• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lowriderzzz - специалист
Здравейте. Искам да попитам колко би струвало изработката на изделие като това: СНИМКА.

Като цяло размерите, материалите и формата са същите, само орнамента трябва да е леко по-различен. И има малки допълнения.

Това мисля че е Ф20 см.

Мерси.
ZMeyGorianin - майстор
Не знам колко би ти струвала изработката, но това от снимката /много е малка/ ми прилича на грил от комбинирана микровълнова печка! Че и на размер го докарва! Така че, можеш да се поогледаш за такова нещо.
lowriderzzz - специалист
ZMeyGorianin написа:
Не знам колко би ти струвала изработката, но това от снимката /много е малка/ ми прилича на грил от комбинирана микровълнова печка! Че и на размер го докарва! Така че, можеш да се поогледаш за такова нещо.
Това е обикновена подложка за горещи съдове.
шоп - майстор
lowriderzzz, ако говорим за единична бройка ще ти излезе буквално "златна"

Ако говорим за средно и едросерийно производствно цената може да падне значително. Да кажем 2-3 лева. Но пак подчертавам говоря са хиляди бройки, иначе не си заслужава труда за направа на шаблони за огъвка и точкова заварка.

Крайното покритие не си го уточнил. Цинк, никел, хром, прахово....
Не си уточнил и метала...черено калибровано желязо или неръждаемо такова....

Успехи
sstefanov - майстор
Златото също е метал :-D
lowriderzzz - специалист
шоп написа:
lowriderzzz, ако говорим за единична бройка ще ти излезе буквално "златна"

Ако говорим за средно и едросерийно производствно цената може да падне значително. Да кажем 2-3 лева. Но пак подчертавам говоря са хиляди бройки, иначе не си заслужава труда за направа на шаблони за огъвка и точкова заварка.

Крайното покритие не си го уточнил. Цинк, никел, хром, прахово....
Не си уточнил и метала...черено калибровано желязо или неръждаемо такова....

Успехи
Малко бройки 3-4.. 5 - нещо такова. По принцип би трябвало и да може да стане от това, което показах на снимката (има го на пазара), но да му се добавят някои неща. Мисълта ми беше, колко би струвало на железар (тенекеджия) да го дам да го направи.
Нямам си и понятие от точково заваряване.

Метала е същия като на това, което съм посочил. Неръждавейка тоест. (предполагам).

ПС: някой, ако знае между другото тенекеджия (по-скоро такъв който се занимава с обков) във Варна /центъра, колхозен пазар, автогара/ да каже - да отида на място да го питам.
шоп - майстор
точковата заварка се прави на пункшвайц

аз съм железар и имам и рунд и абкант и пункшвайц и телоподаващо и т.н. но да ти кажа честно ако дойде клиент с такава поръчка и 4-5 бройки ще го върна!
Защо?

много трудно се работи с калибровано Ф 4-5мм

ако искаш 4-5 бр и някой да ти ги свие на коляното си и да ги капне с телоподаващото и ти да платиш за тези КРИВОНДУЛИ по 2-3 лв. за бр. е едно. Ако искаш перфектни форми си е 1-2 дни работа. Трябва шаблони, ролки, или бигляр, която направа отнема повече време от направата на самото изделие. Затова ако ти дам цена 200 лв за 4-5 бр ще е нереално за теб, но не и за майстора.

Моля, "железари", които не са работили с калибровано Ф4 или Ф5 да не дават мнение!
Надявам се да бъда разбран правилно.
lowriderzzz - специалист
шоп написа:
точковата заварка се прави на пункшвайц

аз съм железар и имам и рунд и абкант и пункшвайц и телоподаващо и т.н. но да ти кажа честно ако дойде клиент с такава поръчка и 4-5 бройки ще го върна!
Защо?

много трудно се работи с калибровано Ф 4-5мм

ако искаш 4-5 бр и някой да ти ги свие на коляното си и да ги капне с телоподаващото и ти да платиш за тези КРИВОНДУЛИ по 2-3 лв. за бр. е едно. Ако искаш перфектни форми си е 1-2 дни работа. Трябва шаблони, ролки, или бигляр, която направа отнема повече време от направата на самото изделие. Затова ако ти дам цена 200 лв за 4-5 бр ще е нереално за теб, но не и за майстора.

Моля, "железари", които не са работили с калибровано Ф4 или Ф5 да не дават мнение!
Надявам се да бъда разбран правилно.
Разбирам, знам че отделната бройка излиза скъпо. Пак да кажа - не искам нов модел. Ами добавяне на 4 неща върху тези скаричка.
fox_vt - майстор
За калиброваното желязо е ясно но човека иска от готов продукт -скара ли подложка ли е дето е на снимката да се заварят още неща.Така поне го разбирам аз.Иначе ако не трябва да се правят разни сложни форми от рода на окръжности и т н може да се добавят,НО само ако детайла е от неръждавейка.Ако е прахово боядисан забрави,ако е никелиран/хромиран забрави,там първо се точкова всичко и после се полага покритието,и за да се нанесе наново след заварката определено не си заслужава.
stiv1961 - майстор
Вземи уточни точно какво искаш и тогава задай конкретен въпрос. Иначе има чесане на клавиатура а боба още не е поникнал :sad:
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за изработка на метално изделие..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: