Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
MamaMy - майстор
Ка`т ви гледам пишещите у таз тема, па същите плюшкиновци сме се сбрале. :-D
lov - майстор
=D>

Ам те КРАСТАВИТЕ МАГАРЕТА ПРЕЗ ДЕВЕТ БАИРА СЕ НАДУШВАТ :lol:
Найденов - специалист
hidrazin написа:
П. Петков написа:
...Те т,ва са КД1113-18, взети преди мно-о-о-го години от производството в цеха за "Силови прибори" в Ботевград (естествено без маркировка). ....
Тези неща да ги виждам. Предполагам няколко бели косъма в детството ми са от тях. :-D
И сега като ги показваш тези дето са взети от поточната преди да ги маркират, следва друг въпрос.
Къде е анода и къде е катода на тези, след като така си се продават - само надпис и никакво означение за посока. :-D
Изображение
:partyman:
За КД1113-18 не моам да се изцвъкам по въпроса, макар, че съм го ял от тяхна страна- къдя бяха прекъснати от нежно докосване на изводите при огъване, къдя- при разпояване от стара платка.

А това
Изображение е "...стабилитрон двуханодный..." ,
според "Справочная книга радиолюбителя- конструктора", под редакцией Н. И. Чистякова- 1990г.
Хидразине, какво ще пия като награда :wink: ?
Може би каквото съм си дестилирал :-D .
teon - специалист
lov написа:
Цирка сме го гледали все един и същи е е бил само с други артисти :lol:
...абе играчи на въже :lol:...
kr1100 - майстор
по смътни спомени от преди 16-20г - тия бяха с термокомпенсация. Но не са за военни изделия/ -40 +60 гр /поради пластмасовия корпус.Използваха се в НРЛС Печора 1/2У
Може и да изровя някой ексземляр.

Съжалявам за обещанието за схема .Няма никой наличемщн в ОНС а . А и да има , той ще е нов .Едва ли ще може да ми помогне - не знам номер на апаратчето наименование. :weedman: УжасТ каква разруха е
П. Петков - специалист
pansim написа:
Еййййй.....върна ме в младоста с тези диоди
Доста крехки бяха - малко да напънеш изводите и превъртаха в пластмасата :)
Превъртаха първите. Впоследствие прищипваха изводите близо до кристала и след шприцване на пластмасата вече не превъртаха.
hidrazin - майстор
П. Петков написа:
Превъртаха първите. Впоследствие прищипваха изводите близо до кристала и след шприцване на пластмасата вече не превъртаха.
Те първите дето превъртаха бяха със сив корпус. Гледам твоите са с черен. Значи са от по-новите.
Найденов написа:
....според "Справочная книга радиолюбителя- конструктора", под редакцией Н. И. Чистякова- 1990г.
Хидразине, какво ще пия като награда :wink: ?...
Ааааа... Така със справочник и баба знае. Въпроса е да се изходиш по въпроса ей така, из отвътре. :-D
:partyman:
П. Петков - специалист
hidrazin написа:
П. Петков написа:
Превъртаха първите. Впоследствие прищипваха изводите близо до кристала и след шприцване на пластмасата вече не превъртаха.
Те първите дето превъртаха бяха със сив корпус. Гледам твоите са с черен. Значи са от по-новите.
Найденов написа:
....според "Справочная книга радиолюбителя- конструктора", под редакцией Н. И. Чистякова- 1990г.
Хидразине, какво ще пия като награда :wink: ?...
А-а-а-а-а..., така със справочник и баба знае. Въпросът е да се изходиш по въпроса ей така, изотвътре. :-D - Импромптю! :-D :-D :-D :partyman:

Га че ли през 79 година беше, та правихме на тази линия устройство за измерване и ориентация, преди нанасяне на маркировката. Диодите минаваха през вибробункер и два отсекателя, като междувременно се мереха и въртяха (винаги с катода напред), като се проверяваха и за прекъснати. Та оттогава са ми тези диоди. Моето скромно участие беше електриката - мерене, въртене и изхвърляне на негодните. Помня, че за да отчетем задачата, изкарахме цялата нощ на 30 срещу 31 декември до машината. (Тя така и не тръгна с пълен капацитет, защото нямаше изправячка за изводите, а тези с кривите изводи се заклинваха в отсекателите и производителността падаше.) :-D

P.S.
Като дойде реч за "Импромптю"-то, това беше любимият възклик (с апломб и ударение на "ю"-то) на един колега и приятел, който мечтаеше да отиде на ресторант, да си поръча "Шатобриан за двама" и-и-и... да си го изяде сам!!! :-D
gavrail - помощник
Здравейте, гледам че темата не е толкова стара и реших да я раздвижа малко. Разполагам с един електрожен на който напрежението му е 63 В, а тока се регулира от 60 до 150 А. Имам и 4 диода (3бр. ВК3200/5 и 1бр. ВЛ200) с радиатори вързани на грец. Въпроса ми е, мога ли да ги ползвам за палене на Владимиреца и какво друго трябва да се навърже в схемата за да мога да го паля?

Хубав ден.
pansim - майстор
Владимиреца няма как да го палиш с това. Или поне не безопасно. Защото напрежение 63 волта и акумулатор 12 волта :?
Без сериозно преработване на електрожена няма да се получи.
Ако все пак се захванеш - трябва да се навие отделна намотка само за пускане. И ВАЖНО заради специалната конструкция на електрожена с голямо магнитно разсейване /за получаване на правилна характеристика за заваряване/
ще се наложи да пуснеш някоя снимка, за да видим как и дали може да се получи.

Тема "Как най просто да изправя тока на електрожен?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: