• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
mitko64 - майстор
В момента съм на гроздобер в провинцията. В четвъртък или петък ще ходя до село и ще премеря диаметри и дебелини, ще те информирам във форума и ако те устройва, потърси някой познат в София, да ти го прати. Пари не искам- подарено само се подарява.
shotik - майстор
Имам два диска с размери Ф 75 Х Ф 22 Х 1.2 мм ,но на тях е написано А 80 Х 1.2 , някакъв символ и 2910,отдолу HSS 30 F1, има щемпел на производител ,но не се разчита ,неупотребявани,купувал съм ги преди години , не си спомням дали са наши или чуждестранни.Тези размери устройват ли те ?

Прикачен файл

CIMG3338.JPG
kr1100 - майстор
shotik благодаря много, но вътрешния диаметър е много в + трябват втулки , а със стругар е тежко положението.
mitko64 - майстор
Извинявам са за закъснението, но ме натисна доста работа, та чак сега се прибрах. Изрових следните дискчета с по- тесен отвор- 62Х 16Х3,5мм- 3бр.,63Х16Х3мм-1бр.,63Х16Х1мм.-2бр. и 50Х13Х1мм- 1бр. Размерите може и да мърдат(отворите е въжможно да са инчови, съответно 5/8 и 1/2), защото мерих с един скапан шублер.
kr1100 - майстор
с вътреше отвор ф 16 мм ще ми свършат работа. Дал съм на познат стругар да прави остта на ф 16мм - чакам я или за Коледа или за НГ :cry:
Едно време във фабриката ставаше бързо и лесно и с бартери. Сега от почти 6000 човека са към 200-250/ може и да са намaлели още/, че скоро вземаха аванс за м.02.2014г. Сега и от чертежи не вдяват :?
Последна промяна от kr1100(стар) на вт сеп 30, 2014 10:29 am, променено общо 1 път.
mitko64 - майстор
Добре че си имам стругар под ръка, тъстът ми да е жив и здрав. Ако нещо от тези горе те усртойва пиши на лични да се разбереме.
kr1100 - майстор
Днес получих дисковете от "mitko64" , за което сърдечно муб благодаря. Надявам се да ми се отдаде начин за реванш.
mitko64 - майстор
Дано стане нещо от тях, че са или по- дебели, или по- тънки от това което ти трябваше в първия пост. Аз един такъв по- голям и в комбинация с престъргани шайби на вглошлайфа, преди го ползвах за разане на дърво на терсене места. Сега се обзаведох с машинки и вече не рискувам.
kr1100 - майстор
оборотите се задават от ръката - няма високи. Дебелината не емного от значение ,важно е заострянето на центрови шлайф.
  • 1
  • 2

Тема "Диск за метал ф 55-60 мм тип циркулярен." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: