Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dokobg - специалист
Здравейте, искам да попитам покритието на тази врата дали се казва - шагрен, дали е устойчиво за метална входна врата и ежедневно удряне от ключове. Покритието прахово ли е или се боядисва с четка или валяк.
Мерси предварително.


Изображение
velsi - Почетен майстор
Според мене е прахово. Да, шегрен е. Доста е здраво, мисля че ключовете на са проблем.
iva6ki - специалист
Ако е за външна врата на къща все пак помисли и за слънцето :wink:
dokobg - специалист
Мисля да си поръчвам метална врата, но не знам дали си заслужава да я боядисвам така или с обикновена боя. Ако някой може да каже и цена на едно такова боядисване.
iva6ki написа:
Ако е за външна врата на къща все пак помисли и за слънцето :wink:
Северно изложение и никога не се напича от слънце за да топли навътре. Предполагам това си имал предвид.
velsi - Почетен майстор
Заслужава си, защото става бързо, лесно и после изглежда добре. Не се занимаваш с цапалогии и крайният резултат винаги ще е по-добър от това, което ще постигнеш. Цена ... около 12 лв/кв.м
dokobg - специалист
12 лв. за кв.м ми се вижда доста приемливо. Тя една врата 2 кв. от едната и 2 от другата за 50лв. и си готов. Добре ми се вижда.
velsi - Почетен майстор
Работих две години във фирма за прахово боядисване и цените бяха такива. 8 лв обикновено, 12 лв металик. Шегрен не се е налагало да работим, но предполагам цената е там някъде. И малко по-скъпо да е, 15 да речем пак си струва. Щото четки, валяци, разредители... една ръка, две, три... нали се сещаш.
iva6ki - специалист
покритието е доста добро и издържливо, нямам набюдения
за външна употреба затова и си сложих алуминиева за входна
,но цената за боята е доста приемлива :)
п.с. при мен се нагрява вратата
Праховото е 10 лева квадрата плюс минус 1-2лв.
Така за да е истинско трябват три слоя - единия е прахов грунд - после основната боя- да речем - КОВАНО СРЕБРО и това в София го могат най добре и накрая прахов лак- та значи три слоя боя на квадрат грубо 30 лева.
Това е нещо което ще издържи във времето .
Има разни бои, пак прахови, които са две в едно - боя и лак или три в едно - боя, грунд и лак - ама това са пълни ментаци.
Ако сложиш само един слой прахова боя след 4-5 месеца ще изглежда доста потъмняла - тази на снимката е от този тип само с една боя и по малко е потъмняла.
Ако имаш време мини през Младост 2, бл 213 и виж как е потъмняла за няма и 6 месеца.
Много врати сме монтирали и всички са с прахово боядисване и всички са на входове на блокове- така че приеми съвета ми като експертен - ако ще сложиш прахова боя, само три слоя те оправят, иначе всичко друго е временен ефект. А и като даваш да я боядисват, им обади, че искаш качество и няма да им платиш ако боята е стечена или не добре пръсната, иначе после само ще ти дигат рамене по Български и нищо не можеш да направиш освен късане на нерви :)

Успех и късмет :)

Тема "Въпрос за покритие на метална врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: