• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
bulhomes2 - майстор
Това е нищо. Купих евтино едни покривни ламарини и сега купувам съседния парцел, че да си построя нещо да го ползвам....
agj - майстор
bulhomes2 написа:
Това е нищо. Купих евтино едни покривни ламарини и сега купувам съседния парцел, че да си построя нещо да го ползвам....
bulhomes2 написа:
http://olx.bg/invertoren-telopodavasch- ... -i45471521 ? Имам една бутилка от аргон - мога и с въглероден двуокис да я напълня, че за желязо ми трябва най-вече.
Апарата които си избрал както ти казах вече е 3в1 и за да ползваш и трите вида заваряване ще трябва да си купиш и още една бутилка за въглероден двуокис,а тая от аргон която имаш да си я запазиш за ВИГ!
bulhomes2 - майстор
Амаааа аз не съм го избрал - само питам. Яд ме е, че бутилките бяха 2 (по 20 лв :lol: ) и едната я оставих на един приятел, че уж му трябвала, но съм сигурен, че ще я даде за скрап.
aig_welding - специалист
bulhomes2 написа:
dragozow написа:
... китайска според качеството струва 500 - 1000 лв.
Тоя дали си струва - http://olx.bg/invertoren-telopodavasch- ... -i45471521 ? Имам една бутилка от аргон - мога и с въглероден двуокис да я напълня, че за желязо ми трябва най-вече.
Интересна машина. Има обаче разминавания между описанието за възможностите и това какво се вижда на снимките. Видно е освен това, че в цената не са включени "пистолета за алумин" и горелката за ВИГ.
Същото изделие го има на други места в много по-малки размери, а като добавим към базовата цена цената на "пистолета" и горелката твърдението за "Без аналог на цена/качество на пазара." става силно преувеличено.

За по-любознателните ще обърна внимание на "пистолета" - човката му е стандарт "TWECO" - консумативи за нея в БГ аз не знам някой да предлага. :yawinkle:
koveslav - майстор
Привет-добре дошли във форума, АИГ ! Радвам се,че специалистите тук ставате повече!
aig_welding - специалист
koveslav написа:
Привет-добре дошли във форума, АИГ ! Радвам се,че специалистите тук ставате повече!

Благодаря koveslav за добрите думи!

Всеки, който се обърне към нас за съвет, консултация, помощ и прочие получава нужното внимание. Личния контакт и индивидуалното отношение са принципи които са основни в нашата работа. Споделяме каквото знаем или сме научили от практиката и се опитваме да сме от полза. Данчо е експерта по електрониката и сервиза, Асен е Европейски инженер по заваряване с опит в металообработването.
Разполагаме с всичко необходимо за електродъгово и газопламъчно заваряване и рязане на метали. И т.н. и т.н. ....
Имаме идеи за много и интересни начинания, но уви, ситуацията в момента изисква фокус върху други приоритети.

Заповядайте на Пловдивския Панаир, на нашия щанд винаги е весело!
bulhomes2 - майстор
Ще направя малко реклама на aig_welding, без да го познавам изобщо. Четох доста неща за различните модели електрожени телоподаващи и т.н. и най-добри думи чух за техните. Много ми се щеше да ида до панаира заради тях, но се очертават по-належащи задачи. Почти съм сигурен, че имаха електрожен, който при желание и средства след време можеш да надградиш с CO2, аргон, май плазма и т.н.
koveslav - майстор
aig_welding написа:
..... Споделяме каквото знаем или сме научили от практиката и се опитваме да сме от полза.
В този ред на мисли,важи ли още принципа "Побългаряваме всичко" :D :D :D (от ваш пост е) , т.е. можем ли да се обръщаме към вас за ремонт и поддръжка и на друга,не само на ваше производство заваръчна техника?
aig_welding - специалист
bulhomes2 написа:
Ще направя малко реклама на aig_welding, без да го познавам изобщо. Четох доста неща за различните модели електрожени телоподаващи и т.н. и най-добри думи чух за техните. Много ми се щеше да ида до панаира заради тях, но се очертават по-належащи задачи. Почти съм сигурен, че имаха електрожен, който при желание и средства след време можеш да надградиш с CO2, аргон, май плазма и т.н.
Привет! Надявам се и след като се запознаем да имаш същото добро мнение за нас. ;-)

Някои от изделията които правим имат функции, които са присъщи на високия клас "маркови" модели, като цената се стремим да задържаме в приемливи за БГ пазара граници. За пример мога да дам "Self Control" функцията на MIG/MAG машините и "Magic Pulse" функцията на AC/DC ВИГ машините.

Непрекъснато доразвиваме съществуващите модели и правим нови. Пример тук мога да дам с чисто новата серия Мини ВИГ DC и AC/DC машини. Интересните функции тук са контролиран микро-импулс за точкуване на неръждавейка, предотвратяване на залепването на волфрамовия електрод при потапяне във ваната + всички други екстри (два тока, пулс, затихване, контактно и безконтактно палене и т.н.)

Качил съм в сайта инструкциите за експлоатация на ВИГ и МИГ/МАГ машините, където гореспоменатите функции са описани по-подробно.

За нас е важно нашите машини да са възможно най-изгодни като комплексно предложение за потребителя - цена, функции, надеждност, безопасност, сервиз, гаранционни условия и т.н. Например по време на гаранционния период, който е 2 години, за клиентите извън София транспорта на машината "до-" и "от-" сервиз по Еконт е за наша сметка. В този ред на мисли, с цел максимална ефективност на инвестицията, развиваме модулен принцип за надграждане на машините. На ниво машина, базовия електрожен MMA 160/200 може да се надгради до телоподаващо или Spool Gun, а на ниво модули на електрожена или телоподаващото може да се добави функция Стартер/Зарядно за автомобил. На 200А телоподаващото може да се добави като модул и Spool Gun.

Надграждане от 160/200А електрожен до Мини ВИГ апарат също е възможно. Не е възможно само надграждане до плазма, както и добавянето на други модули към плазма.

Имаме намерението за панаира 2015-а да предложим модул за надграждане на 160/200А телоподаващото до пълноценен ВИГ апарат. Концепцията е измислена, трябва да се реализира на практика.

И т.н. и т.н. ... Много от идеите и подобренията реализирани в нашите машини са предложени от потребителите, така че не ни жалете - предлагайте, критикувайте, споделяйте, ние сме насреща. ;-)
aig_welding - специалист
koveslav написа:
aig_welding написа:
..... Споделяме каквото знаем или сме научили от практиката и се опитваме да сме от полза.
В този ред на мисли,важи ли още принципа "Побългаряваме всичко" :D :D :D (от ваш пост е) , т.е. можем ли да се обръщаме към вас за ремонт и поддръжка и на друга,не само на ваше производство заваръчна техника?
Привет! Да, може да се обръщате към нас за ремонт на всякаква заваръчна техника - китайска, маркова и т.н. Доста машини сме върнали от "отвъдното", понякога и с цената на "побългаряването". ;-) Добре се справяме и с рециклирането на заваръчни машини, особено на телоподаващите където има и % механика. Друга интересна услуга, която предлагаме е рециклиране на MIG/MAG и ВИГ шлангове. Смислено е финансово, особено за маркови или шлангове с по-висок ампераж.

Между другото сме и оторизиран дистрибутор и сервиз на ЕСАБ.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Инверторни заваръчни апарати-всичко за тях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: