Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Hursa - майстор
Здравейте,
Решил съм да си „проектирам” сам метална врата за апартамента. Не, че имам нужда от кой знае каква взломоустойчива врата. Просто го правя за лично удовлетворение. И най вече защото старата дървена врата от предния собственик се е разсъхнала съвсем, включително касата и при планирания летен ремонт в жилището и входното пространство смятам да я сменя. Разбира се прекалено оптимистично (глупаво) е да мисля, че ще я измисля по добре от човек с опит в областта. Но конструкцията на предлаганите метални или силното казано „блиндирани” врати, е „измислена” най-вече и преди всичко да е възможно най-евтина за производство (поне според мен). В най-добрия случай имитират взломоустойчивост. За съжаление евтината конструкция не се отразява много на цената им. Та бих желал в тази тема да задам някой въпроси към специалисти в металообработването.
Общо взето конструкцията съм си я нахвърлял. Солид 55 имат измислено шаси за монтаж на бравата, единственото което ми харесва при тях. Общо взето съм си „измислил” шаси достатъчно просто за изработка от винкел и метална шина. Но не знам с какво да го „бронирам” от външната страна. Цялото това въведение бе за да попитам откъде мога да си намеря стоманена пластина достатъчно твърда за да се пробива сравнително трудно и бавно от специално свредло. Дебелина около 4 - 5 мм (размери около 200 х 150 мм). Мислех за нещо около 500 по Бринел или 50-52 по Рокуел. Намерих само това - http://www.ruukki.bg/Продукти-и-решения ... мана-Ramor. Но в момента май нямат внесено.
gogo7777 - майстор
Ст55(60), Г55(60), С55(60), 070М55, 10 55, AF70 C55........това е стомана, която ще ти свърши работа. Имай на предвид, че трудно се заварява, още повече към Ст3 или от каквато стомана са направени прокатите (винкели, профили и т.н.). Ще ти е нужен електрожен с мин. 70 волта на празен ход и подходящи електроди. Точно подходящите едва ли ще се намерят, но може да се импровизира с други.
VLADO66 - майстор
Слабото място на бравите са патроните,изключително рядко,да не кажа съвсем се разпробива бравата.Ако имаш желание можем да прокоментираме бравите и патроните на които си се спрял.
Sharkolia - специалист
колега стомана закалена на 50-52 hrc няма да намериш на пазара просто така няква си там бланка.по -вероятно е да намериш стомана ,която може да се закали до такава твърдост. ала дори така ,кво прайме с патроника?
stancho123 - специалист
Помисли си за бравата!Аз с още един от блока тръгнахме да правиме врата за мазето, взехме яки профили и ламарина и излезна всичко към 140лв, но той сложи от тези обикновенните брави с "подсилен патрон" и вече няколко пъти насилват с щанга и влизат...
gogo7777 - майстор
Може да намери някое парче от лемеж или цял...........
VLADO66 - майстор
Има и готови планки ама са скъпи и както казах горе безсмислени.По добре евтинка брава с сравнително добър патрон който не се показва извън равнината на крилото и брава тип болт,монтирана в касата с резервно захранване и командвана от скрито място с I бутон.
Последна промяна от VLADO66 на нед мар 02, 2014 3:05 pm, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
Да, всеки патрон има логика на отключване спор няма. Ако попадне на професионален Хайдук :-D няма спасение. Скритото резе е идеално за защита.....
Sharkolia - специалист
Общо взето професионалистите се хабят за глупости в тая страна ,шлосери,заварчици правят врати на мазетата да спасят зимнината ,а крадците намясто да се насочат към банкови каси се ориантират към същите тези мазета:) Ебаси ценостите дето лежат по БГ мазета :)
Hursa - майстор
Твърдата пластина няма да се заварява. Ще е хваната между два листа обикновена ламарина. Вътрешната от към бравата ще е или монтажна планка за бравата (продава се готова, ако намеря) с гнездо за бронята на патрона. Бронята на патрона – или чиза с фланец за байонетен захват или мотура също с фланец, или тази ако действително е от качествен материал http://locksmithbg.com/product/1077/bro ... remme.html - поне няма да е с поръчка за доставка. Т. е. идеята ми фланеца е да се притисне от твърдата пластина. Така, че бронята освен, чрез двата болта през корпуса на бравата да е захваната и чрез фланеца. Така свалянето на бронята е много затруднено (според мен). Сандвича от твърдата пластина, между двата листа обикновена ламарина, е захваната с болтове за шасито, навити във гайки за заваряване. Същите болтове минават през бравата (през стандартните отвори за вътрешен монтаж на бравата), пристягайки я към шасито. Доста тромаво го обясних, вероятно не се разбира какво искам да кажа. Получава се бравата, след това винкела на шасито след това сандвича бронепластината и двата листа ламарина, между двата листа обикновена ламарина заварени гайките за заваряване, в които се навиват монтажните болтове. Бравите – нещо с редуктор и без челна планка. С редуктор били по надеждни в работа, а и до някъде по трудни за разбиване. Мотура, чиза, SECUREMME (незнам как се чете) или Mul-t-lock – като тази http://intesa.bg/p/Zaklyuchvashti-sistemi/Bravi/577. Мотура имат представителство в България. На Mul-t-lock - intesa им са официален дилър. Брави мисля – две. Едната с език и 4 шипа, другата без език с 5 шипа. Основното е шиповете да са Ø18 мм и да излизат в напълно заключено положение поне 30 мм. Евентуално един или два девиатора – от тези с по два шипа, най-надеждни в работа ми се виждат. За твърдата пластина – руснаците гледам правят реални изпитания. Ако бронировката на патрона (чиза) само да я разпробият им отнема 5 мин, то да отворят бравата заобикаляйки бронировката и патрона, разпробивайки корпуса на бравата им отнема 3 мин. Вярно трябва да се познава конструкцията на конкретната брава. Така, че смятам прикриването на бравата с трудна за разпробиване пластина за силно препоръчително. Малко дълго се получи, съжалявам.

Тема "Проект за метална врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: