Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Разбирам те :wink:
radius - майстор
Мерси за дебатите. Нека не забравяме, че ще правя ограда, няма да китосвам Майбаха на шефа. Тези профили ще са между 2 реда дъски, няма да се виждат особено и главното за мен е да ги запълня против навлизане на вода, а не толкова за красота.
С СО сигурно ще стане най-добре, но нито искам да ги разкарвам, нито ми се плаща, при положение, че ме сърби сам да ги правя. Пробвах с инверторчето да запълня – първата дупка стана перфект, втората я прогорих и после 5 минути докато я запълня. Така че заваряването май отпада.
Поп-нитове. Не съм сигурен, че ще спират водата, иначе не ме притеснява, че ще се виждат ( те толкова и ще се виждат де).
Кит – най-приемлив за мен вариант. Струва ми се добре да фрезенковам всички отвори, за да не може да пропада навътре. А и ще лепи на по-голяма площ. Какво мислят противниците на кита за този вариант?
hidrazin - майстор
Ами ти явно си решил да е с кит. Обаче от мен одобрение няма да получиш. Кита иска голяма площ за да държи здраво.
Съмнява ме че дори и с фрезенк ще осигуриш достатъчна площ. Китът донякъде е еластичен
но все пак ще има разлика в температурното разширение на двата материала. Възможно е да отлепи след известно време.
Не знам какво толкова те притесняват нитовете? Няма да ползваш коловете под вода.
При поп нитовете е възможно да падне пирона в средата на нита и да остане една малка дупчица.
За това казах - след нитовете само малко кит за заравняване и евентуално запушване на тази дупчица.
Пък и нали отгоре ще имаш грунд и боя? Те ще ти осигурят необходимата допълнителна водоплътност.
Ти си решаваш де.
:partyman:
Andri01 - майстор
Намери големи гвоздеи,режеш от към главата към 10мм ,слагаш в отвора и прикапваш отгоре с електрожена 2 капки,после-шлайф и кит. Главата на гвоздея да покрие отвора.
Последна промяна от Andri01 на съб яну 03, 2015 5:47 pm, променено общо 1 път.
bagera1 - специалист
:? и с фрезенк не си е вариант. Щом не е майбаха си сложи пвц тапички и не си усложнявай живота. Сложи профила под наклон и му сипи малко колкото да просълзи от другия край, по този начин маслото ще се разнесе из целия профил( не е нужно да въртиш, само ще се разнесе)
Относно това че съм противник на кита- не съм, с това си вадя хляба, просто не е това начинът :wink:
gogo7777 - майстор
Щом заварката отпада и няма да се вижда, взимаш един санитарен силикон (6 лева май беше) и запълваш дупките като минаваш с шпаклата преди да е стегнал. Другият варянт е тоя на Хидрата, като мацаш добре с боя около нита. :)
radius - майстор
hidrazin написа:
Кита иска голяма площ за да държи здраво.
Съмнява ме че дори и с фрезенк ще осигуриш достатъчна площ. Китът донякъде е еластичен
но все пак ще има разлика в температурното разширение на двата материала. Възможно е да отлепи след известно време.
Може би, ако имам късмета да не пада иглата на поп-нита, наистина ще се замажат и уплътнят добре с боята ( ползвам една доста мазна и покривна боя) и без да ги китосвам.
Тоя кит толкова скапан материал ли е? За разлика от приложението при автомобилите, тук няма никакви вибрации, нито някой ще го натиска. И какво излиза - от темп. разширения сам ще се отлепи или пропадне. Ми то с дъвка да запуша по-добре...
bagera1 - специалист
Кита та кита, кажи че си го купил и не ти се дават пари за друго а кита да седи неупотребяван. Тоя кит не е толкова скапан материал, стига да не седи във въздуха-дупка. Под него заварка или в краен случай нит. И като не се вижда защо не пробваш и варианта със силикон.
radius - майстор
Силикона не мога да го боядисам, виж ако ще е нещо такова, може да е ПУ.

За кита не съм дал и стотинка...просто благоприятно съвпадение ми го поднесе в подходящия момент.
hidrazin - майстор
Я гледай какви хубави тапи има:
http://www.mdm-bg.eu/brand/product/bid/ ... 17/pid/41/
Има и копчета за разни кори и тапицерии в автомобилите ама цената е ...
Праскаш тапите и отгоре с грунд и боя.
:partyman:

Тема "Запушване на дупки в профил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: