• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
С Хюндай- Корея си заварявай асмата......
koveslav - майстор
Аз електроди не сменям и не обичам глупости за дребни разлики в цени.Колегата ми обаче по принуда(това е намерил наблизо,беше извън града) попаднал на тел Аскайнак,ролка 5кг за 14лв(???!!!!!)Телоподаващото е "откачило" и е пукало като развалено .Причината се оказва възможно най-идиотската- неравномерно и неправилно навита ролка.
Не си правете експерименти,често не са здравословни нито за машините,нито за нас самите.Може да оакаме и работата!!!
fore - майстор
gogo7777 написа:
С Хюндай- Корея си заварявай асмата......

Gogo дали е възможно твое мнение в което да не се заяждаш Брато !? Имам чувството че ставаш и почваш по списък дърлянето. То в тоя форум един ти вика че си му враг ей така, друг се дърля ей так ?

Дай да видиме и от тебе нещо човек да научи. За това че можеш да се заяждаш наред го разбрах вече.

Са да ти кажа че си ми враг, както се прави по традиция във форума, не мисля че има смисъл.

Та Хюндая са добри, на добра цена. Аз не съм впечатлен особено от Вежена и Есаба. А цената им е по висока за сравнение.
Фирмата от която ги вземам на едро се занимава с части за мотокари и внос на електроди. Корея е държава която дори да тичаме срещу нея пак няма да я стигнеме по нищо, та електродите са с доста високо качество-Исо 9001 !

Ти заварява ли с тях да ги оценяваш или просто си караш по твоемо ?

Да ти кажа с това твое държане не ми създаваш образ на голям специалист, ами на голям Дърло. Поне така те виждам.
Примерно мненията на Ковеслав са свързани само и единствено със заваряването и рядко се отклоняват.
А при тебе нещата са -сам ги ги виждаш.
Понеже претендираш за голям експерт- с такъв образ се опитваш да се представиш, отговорите ти обаче друго ми показват- човек които чака пред клавиатурата да се заяжда с някого.
Ковеслав пък цял ден заварява и когато може дава мнение. :cool:
Аз нямам претенции че заварявам често, напротив. Но тази сутрин си купих по 5 кила електроди от 2,6 и 3,2 Хюндай.
Просто защото се оказа че съм преполовил и двете кутии.
Продаваха и два инвертора- Мосветови видно от схемите в книжката им. Единият с шланг за аргон -180 А, другият без -200 А.
Последна промяна от fore на чет юни 04, 2015 11:03 am, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
Ти заварява ли с тях да ги оценяваш или просто си караш по твоемо ?
Заварявал съм естествено. Азиатските електроди са за азиатските стомани.
Bojidar_Donev - специалист
За мен за непрофесионална употреба най-добрите електроди са Würth . Прилична цена без много пръски , без шупли .. не се овлажняват бързо и тн. А ако заварката да е здрава - Böhler :supz:
idunno - специалист
Тия дни ще пробвам новите електроди на Бьолер да видим как са.Засега са само евтини.
pansim - майстор
Мен лично ме интересува. Сподели информация, какви точно са и как се представят
koveslav - майстор
Едни колеги донесоха тези електроди.Марката е "Рожен",рутилови Е6013.Твърдят,че завода в ихтиман започва отново някакво производство,някои от старите технолози били в играта.Щели да се опитват да гонят параметрите и работата на стария Вежен.Днес ще минат проба.

Прикачен файл

Photo0552.jpg
koveslav - майстор
Новия Рожен 2,5мм. Работи може би с една идея "по-твърдо" от есабския Вежен,но ми се видя много стабилен и според мен може и да е с по-малка склонност към образуване на шупли.Вдясно е минималния ток на който заработи стабилно,т.е. между 60 и 65А при студен електрод и детайл. Вляво по-дългия шев е на 80А,а в близкия му край е кратка проба на 100А-вече прекалено висок ток . Детайла е около 10мм дебелина.Шлаката се отдели леко и на едри парчета.Съжалявам че нямам по-добра камера на телефона,но мисля,че се вижда.

Прикачен файл

Photo0554.jpg
gogo7777 - майстор
Ако не ти представлява трудност, дай снимки на заварка с тоя електрод при 70А права полярност и при 90А обратна полярност, като шлаките /или части от тях/ присъстват на снимките с изглед от към шева.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: