Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
filmatoplo - майстор
Здравейте колеги разбиращи професионслно От технология на металите, имам един въпрос относно качествена неръждавейка която да издържа на високи температури, ще се ползва за направа на пелетна горелка, та имам едно парче -което не го лови магнит, как се познава коя е качествената с магнита.
gogo7777 - майстор
За целта ти е необходим терманит /316L или 1.4404/. Магнит не я лови. Тая стомана е най-жароустойчива от неръждавейките. Твоята каква е. Съмнявам се да устиска много на горенето.
novgradski - специалист
По принцип с магнита можеш да разбереш дали стоманата е аустенитен клас (не я лови магнит) или има "малко" феро-образуватели(примеси) и леко я хваща магнита.При добива на неръждаема стомана е трудно да се отдели въглерода (пречи и при заваряването) и за по-лесно (добиване и...заваряване)слагат по малко ниобий или титан(Х18Н9Т),но за топлоустойчива стомана се използват често стомани от класа на 18/8 (хром-никел),а по-добра е когато е с повече хром (дори и без никел),като Х27 руснаците я наричат "Жароустойчива".Срещал съм и неръждавеики с номер AiSi 304 -некачествена и AiSi 316 -качествена
filmatoplo - майстор
Благодаря, мислих си че моята не става, не я лови въобще магнит, но от кой вид е няма да разбера,
lov - майстор
Нямаш ли някой познат в някоя по сериозна металообработваща фабрика в региона. Правиш спектрален анализ и ще разбереш точно какво и що. Далеко си ми да ти свърша тая работа.
nikolson - майстор
За съжаление не успявам да кача файла, затова давам линк. В раздел неръждаеми има някои характеристики. Жароустойчива ламарина е класифицирана като AISI 310, предполагам че при горелка температурата е по-висока и ще иска по-висок клас.
http://intermetal.bg/?page_id=313
mir4oto - специалист
Филма, не се ли отказа от тези пелетрони вече :-D :lol:
По-добре вземи та си изкопирай някоя истинска горелка, щом не можеш да отделиш 2000 хил за горелка.
Те нямат такива проблеми с изгарящи решетки и прочие глупости.
Мога да ти дам жокер за решетката - керамиката не гори ;-)
joro39 - специалист
Аз ползвам за скара 4мм ламарина и също не гори.
filmatoplo - майстор
Гравитачки повече Не, ще копирам някоя от оригиналните горелки.

Тема "неръждавейка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: