• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kr1100 - майстор
търся такива дискове с дебелина 1,8-2,5 мм .Преди много време / пр 20 г /ги имаше и се използваха на фреза за рязане и прорези. Сега не мога да намеря по магазините за инструменти във Варна. Бякой колега може ли даде насока към магазин и в друг град. Няма да ги използвам за метал
kr1100 - майстор
Благодаря. Тези въобще не ги знаех , пък и на тази улица :? Във вторник ще ги посетя - дано имат налични.
hidrazin - майстор
Нямам си на идея. Просто това ми изкара търсачката за Варна. Дано си късметлия. В нашия град има един магазин от където съм купувал подобни дискове за метал с различни размери, ама не знам да имат Интернет магазин. :? Ако има проблеми свиркай и може да измислим нещо. Поне да проверя дали имат налични.
:partyman:
kr1100 - майстор
по принцип ми трябват без зъби, но със ситни зъби пак е станат. Според наличността на външен диамтър и дебелина около 2 мм и вътрешния отвор ще направя ос за закрепване. Ще ги дам на центрови шлайф за заточване без зъби като нож . Мислех от дискове за дърво и на лазер, но ще се откалят а и парите пак ще са горе долу толкова.
Правя си нестандартно приспособлениеЗаготовката на остта е готова , но остава да уточня диаметъра според отвора на циркулярчето.
hidrazin - майстор
Какво ще режеш ако не е тайна де?
:partyman:
Andri01 - майстор
hidrazin написа:
Какво ще режеш ако не е тайна де?
:partyman:
Що за въпрос ,бе Хидра? Ще транжира тъщата / ама пас,не казвай на никого/,че.... :axe:
hidrazin - майстор
:? Амиии.... Едва ли. С този диаметър 55-60мм може само да и реже пръстчетата. :-D
:partyman:
mitko64 - майстор
Скоро ми подариха поне 10-15 такива, различни диаметри, ама си от Варна. За каво ще ги ползваш, и аз да полюбопитствам, ако не е тайна. Става въпрос от тези за универсална, металорежеща фреза, нали?
kr1100 - майстор
ще ги кача на центрови шлайф за премахване на зъбите и заточване от едната страна. Ще ги използвам за рязане на мек материал. Правя едно приспособление за рязане на гарнитури. Почти на финала съм.
Има и куриерски служби. Плащам си услугата.
  • 1
  • 2

Тема "Диск за метал ф 55-60 мм тип циркулярен." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: