празни ръце.... :)
Каквато и врата да си направиш, освен ако цялата не от аустенитна легирана стомана, само може да ги забавиш, но току виж си ги мотивирал.
VLADO66 - майстор
idunno написа:
Е, ако мислиш, че крадецът ще дойде с акумулаторен винтоверт и набор свредла се лъжеш.Обикновено идват с празни ръце.... :)
Каквато и врата да си направиш, освен ако цялата не от аустенитна легирана стомана, само може да ги забавиш, но току виж си ги мотивирал.
....Да вземат камионджийски крик :)
Lans Link - специалист
Каквато и врата да сложиш - тя винаги се отключва със "секретен" ключ,който се отваря за .........няколко секунди. Всички крадци си носят набор от такива инструменти и за тях не е проблем да отворят абсолютно всякакъв модел патрон и брава.
Ето и нагледно :
http://www.youtube.com/watch?v=eIjkgTKRF9c
VLADO66 - майстор
Lans Link написа:
Каквато и врата да сложиш - тя винаги се отключва със "секретен" ключ,който се отваря за .........няколко секунди. Всички крадци си носят набор от такива инструменти и за тях не е проблем да отворят абсолютно всякакъв модел патрон и брава.
Ето и нагледно :
http://www.youtube.com/watch?v=eIjkgTKRF9c
Това е пищов за бъмпинг и е остаряла работа-вече и патроните среден клас са антибъмпинг защита.
Lans Link - специалист
Мисълта ми беше,че с какъвто и патрон да е бравата - винаги се отваря.
Ето това - няма отваряне.Много просто и много ефикасно.Единствения проблем е ,че ключът е неудобен за носене в джоба :lol:

Прикачен файл

19.JPG
Hursa - майстор
idunno написа:
...
Да го затрудня и забавя максимално дори, ако дойде с акумулаторна дрелка - достатъчно мощна и бързооборотна с няколко комплекта батерии и набор от скъпи твърдосплавни свредла. Освен това шаблон на бравите които съм сложил с отбелязано място точно къде трябва да се пробие. Но това е най-вече за да е по добра в това отношение от вратите на солид 55 който имат 4 мм закалена стомана пред бравите и допълнително сумарно 3 – 4 мм обикновена листова стомана. Но по важното е да устои на лост с рамо около 70 см плюс парче тръба с долу горе същата дължина. И освен това няколко дървени трупчета за клинове. Такъв лост с тръбата може да се намери и носи много по лесно и не забележимо. А на такъв инструмент врата на солид ще устои малко по дълго от шперплатовата врата. Колкото, че ще мотивирам крадци, които ползват достатъчно сложни инструменти за разбиване и разбират само, чрез външен оглед на вратата, че е достатъчно здрава – не мисля. Такива крадци правят проучване и лесно ще разберат, че от дома ми могат да отнесат не повече отколкото от повечето съседи в целият блок. И тъй като повечето от вратите в блока биха удържали не повече от 10-15 секунди на човек с опит в разбиването (според мен), защо да се бавят с по здравите врати.
VLADO66 написа:
...
За камионджийския крик, първо - трябва им опора за него, на площадката пред вратата няма близо подходяща, значи трябва да си я създадат, да създадат опора издържаща тонове натиск. Доста тежък и масивен, трудно може да се пренесе скрито. Но дори срещу него една добре конструирана и монтирана метална врата би удържала много време. Защото с крика се работи бавно, особено докато се подготви и намести за да натисне на определено неудобно за крика място. Все пак конструкцията му е подходяща да повдигне камион, не да разбива врата и да създава натиск на нещо перпендикулярно на земята и точката на натиска е на метър от земята. Но дори така трябва да го наместят и настроят няколко пъти за да разбие-разкъса касата поне на 3 дори 4 места, на различна височина по периферията на крилото. За такова разбиване вероятно ще трябва цялата нощ ако работят двама. (Поне аз така си го представям :)).
Lans Link написа:
...
За отключването с устройството показано на клипа – показано е отключването на най прост едноредов патрон. За обикновен ямков патрон това устройство вече не е подходящо. Е сигурно има устройства и за най-сложните патрони, но предполагам че са трудно достъпни и да се работи с тях се изисква опит. Т. е. достъпни са крадци които няма да тръгнат да разбиват обикновени средностатистически жилища. Но дори срещу такова устройство, първо трябва да преодолее електронния блокиратор на бравата. А монтажа на блокиратора по идея ще е достатъчно скрит и зад евентуалната трудна за пробиване пластина. И тези операции по отключването да ги повтори и със втората брава. В най добрия случай за мен може да не разбере за блокиратора, а да реши че не се справя с отключването или че патрона е задрал, все пак бърка в него не с ключа.

Тема "Проект за метална врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: