Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
pipilica - майстор
Искам да извадя олово от стари акумолатори и ме интересува точно процеса, или вадя плочите и ги претопявам.
Трябва да си наравя тръба с вътрешен диаметър 25 мм и дебелина на стените около 30-35 мм дълга 150 мм. Ако някой знае от къде да намеря олово ще е по-лесно. Ако идеята е да купувам тежести за въдица вече я имам.
Lisko - майстор
Отиваш във вторични суровини и предлагаш ако имат олово да ти го продадат на цена двойна от тяхната изкупна цена.
Ако нямат, но в това време дойде някой мангал му казваш какво търсиш и той като индианец - следотърсач ще поеме "изпълнението на проекта" или казано по-научно, ще приеме договор за под-изпълнител.
piron45 - майстор
pipilica написа:
Искам да извадя олово от стари акумолатори и ме интересува точно процеса, или вадя плочите и ги претопявам.
Това е най евтиния начин да си набавиш олово. Разкостваш стар/и акумулатор/и вадиш плочите и ги очукваш добре за да се изчисти оловото. После претопяваш и си ти. Като деца сме си играли да си правим разни формички от такова олово.
a_stoev - майстор
Какво ще мъкнеш в тая тръба? Прът отработено гориво от реактор? Сметна ли колко ще тежи? Със стена 30мм са 227кг. Няма да може да се носи сама, ще се прегъне от тежестта си и ще и трябва и някаква желязна стойка.
А, да 50 акумулатора по 10 кинта - 500 минимум 500лв. Сярната кисели те моля да не я изливаш в реката.
Може да пробваш да повишиш добива като пробваш да получиш олово и от пастата от оловен окис в акумулатора. Редуцира се с въглерод при висока температура и недостиг на кислород. Изсушаваш и смилаш пастата със смлени дървени въглища и нагряваш в затворена, но херметично кутия.
Предполагам, че с твоите опити ще успееш да отровиш порядъчно мястото където ще ги правиш и ти препоръчвам да си избиеш тази идея от главата.
Тани - модератор
Всъщност съм носил сам малко по-големи кюлчета оловно-калаена сплав и не ми се стори да тежи чак толкова. Пък може и да е тежало, но да не ми е направило впечатление. :lol: Мисля, че си объркал размерите! Става въпрос за "тръба" с диаметър 8,5-9,5см и дължина 15 см. Най-вероятно ще използва тежестта, от всичките ѝ качества!
По мои сметки по-големия размер би трябвало да тежи точно 10кг!
pipilica - майстор
Е почти позна кво ще има в тръбата, лампа за рентгенови лъчи. Трябват ми за един опит по модифициране на растения.
Явно няма да стане с топене на акумулатори, сложно, отровно и много трудоемко.
hidrazin - майстор
Олово има в някои подземни кабели. В акумулаторите чисто олово са само клемите, мостовете между клетките и решетките - много малка част от целия акумулатор.
Ето тук някой продава и ако побързаш.... Мисля че като количество напълно ще те устрои. Пък и като цена. Ако имаш акумулатори приготвени за тази цел - отиват на вторични и с парите си купуваш това.
http://prodavalnik.com/prodavam-olovo-14-9-kg-i44931967
:partyman:
pipilica - майстор
Ма много си прав, имам към 5 готови за скрапа.
То следващия въпрос ще е в какво да го отлея, мисля за форма от гипс, дали ще стане или не е подходящо.
kuger - майстор
pipilica написа:
Искам да извадя олово от стари акумолатори и ме интересува точно процеса, или вадя плочите и ги претопявам.
Трябва да си наравя тръба с вътрешен диаметър 25 мм и дебелина на стените около 30-35 мм дълга 150 мм. Ако някой знае от къде да намеря олово ще е по-лесно. Ако идеята е да купувам тежести за въдица вече я имам.
Имам две излишни блокчета чисто олово с размери 105/51/17 мм, със сумарно тегло 2 килограма. Пиши на лични къде да ги пратя армаган. За теб ще е само доставката. Лошо е само това, че ще липсвам около седмица. Предпочитам Еконт.
pipilica - майстор
Голямо благодаря.
Е досега леяр не бях работил но " Човек се учи докато е жив после вече е късно" .

Тема "Какъв е процеса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: