Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Тани - модератор
http://bnt.bg/part-of-show/v-pomosht-na ... s-autiza-m

Близо 100 доброволци изкорениха бурени и прочистиха двора на занемарена общинска сграда в Горубляне, която съвсем скоро ще бъде
обучителен център за деца с аутизъм. Центърът ще работи най-вече с родителите на тези деца, защото често те самите отхвърлят диагнозата.

Сградата се нуждае от ремонт. Форума вече има повод за гордост. Едни наш съфорумник - Вадим Владимиров вече е поел да поправи безвъзмездно покрива на сградата, за което лично го поздравявам.

Освен да поздравя Вадим и да му благодаря, създадох тази тема, за да призова и други наши съфорумци да помогнат кой с каквото може и има възможност. Нали сме сръчковци! Инициативата може да стане повод за запознанство на живо на доста хора от София, които се познават само виртуално. От личен опит смея да твърдя, че личната среща коренно променя взаимоотношенията и създава приятелства, които никой форумен спор не може да разруши на по-късен етап!

А какво по-добро от това, да се съчетае полезното с приятното! Със сигурност човек се чувства полезен и удовлетворен, когато помага. Искрено се надявам, че ще се намерят майстори в каквато и да е област, които ще отделят няколко часа, за да помогнат безвъзмездно с ремонта на сградата. Засега е осигурен само ремонта на покрива и водопровода. Самия аз не знам много подробности за необходимите ремонти, но предполагам, че както във всяка занемарена стара сграда, всичко ще се нуждае от ремонт и ще трябват всякакви МАЙСТОРИ! Предлагам на Вадим да се включи и да даде повече подробности.
Вадим Владимиров - специалист
Малко повече инфо.
Идеята е да се смени покрива на сградата, която е предназначена за център за работа с деца-аутисти. Досега са се включили колеги занимаващи се с различни дейности. В неделя почиствахме двора и видях състоянието на покрива. Предложих да го сменим, тъй като никой не пое ангажимент.
В момента преговарям с партньорите си, с които работя за помощ в доставката на материалите. Знам, че керемидите са подсигурени от Wienerberger. Останалото се опитвам да го подсигуря сам. Къде успявам-къде удрям на камък.
За момента договорих летви и челни дъски, покривен прозорец и таванска стълба, водосточната система, хидроизолацията. С топлоизолацията не успях, засега. В събота отивам на среща с кмет на родопска община с молба за доставка на останалия дървен материал. Надявам се да успея.
Молбата ми е следна.
Ако някой има начин да помогне с каквото и да било (освен с акъл) e добре дошъл. В момента, в който излезе разрешителното за строеж и имам подсигурен дървен материал започвам събарянето на стария и изграждането на новия. Който има желание да се включи-да заповядва! Имате ми телефона, това е мейла:office@roofbg.com
egomen66 - майстор
А със финансова помощ - който с колкото може ? И как да го направим ? =D>
Вадим Владимиров - специалист
Относно финасовата помощ, предполагам тук има повече инфо.
bulhomes2 - майстор
Браво на Вадим! И на Тани, че отвори темата!
За изграждането на покрива може да разчитате и на мен. С Вадим сме работили заедно и с удоволствие ще помогнем.
Ще видим какво може да се направи с топлоизолацията.
klomo - специалист
Знам, ще е малко рано , но ще следя темата и когато дойде момента за обзавеждане ако мога ще помогна. :)
Вадим Владимиров - специалист
За обзавеждането не знам до къде са стигнали. Вчера бх в Родопите. Като видях за какво става въпрос там, разбрах че моята мисия ще е почти невъзможна. Отговора на кмета бе :"На кого първи да дам дървен материал?". Наложи се да си изгърмя един от "патроните". Обадих се на г-н Ю.Инджов, сигурно се запознати покрай ЦСКА за кого става въпрос. Отговора беше кратък и лаконичен. В момента търся превоз да докарам материала до от Мадан до София. Ако някой има някакъв вариант, да се обади.
А какви са критериите и защо се отказва помощ на стотици деца и родителите са принудени сами да набират средства за лечението им?

Обманутые вкладчики
Зальцман и партнеры реальные отзывы http://gmstar.ru/moscow/1-154232-zhilsockredit-np.html

Тема "В помощ на децата с аутизъм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: