• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
tanosliven - специалист
Браво на човека седнал да сподели това което знае

Гледам последната снимка е на CEMONT ,откога са от ефтините марки че да си купя още един.Защото моя е обикновен инвертер е закупен за
500Е преди десетина години и все още си работи и то здраво.
anabolicbeast - специалист
Не съм сигурен дали ще е инверторен или някой по-стар трансформаторен, понеже съм студент и парите са мираж. Затова сега гледам да поопозная материята и тогава да реша. Ако е инвертор, то е ясно, че ще е от колегата Драгозов!
pansim - майстор
CEMONT си е марка. Никога не са били евтини, в смисъла който влагаме тук в БГ
Да си го ползуваш безаварийно еще много време!
ZEDYCUS - майстор
anabolicbeast
Не съм сигурен дали ще е инверторен или някой по-стар трансформаторен, понеже съм студент и парите са мираж. Затова сега гледам да поопозная материята и тогава да реша. Ако е инвертор, то е ясно, че ще е от колегата Драгозов!
Един непоискан съвет и от мен, не е задължително да е от него. :razz: Препатих си с един китайски инвертор преди време Кинзо, оправи се срещу някой лев. Но... идваше много слабичък. Гледах информация, четох къде трябва и не трябва, форума го прерових и се спрях на инверторите на колегата по форум pansim. Много коректен и точен. :prayer:
Покрай ремонта на банцига го изтествах и с 2, 2,5 па и с 3,25 електроди(рутилови, с неръждаеми само го пробвах, че са скъпи), е друга бира си е да има запас на мощност. Не повтарям шевове като луд да натрупам материал. :lol: Не съм професионален заварчик, но съм доволен. :partyman:
gogo7777 - майстор
...форума го прерових и се спрях на инверторите на колегата по форум pansim. Много коректен и точен.
Подкрепям на 200 процента.
е друга бира си е да има запас на мощност
Така е защото се е ориентирал в правилната посока и сътворява професионални машини.
koveslav - майстор
Много бързо отворихте сергиите за електрожени,бе хора.Станахте като сергиджии около събор-събора не е започнал,гостите още ги няма,но сергиите с евтини стоки вече са наредени наоколо.А на циганите се подигравате....В старата тема далаверата умря ли вече?! Кажете поне от благоприличие по две думи,уважете труда на автора,ако не одобрявате нещо,обсъдете кое е то.Оставете човека да се доизкаже,почнахте да плюете преди дори да му чуете мнението.....Ами ако е мислел да каже по нещо добро и за вашите машини?! Чак ви се струва невероятно,нали?Защо ли? Явно и тук няма да има диалог,а само търговски подмятания.Аре сбогом и от мен,аз напускам този форум! И никога не забравяйте,че докато по този начин се опитвате да припечелите,нямате никаква идея каква антиреклама си правите.Наслука,и дано занапред ви кълве повече!
iivanov - майстор
Koveslav,вместо да го удряш на чувства и да го раздаваш възмутено, направи задачката с 7018 на Гого и покажи качествата на викито.Juvesan също може да се отчете с аргото.
Иначе аgj е направил чудесен увод, сравнявайки различните методи.Ако може да се продължи все така конструктивно.Да е нещо от сорта-"Днес, с такава машина, с такъв електрод, направих това, това и това.Резултатът е такъв, такъв и такъв."
Драгозов, в сайта ви е "цъфнало" ново арго 140 ,с ИГБТ.Нещо повече за него.
gogo7777 - майстор
но теоретично ми е "дива Индия", какъв електрод за какво се ползва
Ще ви спретна една статия за електродите от мене. За какво, как, къде, защото и т.н.....Кажете само как да прикачвам файлове около 10 Мб иначе ще трябва да правя таблици и става сложно, а компютърните ми умения не са ми приоритет.
Иначе аgj е направил чудесен увод,
Така е, темата е добра и до колкото разбрах ще има продължение.
ZEDYCUS - майстор
Тея инвертори голяма ябълка на раздора, какво толкова се палите не мога да разбера. :-D Форума е за споделяне на информация и взаимопомощ. Който иска споделя, който не иска, не споделя. Всички да са живи и здрави. :partyman: Всеки има глава, чете, преценява и купува каквото хареса. Търговеца има право да си покаже хубавите и лоши страни на стоките, той не те кара зорлен да му вземеш продукта. Всеки си преценява сам.
Та карайте я по кротце и со благо. С разправии ще я докараме, като цялата държава, всеки дърпа чергата нанякъде. Ай наздраве. :partyman:
pansim - майстор
Бреййййй...голяма веселба настанала тук...
Голямо нещо - Драгозов бил продал инвертор на някой от форума...и какво, лошо ли е???????????????

А какво предлагаш ти колега agj - да си купят от пазара за да спестят 100лв???
Ми ей тука на масата пред мен има един такъв - изгорял, ама НЯМА гаранция
Сега "щасливия" собственик ще се бръкне с едни 60-70 лв защото е сериозно повреден, и каква му е печалбата?
Хем цената му излиза почти колкото на машина с гаранция и ГАРАНТИРАНИ качества, хем си има дръвце което не се знае дали няма пак да дойде при мен за ремонт :!:
Та не обвинявайте Драгозов - не съм му адвокат, ама е грозно. Едва ли неговата фирма се държи на продажби в този форум!!!
И още - никой насила не карам да си купи нещо от мен!
Никъде не съм си правил реклама в този или други форуми.
Никой не карам да си носи при мен за ремонт инвертора, ама идват - запитай се защо :!:

Мнения, и добри и лоши може всеки да пише и за мен и за Драгозов. Прочети внимателно темите и ще видиш кои са повече! Дано си ме разбрал...
Спирам до тук!
  • 1
  • 2

Тема "Избор на Инверторен електрожен хоби клас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: