Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Чираче - майстор
Явно положението не е добро, щом е стигнало и до Веселиново. А беше такава малка бара, поне до каргонския мост.
cvettomirr - специалист
Малко странично от темата...
Понеже пишете за наводненията.
Аз съм от Бяла Слатина, знаете лятото в Мизия и Бяла Слатина какво стана, и не само тук, обедих се че в тая територия наричана България, не им пука за населението, какво е това посред зима човек да остане без дом. Дали е лято или зима всеки е градил един дом или с много средства или с малко за дълъг период. Направо подигравка някъв ужас, неконтролируеми и не подържани язовири, зле почистени коритата на реките, това го няма никъде в Европа.
От 4 години съм във Франция, там има страхотна мрежа от малки, средни и големи канали, през лятото каналите включително бреговете и дъната се косят да няма трева, сеното се балира, подготвят се хората, това става когато каналите са празни, при проливни дъждове отварят каналите, тая година и там имаше наводнения в ниските точки ама 10см вода за няма и 1 ден, а валеше 17дни проливен дъжд.

По въпроса със сандвич панелите.
Фирма bravopanel.com 15 пъти звънене по телефона, някъв ужас, продават а не можете да си купите нищо от тях, служителите са много не отговорни.
Закупих си панели от гр.Плевен 5см дебелина с вата на 18лв квадрат с ДДС, понежа са второ качество единия от 4те панела от едната страна е в сив цвят, иначе с в бял. Заводът е metecno, шевката - управителката е страшна точилка, млада е, много е яка. Ако на някой му трябват покривни или стенни панели и Плевен му е близо заслужава си. Ще кача и снимки до няколко дни какво съм направил.
bulhomes2 - майстор
Снимки на шефката направи ли?
Svetoslavoff1 - майстор
bulhomes2 написа:
Снимки на шефката направи ли?
Палавник :) :partyman:
cvettomirr - специалист
Не се сетих, много е готина... :tonqe:
gogo7777 - майстор
Относно за провисването не мисля че ще има такова, все пак заварявам доста добре а и като се подсили с напречни, надлъжни ако ще и с диагонални къде ще провисне.
Aaaa..... ще провисне там където заваряваш след като метала се умори. Не е задължително да е при пантите. Проблема се решава конструкционно. Аз от край време ползвам болтове и гайки от неръждавейка /М16 и нагоре/ вместо панти за големи и тежки врати. Болт с 3 гайки са необходими за една панта и една планка, която ми режат на лазара според броя гайки и дължината на болта /или шпилката/ Така заварката става по-здрава, защото се разлагат силите на срез и опън на 3. На планката правя Х скосяване за да се изпълни перфектния заваръчен шев. При обикновенната панта се разчита само на якостта на вертикалната заварка. А и неръждавейката е много жилав метал и не и дреме за атмосферните условия :wink:
cvettomirr - специалист
Ще провисне ама друг път, както и да е няма да спорим. Много ангажименти, момичета, насам натам, и по 2-3ч работа на ден по портала и не става бързо. Но съм го сглобил остават довършителни работи и грунд по касата и рамките, боя до година.
Обещал съм ще кача снимки, ще видите какво съм направил, че в главата ми е пълен хаос, момичета, работа и всякакви щуротии... Шоу да има :axe: :axe: :axe:

Тема "Направа на гаражна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: