• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
koveslav - майстор
Бяха 3бр за проба,остана ми само един,мисля че го прибрах в куфара.Утре ако успея да се организирам ще направя и тези проби и ще снимам,ок.
пп.Намерих на масата остатъци от вчерашните проби.Ето на такива парчета се отдели шлаката.Не се гланцира,стои матова и плътна,без пори в нея,не е особено твърда,надробява се при по-силен натиск с пръсти-каквото и да означава това,все пак на съм в час с теориите.Снимките са от двете страни на едно и също парче.
Инструмента от снощи е в другата работилница,ще опитам утре да направя пробите.

Прикачен файл

Photo0560.jpg

Прикачен файл

Photo0559.jpg
idunno - специалист
Такаа... малко за пробата с новите (рутилови) електроди на Бьолер - ETI.Много по-добре са заварява с тях отколкото с ОК-то.Особено на прекъсване.С една дума забравям за ОК.Това си е лично мое мнение, разбира се. :)
gogo7777 - майстор
С една дума забравям за ОК.Това си е лично мое мнение, разбира се.
+1
Отдавна ги избягвам и аз, макар да имат все още хубави електроди.
fore - майстор
Е това е - до сега хвалихте Ок и сега изведнъж- не стават другите са по добри. Това като с "мелодия на годимната" !

Ама Аз подозирам други интереси като фактор за това.

А моите електроди, които сам си ги открих и купих били за "Корейската стомана" както се изказа друг виден спец тук. :lol: И за това сега търся да намеря такива винкели- от Корея, да сменям по Асмата. :lol:
Немате грешка ей !
gogo7777 - майстор
Немате грешка ей
Ами немаме.......а ти докога ще пълниш темите, от които нищо не вдяваш, с празнословните ти умозаключения. И изобщо знаеш ли какви електроди коментираме?
fore - майстор
Еми електродите ги пише горе в текста. :mrgreen:

За това докога- докато има такива интелекти като теб колега да пълнят темите с такива бисери -"Корейска стомана"

Споменах на едни заварчици за въпросната стомана и щяха да паднат от смях. Стана страшна веселба ! Накрая решихме че тая стомана е леко с дръпната форма и има нещо от Самсунг, но не знам какво.

Така става баланса- ти пълниш темите с интелект и аз допълвам.
:lol:
gogo7777 - майстор
Що не се занимаваш с нещо друго.....играйте с онези заварчици белот примерно....оставете заваряването на тия където го знаят и могат.
fore - майстор
То тук няма много такива.
Ама и ти ли заваряваше ?
Защото аз има друго впечатление.

От тук на сетне ако трябва да заварявам ще ти искам разрешение и консултация за вида на стоманата- Японска, Китайска и тнт, за да не стават грешки.
Passa - специалист
Колеги вчера намерих 5 кила рутилки-6013 кутия на 15 лева. Интересното е, че са 2 мм дебели. Фирмата е Марина-Габровска. Правени са за нея в Турция.
Цената е много добра за тези тънки електроди. Опаковани са в картонена кутия и вътре са с найлон запечатани.
Случайно ходих до Софарма да гледам представители на Витек крушки. Та попаднах на тази фирма за електро инструменти и крепежи.
Някой ползвал ли е подобни електроди ?

Всъщност сега я открих и в нета

http://www.marina.bg/bg/
agj - майстор
gogo7777 написа:
Ти заварява ли с тях да ги оценяваш или просто си караш по твоемо ?
Заварявал съм естествено. Азиатските електроди са за азиатските стомани.
Е това е супер! :-D :-D Ще си го пъхна в торбичката с бисерите,аз си ги събирам,ама тоя е един от най ценните!
А с Вежена само българска стомана ли завряваш! :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: