Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
maddoktor - специалист
Здравейте - имам едно начинание .
Втулката е висока 35мм. и е пробита с бургия 11.5 мм. Целта е да се промени на квадрат с размер 12мм. Целта е тази втулка да се наниже на средното движение на ос за велосипед с квадратен профил .

Сещам се веднага какво ще ми кажете - грабвам квадратна пила и почвам фитнеса :)
Но има ли друг вариант .

Ако някой от вас го е практикувал - споделете
Andri01 - майстор
Фреза! Ама не по това време :) :partyman:
shotik - майстор
maddoktor написа:

Целта е тази втулка да се наниже на средното движение на ос за велосипед с квадратен профил .
А защо се налага да го правиш това ?
radius - майстор
Не може ли от някой стар курбел да си отрежеш само квадрата? Но няма да е 35мм, по-малко е.
maddoktor - специалист
С тази втулка - ще направя средното движение да се върти свободно - с помощта на задно движение от бмх.
Зъбчатките ще се въртят от двигател - а курбела няма да се движи - а когато искам мога да завъртам курбелите заедно с двигателчето .
shotik - майстор
Намери ковач ,който да нагрее втулката и с квадратен дорник с необходимия размер да направи квадратния отвор.После може да се наложи на струг да се обработи за да се получи съосие.
mitko64 - майстор
Имаше някъде из форума коментари за нещо като челен тризъб фрезер, дето се въртеше по някакви ексцентрични тректории в отвора, за оформяне на квадратни отвори. Помня само, че по ъглите оставаше със закръгление. Може пък и в друг форум да е било. Ето и нещо от тубата http://www.youtube.com/watch?v=rjckF0-VeGI
http://www.youtube.com/watch?v=7n1r5XfVkyk Това с протяжката, на самоделка от стругарски нож щирия, ми мяза.
Последна промяна от mitko64 на пон ное 17, 2014 11:53 pm, променено общо 4 пъти.
nikolson - майстор
За мене 35 мм си е доста дълга/дълбока втулка, а от ф11.5 мм на 12мм квадрат дали не може на по-голям диаметър с клин или друго закрепване?
angelfilev - специалист
maddoktor написа:
Здравейте - имам едно начинание .
Втулката е висока 35мм. и е пробита с бургия 11.5 мм. Целта е да се промени на квадрат с размер 12мм. Целта е тази втулка да се наниже на средното движение на ос за велосипед с квадратен профил .

Сещам се веднага какво ще ми кажете - грабвам квадратна пила и почвам фитнеса :)
Но има ли друг вариант .

Ако някой от вас го е практикувал - споделете
Съмнявам се някой да го е практикувал. :)
Най реално, без да говорим за машини ми изглежда предложението на shotik. Ако се сдобиеш с квадрат 12х12 +0,1 например и имаш психическа нагласа, можеш да си нагрееш втулката в чушкопек докато светне :) и после бързо бой, докато забиеш квадрата. Понеже при изстиване втулката ще затегне продължаваш да млатиш по нея докато квадрата охлаби и го извадиш.
Успех!

Тема "как да променя отвора на втулка на квадрат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: