Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
MamaMy - майстор
alex63 написа:
ПАТРОНИ има в магазините за оръжие.При професионално изказване би трябвало да се знае тази малка подробност, че вратите се заключват със секретни ключалки.Освен това не вися по 24 часа тук и след като изчетох всичко си открих грешката и дадох съвет който може да помогне!Айде пий си ичкията спокойно!
Много мразя когато някой се прави на интересен:

Прикачен файл

Клипборд01.jpg
Клипборд01.jpg (114.68 KиБ) Видяна 6438 пъти
hidrazin - майстор
:? Е ами питащия явно не е професионален ключар и пита за патрон. То и хората масово му казват така. Пък и аз не съм профи в тази област.
Ама поне знам че ако направи така:
alex63 написа:
... Така, че пробвай с дрелката с обикновено свредло за метал.Точно под въртящата (ротора) част в която влиза ключа със свредло 5/6мм....
Има голяма вероятност да не успее да я отвори. Особено ако свредлото е по-тъпичко може да "замаже" и да блокира цилиндъра или ротора както му казваш.
Та това от скромния ми опит през детските години. Правилно е да се пробива по-надолу - там където са пружините.
При разпробиване на всеки канал за щифтовете, свредлото се вади и с едно телче те се изкарват за да не запецват в каналите на свредлото.
Нещо такова:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Bfz93yenbRI[/youtube]
Та това от мен както не специалист а само от опит. :-D
:partyman:
hristov1 - специалист
Благодаря на всички за съветите стана с дрелката :supz: :partyman: Поздрави:)
Junak - майстор
Късметлия - че ако беше гръмнал "патрона" на alex63 :)
novgradski - специалист
hristov1 написа:
Благодаря на всички за съветите стана с дрелката :supz: :partyman: Поздрави:)
Браво бе "пищов"....ти си "убиец"..."всяка прилика с имена и събития е случайна"...
Винтчо - специалист
Имам подобен проблем- сутринта установих, че ключът на тоалетната е завъртян на около 45 градуса и мърда съвсем слабо. Не може да се заключва.
От външната страна патронът не е завъртян, т.е. стои в отключено състояние.
Развих винта на патрона- не излиза.
Пак ли да дупча с дебелото свредло в основата на патрона или като не е счупен ключът може да се направи нещо друго?
hidrazin - майстор
Ако имаш втори ключ първо пробвай да завъртиш с него като го сложиш от другата страна.
:partyman:
Винтчо - специалист
Имам и втори, даже и трети- не стана :(
В тръбен ключ не ща да пробвам, да не прецакам вратата, че е алюмин.
Винтчо - специалист
В крайна сметка пробих отвор със свредло 8 мм под дупката за ключа (в тясната част на патрона)- не помръдна.
Опитах да пробивам в ключалката - не стана, понеже втулката се върти заедно съ ссвредлото. Навярно, ако бях задупчил леко по-ниско щеше да се получи :?:
Накрая хванах тръбния ключа и разпарчосах патрона, което стаан доста лесно, заради първата дупка. Щети по вратата няма!
Kirilpm - специалист
Ако при опит да счупиш обикновен патрон с тръбен ключ пострада вратата,сменяй я,такава врата не ти трябва :lol:

Тема "Разбиване на патрон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: