Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
radius - майстор
Здравейте,
Разполагам с известно количество профили 30х30х2.5мм, дълги 238см.
Прикачен файл:
IMG3843.jpg
Втора употреба, боядисани и разпробити с ф6, като някои отвори имат и фрезенк. Понеже мисля да ползвам тези профили за оградата, за парапети ( външни), ми се струва умно да запуша тези дупки, да не влиза вода. Ще се боядисват впоследствие. Дайте идеи как?
1. С кит? Дали ще стои в дупката или ще пропадне във вътрешността като е кухо? Които дупки са с фрезенк няма да пропаднат, мога да фрезенковам и останалите дупки. Просто не съм работил с кит и не му знам възможностите.
2. Със заварки и пилене. Така ще е най-здраво, но дупките са доста.
3. Друго...
Някои от профилите имат и по 20 дупки, така че метода трябва да е технологичен.
ceco_144 - специалист
Колега пробвай дали ще стане едни тапички-пластвасови , които се поставят по профилите на ролетните щори. Не знам дали идеята ще е много добра, но става бързо.
iavor - специалист
Ако е с кит,то влакнестия е по-добър за тази цел .
griffin - майстор
Влакнест кит :), тествано на една тераса преди 5 години, на места нямаше как да се затворят тръбите оставени от предишния заварчик :). Дупките бяха относително големи и до сега кита не е мръднал. Китваш чакаш да съхне и шлайфаш, аз ползвах ламелен диск за ъглошлайф т.к това ми се намираше :). Задължително ти препоръчвам да ползваш ръкавици и то хубави че тия влакна се набиват в ръцете много кофти, аз после си чесах дланите две седмици поне :-D.
Успех
radius - майстор
Пробвах на няколко дупки с влакнест кит на Боди, става добре, но трудно.
Трудно защото като мина с шпаклата да обера материала, влакната провлачват и вадят материала от дупката и трябва малко на късмет докато материала остане.
Ако мажа с обикновен ( не влакнест кит) какви са минусите? Все пак тия железа нито ще ги бута някой, нито ще има вибрации ( изкуших се да напиша вибрациЙ, че звучи много римски :) )
velsi - Почетен майстор
Няма минуси. Аз го дори го предпочитам. Влакнестият освен, че се нанася трудно се и шкури по-трудно.
smokee - специалист
Най-културния вариант според мен е заваряване на дупките (пълнене ) и после шлайфане.2.5мм не се заварява трудно ,а ако не можеш хвани някой по-опитен заварчик да ги запушва а ти през това време хвани флекса и ги заглади :)
koveslav - майстор
Това е работа за телоподаващо.Става много бързо и лесно.
bagera1 - специалист
Кит на дупка не се слага, направи си ги със заварки за да не се появят след време.
kozl - майстор
Ако пълни отворите чрез заварка няма ли да се изметнат профилите?
Аз предпочитам с кит. Влакнестия е за големи площи. За дупките без влакна.

Тема "Запушване на дупки в профил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: