Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
a_stoev - майстор
Приемам идеята за зъботехническите пластмаси, най-вече защото работя вкъщи и не искам да си тровя семейството. Все пак нискотемпературните сплави продължават да са ми интересни, но каква им е цената? Какви са вариянтите за купуването на бисмут освен от магазините за лабораторни химикали.
gogo7777 - майстор
Бисмута не е скъп, но трудно се намира. Аз преди правих едната сплав и бисмут си купих от един леяр /всъщност той ми я направи сплавта/. Не помня цената, но не бе нещо фрапиращо :) А и на тебе ти трябва 200-300 грама предполагам....
hidrazin - майстор
Не е скъп ама на борсата. У нас вече трудно може да се намери. В магазините за химикали се продава само чист.
И затова там цената му е страшна - гони лев за грам. Преди май можеше да се купи от оловно-цинковия в Кърджали.
Ама сега май е в несъстоятелност? :? Що ли се чудя. Една от последните трохи дето ще лапнат капиталистите. :lol:
:partyman:
vinkelmen - специалист
hidrazin написа:
И колко ще му излезе матрицата на ерозийна машина? :?
А това за силиконов калъп и леене на метали и сплави в него си е ... неразумно за дадения случай.
:partyman:
Ще му излезе, колкото се спазари. Гладни матричари - с лопата да ги ринеш. Освен това, човекът пита "как да си направя калъп за отливане на сребро", а не "Как да го направя без пари". Щом иска да е за "многократна употреба", очевидно е решил да печели с него, а за бизнес с пръдня боя не става. Трябва и да се вложи някой лев. Ерозийните услуги не са кой знае колко скъпи, повярвай, доста години съм работил именно това. Изобщо не става въпрос за сложна матрица, а за две шлайфани и щифтосани плочки с размерите цигарена кутия. Нищо сложно или скъпо.
gogo7777 - майстор
За медальончето ли говорите....то е стара тема :)
Soldat, още ли важи офертата за силиконовите калъпи?
Soldat - помощник
vardanss написа:
Soldat, още ли важи офертата за силиконовите калъпи?
Хе хе.... днес реших да попитам нещо във форума, пък все едно съм знаел, че някой ще иска да попита мен...

Да, vardanss, всичко, което съм казал по въпроса важи - силиконова матрица, отливки, само цената на грам сребро варира, тия дни май е 0.85-0.87 лв. за грам в проба 925... Ако имаш нужда да лееш, обади се.

Аз не правя матрици и не лея, само ползувам услугата матрициране и леене, и знам 2-3 места, където ще ти свършат добра работа - от даването на моделчето, до получаването на готовите изделия и готовата силиконова матричка за многократна употреба...

Тема "как да си направя калъп за отливане на сребро" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: