• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lakosste - специалист
Здравейте.Имам въпрос относно замбите.Ползваме замба за да пробиваме плат за поставяне на капси.
Имаме ел. машина която е като преса и на нея се слага замбата и пробива отвора за капсата.Дотук добре ,но какво да сложа отдолу като където ще удари замбата след като пробие плата.Пробвахме с текстолит,но при няколко дупки и замбата си прави кладенче и става кофти.Предложете някакъв материал които няма да наранява замбата.
шоп - майстор
Аз ползвам букова подложка, но замбата я удрям с чук. При работа с преса и многократни удари, защо не опиташ с бронзова или месингова основа?
crez - майстор
Дебело парче олово, химически чистото е много меко, с примеси става по твърдо и такова ти трябва.
hidrazin - майстор
Месинг? Мед?
:partyman:
P.S. Опааа... Изпреварили са ме. :-D Замбите дето са като клещи имат точно месингова подложка.
Миналата седмица си купих такива за 2 лева. :?

Изображение
Последна промяна от hidrazin на съб дек 13, 2014 5:26 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Има специални подложки от материя приличаща на гума. Ползват се на преси за изсичане на плат кожа и разни други такива материи. Как се казват не знам но по магазините за консумативи на шивашки принадлежности би трябвало да има. Същите се ползват и за кроене с нож. А ако са малки количествата буково трупче но изсичането да става по дължината на жилките. Също така оловна плоча. В една консервена кутия отливаш оловото на плочка и като се надълбае много пак го претопяваш и пак в играта.
hidrazin - майстор
Ей тук има подложки за пробиващи машини със замби за хартия ама ми се виждат прекалено скъпи.
http://www.dedal-office.com/productv/94 ... f-p-i.html
:partyman:
Чираче - майстор
lakosste написа:
Здравейте.Имам въпрос относно замбите.Ползваме замба за да пробиваме плат за поставяне на капси.
Имаме ел. машина която е като преса и на нея се слага замбата и пробива отвора за капсата.Дотук добре ,но какво да сложа отдолу като където ще удари замбата след като пробие плата.Пробвахме с текстолит,но при няколко дупки и замбата си прави кладенче и става кофти.Предложете някакъв материал които няма да наранява замбата.
Нито мед, нито месинг, нито олово ще свършат работа. Предлагам нещо, което вече беше предложено. Намери дрян, или чемшир/ в краен случай може и бук или дъб/, и направи подложката. Особеното е, че замбата трябва да изсича по дължината на влакната. По тоя начин замбата ще прави отвора, и няма да се наранява. Подложката трябва да се направи на струг. След известен брой удари, може да се престърже отново за следваща употреба.
gogo7777 - майстор
Гьон....ако фрикциона се отбележи, посто пречукай с чука мястото на сечене. Другото е цинкова плоча, ама се износва..... :)
lakosste - специалист
Благодаря за отговорите.
Ще пробвам с олово-не се бях сетил.С месинг и алуминии пробвах ,но прави ямички и захабявя замбата.Гьон също е идея.
  • 1
  • 2

Тема "подложка за замба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: