• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
juvesan - специалист
Който иска споделя, който не иска, не споделя. Всички да са живи и здрави. :partyman: Всеки има глава, чете, преценява и купува каквото хареса. Търговеца има право да си покаже хубавите и лоши страни на стоките, той не те кара зорлен да му вземеш продукта. Всеки си преценява сам.
Та карайте я по кротце и со благо.
Чудя се за какво се завърта винаги накриво цялата ситуация. Този продавал, онзи дърпал чергата към неговите... и какво от това? То, ако уредите на dragozow или друг съфорумец са боклуци и започнат масово да дефектират и всички пострадали да пискат - какво ще ги стопли тоя форум тогава и това какво били казали ... просто смешна работа, изхвърлиш ли се в повече - ще пострадаш, лъжливата реклама си е нож с 2 остриета. Евала за труда на и на колегата, синтезирал информация, която вероятно 80% от хората не биха си дали труда да потърсят и прочетат - лично на мен ми хареса изложението, но и не разбирам какъв е проблема, ако някой каже " е и тоя е хубав" и с какво това инфо наврежда на темата или обезсмисля положеният труд. Не разбирам защо, ако се спомене някой от форума, който прави бизнес с тази материя това по някакъв начин вреди на другите :? Ето, колегата dragozow ми продаде и соларна маска след инвертора ( с много "форумна" цена) :prayer: , от други , положили умствен труд съм прочел/научил/разбрал много интересни неща и като за мен бих обобщил : всеки ми е помогнал както е можел - един с "хардуер", друг със "софтуер" и в заключение най-важен е крайният резултат :prayer: :supz:
ZEDYCUS - майстор
лично на мен ми хареса изложението, но и не разбирам какъв е проблема, ако някой каже " е и тоя е хубав" и с какво това инфо наврежда на темата или обезсмисля положеният труд.
Не знам, питай автора на темата. Аз не обезценявам неговия труд който е положил, напротив, :prayer:, а споделям Лично мои впечатления, ся кой как ги приема ми е все тая. Темата е за избор на инвертор, не виждам проблем и да рекламирам определен продукт, щом ми е харесал. :partyman:
komstiza - специалист
Темата е добра и има какво да се научи в нея,но типично по български е опорочена.
Искам и аз да дам един съвет,как аз си избирам инструментите които ползвам/имам доста много/,което важи и за инверторите.
Първият въпрос на който си отговарям е -за какво ще се ползва и ще ми върши ли работа?
Да имат осигурен сервиз,гаранционно и извън гаранционно и на поносима цена,защото единствената машина която не се поврежда е тази която стои в гаража и не се работи с нея.
Да е от известна марка/ предпочитам родното производство,ако има такова /,която се е доказала с качествени продукти.
По възможност да се събере информация за инструмента,каквато примерно има в тази тема.
И ако има възможност да се пробва или да се вземе съвет от човек който притежава инструмента и работи с него.

Успех в избора на всеки.
kuger - майстор
Аз съм от "заблудените", четох та чак главата ми запуши да отсявам свястното от плявата.
Решението се избистри, от днес съм "горд" собственик на една синя машинка.
Не знам, дали да пиша произхода на машината, че ще почнат пак дрязги :?
Пиша модела "ИЗА 190А", произведено в България, който знае, знае.
На пръв прочит, с незнайни , ръждясали и влажни електроди, дъгата "звъни", заварката се лее, не пръска.
Стопих на екс 3 бр, 2,5 мм , машинката си духа студен въздух от изходящите отвори.
Утре продължават пробите, вече с "знайни" електроди. Бели, бели за ~ток, "стоманени" на Бьолер SPE, чугунени по-късно, че нямам материал върху който да пробвам.
Доста ще я назоря, трябва да съм сигурен в нея, разбира се, като спазвам инструкциите за работа с такъв уред.
Да поясня, пълен лаик съм за работа с такъв тип уред, щом при първата проба ми хареса, надявам се да е за винаги.
Тепърва ще се уча на чалъми :-D

Ветерана "Кракра"160А ще минава в запаса, или ще ходи на търг :) , свиди ми се, че над 25 години ми върши работа и нищо не е пипано по него, ама много тежи :shock:
Сега ще търся свястна маска, не съм решил дали да е соларна, във всички случаи обаче да е със захващане към главата, че нямам три ръце :-D
:partyman: :partyman:
kuger - майстор
ZEDYCUS написа:
:-D Честито! :partyman:
Благодаря!
Няма да ти пожелавам да ти се връща, защото ме изпревари :) Дано бачкат дълго и безаварийно!
Радвам се, че подкрепих българското! Има нужда.
:partyman: /сега го поливам, да му върви :-D /
gogo7777 - майстор
четох та чак главата ми запуши да отсявам свястното от плявата.
Честито и от мен........радвам се, че си доволен. Отсял си правилно, сега газ до ламарината :)
kuger - майстор
gogo7777 написа:
четох та чак главата ми запуши да отсявам свястното от плявата.
Честито и от мен........радвам се, че си доволен. Отсял си правилно, сега газ до ламарината :)
Благодаря, желая на всички най-доброто от машините, които ползват!
  • 1
  • 2

Тема "Избор на Инверторен електрожен хоби клас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: