Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
AAsat - специалист
Апаратът беше с повреда в захранването на процесорната част - тя е отстранена и той си работи. При включването му се чува периодично прещракване - като че ли реле се включва и изключва с период примерно 1 секунда. Собственика не може да каже дали е така от момента на купуването, но го е забелязал отдавна ( много преди повредата ) и апарата е работил така.
Ако някой работи с такъв апарат или е ремонтирал, може ли да каже дали това е нормално или е някаква друга неизправност, която евентуално трябва да се търси.
agj - майстор
Работил съм с TransTig 2200, TransPuls Synergic 2700 ,TransSynergic 4000 при никой от тях при включване не са се чували подобни прещраквания.Затова си мисля че и при този модел тези прещраквания не са нормални!
joe007 - специалист
Работя с такъв апарат. При включване се чува само еднократно прещракване от клапана за газта.(пуска за кратко газ)
AAsat - специалист
Благодаря за отговорите. Явно поведението на апарата не е нормално, но човека си го взе - и досега бил работил така, а и сигурно е бил на зор. Ако пак му се случи нещо и дойде за ремонт, тогава ще го мисля.

Тема "Въпрос за заваръчен апарат FRONIUS Magicwave 2200" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: